Jump to content



Πρόβλημα (;) με Android Market


astrolabos

Recommended Posts

Μπορείτε να κατεβάσετε εφαρμογές από το market.android.com; Μου βγάζει ότι δεν υπάρχει συσκευή συνδεδεμένη με το λογαριασμό μου, πράγμα που δεν ισχύει μιας και συγχρονίζω κανονικά με τον λογαριασμό μου στο google.

Link to comment
Share on other sites

Καποιες εφαρμογες δεν κατεβαινουν επειδη δεν υποστηριζουν σαν χωρα την Ελλαδα (στο Market του κινητου σου δεν θα εμφανιζονται καθολου) ή δεν κανουν για το κινητο σου.

Link to comment
Share on other sites

Στη συσκευή σου θα το βρεις αυτό. Μπορείς είτε να πας στις εφαρμογές > ρυθμίσεις είτε στο κεντρικό μενού να πατήσεις το μενού > ρυθμίσεις. Εκεί έχει το "Λογαριασμοί και συγχρονισμός". Έχεις παραπάνω από έναν λογαριασμούς εκεί;

Επίσης όταν συνδέεσαι με τον λογαριασμό της Google στο market έχει ένα link My Market Account που έχει καρτέλα settings. Εκεί φαίνεται η συσκευή σου; Αν ναι, τότε πρέπει να είναι έχει visibility "Shown in menus".

Link to comment
Share on other sites

Καλο ηταν να εγραφες ποια συσκευη εχεις.

Κανε και αυτο

1. Setting-->Manage Applications-->All-->Market (Clear Cache then 'Force Stop' -- DO NOT clear data)

2. Setting-->Manage Applications-->All-->Google Services Framework (Clear data then 'Force Stop')

3. REBOOT again

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να κατεβάσετε εφαρμογές από το market.android.com; Μου βγάζει ότι δεν υπάρχει συσκευή συνδεδεμένη με το λογαριασμό μου, πράγμα που δεν ισχύει μιας και συγχρονίζω κανονικά με τον λογαριασμό μου στο google.

Ναι μπορούμε γιατί το έχουμε rooted με custom rom και market enabler και zte-blade και τα μυαλά στα κάγκελα να 'ουμ.

Link to comment
Share on other sites

Καλο ηταν να εγραφες ποια συσκευη εχεις.

Κανε και αυτο

1. Setting-->Manage Applications-->All-->Market (Clear Cache then 'Force Stop' -- DO NOT clear data)

2. Setting-->Manage Applications-->All-->Google Services Framework (Clear data then 'Force Stop')

3. REBOOT again

Το "Google Services Framework" δεν το βρίσκω εγκατεστημένο. Galaxy S I9000 με 2.2 εγκατεστημένη εχω

Link to comment
Share on other sites

Το "Google Services Framework" δεν το βρίσκω εγκατεστημένο. Galaxy S I9000 με 2.2 εγκατεστημένη εχω

Ξανά πέρασε την έκδοση που έβαλες, αφού κάνεις πρώτα μπακαπ! μπορεί να μην έγινε κάτι σωστά! μου έχει τύχει κ μένα να μην βγαίνει το μάρκετ..!

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Καλησπερα :D αντιμετωπιζω ενα προβλημα σχετικα με την υπηρεσια android market σε x peria x8. Ενω βαζω κανονικα το λογαριασμο g-mail μου και τον κωδικο, μετα απο λιγα λεπτα (αφου περιμενω),μου βγαινει στην οθονη το ακολουθο << Δεν ειναι δυνατη η δημιουργια αξιοπιστης συνδεσης δεδομενων σε αυτον τον διακομιστη : αυτο ενδεχεται να ειναι προσωρινο προβλημα η το τηλεφωνο σας να μην ειναι διαθεσιμη για υπηρεσιες δεδομενων.Εαν το προβλημα συνεχιστει,επικοινωνηστε με την εξυπηρετηση πελατων>> Ας σημειωθει οτι κανω ολη την ενεργεια απο wi-fi και βαζω ολοσωστα τον κωδικο...δεν μπορω να καταλαβω τι παει στραβα!!

ευχαριστω πολυ, και θα εκτιμουσα ισιαιτερα οποια απαντηση σας :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.