Jump to content



Tablet PC's


vic

Recommended Posts

Μόλις παρέλαβα το HP Touchpad 16GB στα 200 ευρώ. Εντυπώσεις άριστες μέχρι τώρα και για τη δουλειά που το θέλω απλά σκοτώνει.

Η καλύτερη μου αγορά των τελευταίων ετών, μαζί με το LG Optimus 7 στα 199 ευρώ, με διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

εγώ πήρα αυτό πάντως eBay - The UK's Online Marketplace για το επερχόμενο ipad 2 :)

[MENTION=7458]Louris7[/MENTION] θα κανει δουλειά αυτο λογικά ε; τα αρχεία τα περνάς μέσω iFile ;

ναι θα κανει. μεσω ifile τα αρχεια τα περναω αν δεν τα κανω με το itune και το Usb απο το ifile θα το δεις.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα το HP Touchpad 16GB στα 200 ευρώ. Εντυπώσεις άριστες μέχρι τώρα και για τη δουλειά που το θέλω απλά σκοτώνει.

Η καλύτερη μου αγορά των τελευταίων ετών, μαζί με το LG Optimus 7 στα 199 ευρώ, με διαφορά.

αυτό 3g παίρνει ή μόνο wifi έχει;

ps. άσε το βρήκα, μόνο wifi

Έγινε επεξεργασία από crmaris
Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθε και σε εμένα το HP touchpad. To έβαλα να φορτίζει.

[MENTION=72]Diamantius[/MENTION] Πως το φορτίζεις; Έβαλες αντάπτορα στον αμερικάνικο φορτιστή ή έβαλες φορτιστή από άλλο gadget;

Έγινε επεξεργασία από doctor kTm
Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθε και σε εμένα το HP touchpad. To έβαλα να φορτίζει.

[MENTION=72]Diamantius[/MENTION] Πως το φορτίζεις; Έβαλες αντάπτορα στον αμερικάνικο φορτιστή ή έβαλες φορτιστή από άλλο gadget;

Έβαλα αντάπτορα αναγκαστικά. Στην αρχή το έβαλα να φορτίσει από το usb hub που έχει εξωτερική τροφοδοσία και μπορεί να σηκώσει το tablet αλλά μου έβγαλε στην οθόνη μήνυμα να χρησιμοποιήσω τον παρεχόμενο φορτιστή (λολ?)!

Link to comment
Share on other sites

τελικά δεν άντεξα και παράγγειλα και εγώ ένα στα 203 ευρώ σύνολο. Αυτοί οι Αμερικάνοι 70 ευρώ τα πήραν και τα πουλάνε 200 οι άτιμοι και βάλε!!! Για κοίτα που μας τον πιάσαν τελικά και τα Αμερικανάκια αλλά ως όψεται που ακόμη και στα 200 είναι αστέρι το άτιμο με τα χαρακτηριστικά που έχει.

Τώρα περιμένουμε το android port..

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=403]crmaris[/MENTION] και λοιποί

Μόλις παραλάβετε, κάντε το κόλπο με το developer mode και το PREWARE. Πάει σφαίρα μόνο με μερικά απλά patches!

Που να βάλω και τον uberkernel που κλοκάρει τη CPU στο 1,5GHz που είναι και η rated ταχύτητά της δηλαδή...

Φανταστείτε ότι τρέχει στα 1,2GHz underclocked!

Καλό το port σε android αλλά ρε σεις το webOS τα σπάει! Πραγματικά καταπληκτικό λειτουργικό.

Α ρε HP... Από τη μια το παράτησες και γι'αυτό το πήραμε φτηνά αλλά από την άλλη... ΓΙΑΤΙ το παράτησες;;;

Link to comment
Share on other sites

για δώσε links με λεπτομέρειες.. Καλό το Webos αλλά από τη στιγμή που δεν έχει υποστήριξη με το που βγει το android για το Touchpad όλοι εκεί θα πάμε.

New Touchpad? Here's your "Get Started" guide - PreCentral Forums

Δεν αντιλέγω αλλά στη δική μου περίπτωση θα είναι τουλάχιστον dual boot. :-)

Παρεμπιπτόντως, μπορεί στο HP Catalog να έχει αποκαρδιωτικά λίγες εφαρμογές, αλλά στο preware γίνεται χαμός!

