Jump to content


Tablet PC's


vic

Recommended Posts

^αυτό ακριβώς είναι η απορία μου. Με την μπροστά κάμερα, να το καταλάβω, για βιντεοκλήσεις. Αλλά η άλλη μου φαίνεται άχρηστη...

Επίσης, μου κάνει εντύπωση που κανείς δεν βάζει έναν αισθητήρα θερμοκρασίας και ένα βαρόμετρο. Δεν είναι και ιδιαίτερα δύσκολο να τους απομονώσουν από το υπόλοιπο σύστημα, ώστε να μην επηρρεάζονται από τις "ακραίες" συνθήκες που επικρατούν μέσα στο τάμπλετ.

Link to comment
Share on other sites

Archos 101 in da house. Οι πρωτη εντυπωση ειναι ιδιαιτερα θετικη. Μεγαλουτσικο αλλα ταχυτατο και με αψογη αποκριση και αισθηση γενικα

Αν βρω με ποιο τροπο μπαινει και το τελικο σιγμα κατα την πληκτρολογηση, δεν θα εχω παραπονο :p

Link to comment
Share on other sites

Εχει περασει απο τα χερια μου και το 7αρι αλλα και το 10αρι το ενα το βρηκα μικρο το αλλο μεγαλο πιστευω κατι σε 8αρι αντε το πολυ 9αρι θα ηταν μια χαρα.

Το καλο με τα Archos ειναι οτι εχουν αρκετα μεγαλη μνημη σε σχεση με τα αλλα και δεν εχεις το προβλημα της μεταφορας προγραμματων στην SD

Hayabusa root του εκανες και εβαλες την τελευταια rom 2.1.8 που βγηκε προχθες?

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για τα tips. :T:

το μάρκετ δεν ξέρω κατά πόσο θα το περάσω. 2-3 πραγματάκια που ήθελα, τα βρήκα πολύ εύκολα από το apps Lib. ίσως πάντως να το περάσω κάποια στιγμή για να υπάρχει και να το δω.

Link to comment
Share on other sites

το παραπάνω το έλυσα τελικα με ένα startup manager απο το μάρκετ.

Μόνο ένα θέμα έχω ακομη, για οποίο όσο και αν ψάχνω δεν βρήκα κάτι. Όταν το πληκτρολόγιο είναι γυρισμένο στα ελληνικά δεν μπορώ να βάλω τον χαρακτήρα "ς" παρά μόνο "σ". Υπάρχει κάτι για αυτό; :)

Link to comment
Share on other sites

το μόνο που βρήκα ήταν το SlideIT το οποίο είναι trial 15 ημερών.

γενικά πάντως δεν εχω κανένα πρόβλημα με το keyboard παρά μόνο το συγκεκριμένο θεματάκι, γι'αυτό έλεγα μήπως υπάρχει κανένα fix :)

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν μπορεις να βαλεις Market φταιει η εκδοση να βαλεις την 2.1.8 και απο το AppsLib να κατεβασεις το Arctools για να βαλεις Market και φυσικα για Root το Archangel 2

απ'ότι βλέπω το Archangel 2 δεν υποστηρίζει το τελευταίο firmware της Archos (2.1.8). καμια ιδέα για το πώς αλλιώς μπορούμε να κάνουμε root;

edit: τελικά το έκανα με το z4root

edit 2: κρίμα που απ'ότι διαβάζω το market enabler δεν παίζει με κανένα τρόπο στο δικό μου :(

Έγινε επεξεργασία από hayabusa
Link to comment
Share on other sites

άσχετη ερώτηση για όποιον γνωρίζει.

έχω ένα pdf με εξισώσεις, γραφικές παραστάσεις, χρώματα σχέδια .....

πού θα βρώ την καλύτερη υποστήριξη για ανάγνωση και ίσως δημιουργία σχολίων μέσα στο έγγραφο?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
το μόνο που βρήκα ήταν το SlideIT το οποίο είναι trial 15 ημερών.

γενικά πάντως δεν εχω κανένα πρόβλημα με το keyboard παρά μόνο το συγκεκριμένο θεματάκι, γι'αυτό έλεγα μήπως υπάρχει κανένα fix :)

Market - Greek IME

Link to comment
Share on other sites

Χαιρεστε

Σημερα επιασα για πολυ λιγο ενα ipad και κατι android tabletακια στα χερια μου, και απλα θελω ενα. Και μιας και το θελω μονο για την gadgetια (ebook reader, video player και surfing mono), δεν θα με χαλουσε καθολου και ενα απο τα παμφτηνα no-name Android (2.2?). Εχει κανεις γνωμη/εμπειρια?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.