Jump to content




thanos*

Recommended Posts

Γεια σας, θελω να "φτιαξω" ενα ION Pc κυριως για browsing και κλασσικες εφαρμογες, σκεφτομαι να χρησιμοποιω Ubuntu/Kubuntu η καποια διανομη Linux. Οποτε θελω να εχω κατι απλο γρηγορο και μικρο :)

Συγκεκριμένα σκεφτομαι να κανω το εξης set up:

- ASUS AT3IONT-I DELUXE

- KINGSTON 4GB HYPERX BLU

- GIGABYTE RADEON HD5570 1GB

Η οθονη υπαρχει, +μια LCD 37" που σκεφτομαι να χρησιμοποιω. Αυτο που με προβλιματιζει ειναι το κουτι μιας και δεν εχω ασχοληθει καθολου με mini και δεν ξερω τι ακριβως τεριαζει, νομιζω πως στα περισσοτερα δεν χωραει η καρτα γραφικων (που ισως να μην χρειαζεται) εχω ενα budget 350e.

Θα ηθελα καποιες προτασεις :T:

Link to comment
Share on other sites

Αφού θες ΙΟΝ δε χρειάζεσαι κάρτα γραφικών...

Να ρωτήσω όμως για το Brazos της AMD έχεις διαβάσει/ακούσει ??? Από reviews δείχνει ότι πατάει το ATOM/ION...

Αν όντως χρειάζεσαι κάρτα γραφικών για το κάτι παραπάνω θα πρότεινα είτε μία nVidia GTS 250 είτε μία GT 240 με DDR5 είτε μία GT 440.

@papajim Ναι το εχω δει αλλα χρειαζομαι κατι αμεσα και δεν εχει κυκλοφορησει ακομα απο οσο ξερω (αν γνωριζεις κατι θα ηθελα να μαθω).

@STINK Δεν σκοπευω να αγορασω και την καρτα γραφικων απλως σκεφτομαι οτι ισως να χρειαστει.

Ευχαριστω για τις απαντησεις σας.

Link to comment
Share on other sites

@papajim Ναι το εχω δει αλλα χρειαζομαι κατι αμεσα και δεν εχει κυκλοφορησει ακομα απο οσο ξερω (αν γνωριζεις κατι θα ηθελα να μαθω).

Λοιπόν, αν σε ενδιαφέρει στην Ελλάδα μπορείς να βρείς της Asrock και της MSI αυτή τη στιγμή. Δες τα links:

ASRock Ε350Μ1

MSI E350IA-E45

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.