Link to comment
Share on other sites

Μα τι να το κανω μονο με wifi ρε παιδια ;

θα ειμαι στην Ευβοια και θα ψαχνω σε ολες τις επαρχιες ξεκλειδωτο ιντερνετ ;(εκει ουτε το πρωτο γραμμα της ADSL δεν ξερουν τι σημαινει)

αλλα να παρεις αυτο το μαραφετι χωρις 3g για ποιον λογο ; να το εχεις στις "αναγκες" σου εντος σπιτιου ;

η να το πηγαινοφερνεις βολτα σε αλλα σπιτια πουλωντας μουρη ενω την δουλεια σου μπορεις να την κανεις απο το ιδιο το σπιτι που εισαι μιας και θα εχει πισι .. ; γιατι wifi χωρις πισι δεν πανε μαζι.

Πεταμενα λεφτα ειναι χωρις 3g

Link to comment
Share on other sites

Μα τι να το κανω μονο με wifi ρε παιδια ;

θα ειμαι στην Ευβοια και θα ψαχνω σε ολες τις επαρχιες ξεκλειδωτο ιντερνετ ;(εκει ουτε το πρωτο γραμμα της ADSL δεν ξερουν τι σημαινει)

αλλα να παρεις αυτο το μαραφετι χωρις 3g για ποιον λογο ; να το εχεις στις "αναγκες" σου εντος σπιτιου ;

η να το πηγαινοφερνεις βολτα σε αλλα σπιτια πουλωντας μουρη ενω την δουλεια σου μπορεις να την κανεις απο το ιδιο το σπιτι που εισαι μιας και θα εχει πισι .. ; γιατι wifi χωρις πισι δεν πανε μαζι.

Πεταμενα λεφτα ειναι χωρις 3g

ebay it

Vodafone Mobile Wi-Fi R201

Επίσης για πολλούς που κάνουν ταξίδια στο εξωτερικό όπου το roaming δεν παίζει (κόστος) και σε όποιο ξενοδοχείο και αν πας έχει wifi το 3G δεν λέει τίποτα. Βέβαια να σου πω την αλήθεια επειδή και εγώ έχω data card θα ήθελα 3G αλλά με τα λεφτά που έδωσα δεν μπορώ να έχω και πολλές απαιτήσεις.

Link to comment
Share on other sites

σιγουρα υπαρχουν και περιπτωσεις για τις οποιες το 3g δε χρειαζεται

μιλαω προσωπικα για μενα και πιστευω πιανω μεγαλη μαζα ατομων , εκτος αν το παιζουμε ολοι προφεσοραδες με τις παρουσιασεις η επιχειρηματιες ταξιδιωτες..

btw τι να το κανω αυτο ;:p

εχω το σμαρτφον μου με 3g :p

Link to comment
Share on other sites

Σωστό κι αυτό...

Κάπου διάβασα ότι τα Mango θα υποστηρίζουν internet sharing κάνοντας πάνω κάτω τη δουλειά που κάνει το μαραφέτι της voda...

Οπότε, νατο και το 3G στο tablet mou :p

Link to comment
Share on other sites

για κάποιους όμως με ξεχωριστή data card (όπως εγώ :) ) αυτό το μαραφέτι είναι ότι πρέπει γιατί θέλω να μοιράζω 3g και στον φορητό.

ουφ, θα με βάλεις σε έξοδα πάλι! (έχω και μια data card κάπου, καρτοκινητή-like της wind)

Link to comment
Share on other sites

σιγουρα υπαρχουν και περιπτωσεις για τις οποιες το 3g δε χρειαζεται

μιλαω προσωπικα για μενα και πιστευω πιανω μεγαλη μαζα ατομων , εκτος αν το παιζουμε ολοι προφεσοραδες με τις παρουσιασεις η επιχειρηματιες ταξιδιωτες..

btw τι να το κανω αυτο ;:p

εχω το σμαρτφον μου με 3g :p

Kανεις share (tethering) λοιπον μεσω WiFi τη 3G του κινητού σου και εισαι 1ος μαγκας :p

Αυτο ακριβώς κανω κ γω με Acer W500 και HTC Desire HD, ασε που μπορεις να βαλεις το κινητο καπου που εχει καλήτερο σημα κ εσει να γυρνας άνετα με το tablet σου μεσα στα δωματια.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.