Jump to content



Ομαδική αγορά Superlux HD668B


papajim

Recommended Posts

Αξίζουν το 30άρι αυτά τα ταιβανέζικα Superlux? Έψαχνα για ακουστικα γυρω στο 20ευρω και κοιτουσα κλασσικα Sony, Senheiser.... χωρις να έχω εμπειρία απο ακριβά/καλα ακουστικά, θα ήθελα να μην είναι φόλα.

Να ακυρώσω τα Sony MDR-MA100 που έκλεισα με 15 ευρω απο e-shop και να με βάλετε κι εμενα???? :-)

Link to comment
Share on other sites

12/9 θα κάνω τη παραγγελία τελικά λόγω έλλειψης των Evo WH από το thomann (μόλις το είδα), το περίμενα ότι θα γίνει οπότε κάνε χαλαρά τις διακοπές σου :p )

Επειδή βλέπω να τελειώνουν και τα evo BK, δεν κάνουμε από τώρα την παραγγελία να είμαστε σίγουροι??

Ας μας τα στείλουν 12/9, ας έχουμε όμως καταχωρίσει την παραγγελία..

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=9654]konstadin[/MENTION]

Δεν έχουμε τόσο πρόβλημα, μικρό το διάστημα αναμονής είναι.

Ναι, απλώς λέω μήπως και σε μερικές μέρες αλλάξει και αυτό και δείχνει για τέλος του μήνα.

Την έχω πατήσει έτσι στο παρελθόν, με παραγγελία από amazon

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους και καλώς σας βρήκα .

Θα ήθελα και εγώ ένα κομμάτι από τα Superlux HD-681 EVO, αλλά δεν ξέρω πώς πάει η διαδικασία με την ομαδική παραγγελία οπότε ας με ενημερώσει κάποιος ή το μέλος (Pokemon640 ) για τα λοιπά αν είναι εύκολο και προλαβαίνω ακόμα. :)

Link to comment
Share on other sites

Τα ηχεία/μαγνήτες/απόδοση εσωτερικά πάνω-κάτω ίδια είναι. Η διαφορά είναι σε open/close type και διαφορετικό design στα πλαστικά μέρη αν δεν κάνω λάθος. Τα 668Β είναι open/semi-open νομίζω και γενικά έχουν την απόδοση ακουστικών κοντά στο 70άρι ή και παραπάνω σε τιμή. Προσωπικά από ακουστικής πλευράς στα 668Β δεν βρήκα κάποιο πρόβλημα αλλά είναι πολύ άβολα.

Link to comment
Share on other sites

Τα ηχεία/μαγνήτες/απόδοση εσωτερικά πάνω-κάτω ίδια είναι. Η διαφορά είναι σε open/close type και διαφορετικό design στα πλαστικά μέρη αν δεν κάνω λάθος. Τα 668Β είναι open/semi-open νομίζω και γενικά έχουν την απόδοση ακουστικών κοντά στο 70άρι ή και παραπάνω σε τιμή. Προσωπικά από ακουστικής πλευράς στα 668Β δεν βρήκα κάποιο πρόβλημα αλλά είναι πολύ άβολα.

ναι αυτο το εχω διαβασει σε πολλα φορουμ... χμμμ. κατι σε akg k44 πουναι στα 25 ευρω θαναι καλυτερα? ειναι για ηλ.πιανο οποτε θελω οσο πιο φυσικο ηχο χωρις μπασα κτλ...

Link to comment
Share on other sites

Τα ηχεία/μαγνήτες/απόδοση εσωτερικά πάνω-κάτω ίδια είναι. Η διαφορά είναι σε open/close type και διαφορετικό design στα πλαστικά μέρη αν δεν κάνω λάθος. Τα 668Β είναι open/semi-open νομίζω και γενικά έχουν την απόδοση ακουστικών κοντά στο 70άρι ή και παραπάνω σε τιμή. Προσωπικά από ακουστικής πλευράς στα 668Β δεν βρήκα κάποιο πρόβλημα αλλά είναι πολύ άβολα.

Είναι πολύ υποκειμενικό το ποια ακουστικά "κοντράρει" και απο ποια είναι καλύτερο. Έχει όντως παρά πολύ καλή απόδοση ειδικά αν συνδυαστεί με ένα καλό dac και ένα ενισχυτή ακουστικών. Έχει και ένα σημαντικό τίμημα που είναι φθηνά. Δεν έχουν ποιότητα κατασκευής. Και αυτό είναι εξίσου σημαντικό με το πόσο καλά παίζει ένα σημαντικό ειδικά αν το φορας ώρες. Είναι εντελώς άβολα. Το καλό είναι πως διορθώνεται αυτό, σχεδόν για όλους εκτός από μένα που είμαι κεφάλας!!! :p

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 4

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.