Jump to content



Αίνιγμα


DJD

Recommended Posts

Εγω πιστευω πως η απαντηση βρισκεται στο PC του ηγούμενου. Αλλα δεν μπορει επειδη δεν εχει παρει πισω το τροφοδοτικό του απο το RMA (Cosmod@ta γαρ). Τωρα θα μου πειτε πως γινεται να εχει pc τον 18ο αιωνα........αυτο σε αλλο thread !!!

:D :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Αφού είναι απομονωμένοι, και δεν έρχονται σε επαφή μεταξύ τους και με οτιδήποτε άλλο παρα μόνο στο δείπνο, άρα μόνο εκεί θα μπορούσαν να την κολλήσουν (εδώ υπάρχει λάθος προφανώς μιας και το αίνιγμα λέει δεν ξέρουμε αν είναι κολλητική, τότε πως κόλλησαν?), δεν είναι λογικό να την έχουν όλοι?

(όταν ο ένας κοίταξε τον άλλο, γούρλωσαν τα μάτια ή έμειναν ανέκφραστοι όταν είδαν το στίγμα?)

Link to comment
Share on other sites

To προβλημα ζητα αριθμο για απαντηση.Οι μονοι αριθμοι που μπορουν να συσχετιστουν με το πρβλημα ειναι το 2 ( αριθμος απο τα βραδια) , το 0 ( κανενας δεν αυτοκτονησε) .Το να πουμε οτι ολοι αυτοκοτονησαν δεν μπορει να θεωρηθει αριθμος.Το 0 στην δικια μας περιπτωση δεν στεκει διοτι σιγουρα καποιος εχει την ασθενεια , οπως μας διαβαβαιωνει ο ηγουμενος .Αρα μενει το μονο αριθμητικο αποτελεσμα το 2.Για το 2 ο Rootx εχει δωσει μια πολυ καλη απαντηση την οποια δεν μπορω να αμφισβητησω.

Link to comment
Share on other sites

Παλιός γρίφος. Τουλάχιστον 6 ετών. Υπάρχει και παραλλαγή του με λεωφορείο που πάει στη Θεσσαλονίκη...

Τη σωστή απάντηση την έδωσε ο RootX. H οποία είναι όμοια με του Αλέξανδρου Γρηγοριάδη ο οποίος και δημοσίευσε το γρίφο πριν κάποια χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από JimmyFox

Παλιός γρίφος. Τουλάχιστον 6 ετών. Υπάρχει και παραλλαγή του με λεωφορείο που πάει στη Θεσσαλονίκη...

Τη σωστή απάντηση την έδωσε ο RootX. H οποία είναι όμοια με του Αλέξανδρου Γρηγοριάδη ο οποίος και δημοσίευσε το γρίφο πριν κάποια χρόνια.

Ενημερωμένος ο JimmyFox :) I google it guys, και βρήκα το αίνιγμα που ανέφερε ο Jimmy

:o

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Samael

Kατι μου θυμιζει εμενα αυτη η μεθοδος ala google.....!:shifty:

(ναι ναι...το γριφο του Αινσταιν που ποσταρα πριν καιρο...!)

Δεν πιστεύω να πόσταρα πάλι εγώ ότι το βρήκα, ε??? :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Samael

Kατι μου θυμιζει εμενα αυτη η μεθοδος ala google.....!:shifty:

(ναι ναι...το γριφο του Αινσταιν που ποσταρα πριν καιρο...!)

χε χε .... είπαμε, κλασσική μέθοδος. Την εφάρμοσα πάλι πριν από καιρό στο γρίφο του Einstein στο pctech. Εσύ είχες ανοίξει το thread τότε?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.