Jump to content



Ti κάηκε από όλα...


tasatva

Recommended Posts

Χτές το βράδυ τρέχοντας prime να δοκιμάσω κάτι, έφυγα και μετά από 10 λεπτά που επέστρεψα όλα ήταν dead.

Το τροφοδοτικό (coolermaster M700) είναι πίσω από ups, άναψε κόκκινο φωτάκι :p

Δεν μύρισε τίποτα, αλλά από ότι διάβασα σημαίνει ότι fail.

Με καμμία 20αριά προσπάθειες, δείνει ρεύμα στη μητρική, αλλά πέρα απο εκεί, όταν την ανοίγω, δεν post-άρει, απλά ξεκινάει το pc, και ξαναανάβει το φωτακι του psu

Επίσης, η ATI 4870, ανάβει απο πίσω τρία κόκκινα και αυτά led-άκια, που μάλλον σημαίνει βλάβη.

Η mobo (eclipse plus) από τα φωτάκια της δεν δείχνει να έχει πάθει κάτι.

Έκανα clear-mos, εβγαλα μπαταρία κλπ.

Έχω πάει για έλεγχο το τροφοδοτικό, αλλά πολύ φοβάμαι ότι θα έχει πάρει και άλλα μαζί.

Any ideas ?

Link to comment
Share on other sites

Αντίστοιχο σκηνικό σε Cm Μ520, HD3870 (δυστυχώς δεν έχει led, για να συγκρίνεις) και ΑM2+ combo m/b cpu...

Aυτό που έγινε στην περίπτωσή μου ήταν ότι πήγα το τροφοδοτικό και δεν βρήκαν τίποτε, δούλεψε κανονικά στον πάγκο του service και δουλεύει ακόμη 1.5 χρόνο μετά...

Για καμια εβδομάδα που έλειπε το τροφοδοτικό είχα βγάλει μπαταρία από μητρική και όλα αποσυνδεδεμένα...μετά δούλεψε κανονικά...ελπίζω να είναι κανα κουλό τέτοιο και στη δική σου περίπτωση...

Link to comment
Share on other sites

ααα, όχι ότι θα δείξει κάτι, απλά μπορεί να ξεσκαλώσει από το fail που θα φάει.

οκ, thx, εις αύριο τα νεώτερα λοιπόν.

Η εγγύηση της cpu λήγει την επόμενη εβδομάδα, οπότε είμαι τυχερός

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα και να τον ξεκινήσω χωρίς cpu, αλλά πάλι τίποτα.

Οπότε πουρνό πουρνό θα πάω την cpu για service, πριν χαθεί η εγγύηση .

Και ας ελπίσουμε να είναι μόνο αυτό, νομίζω βέβαια ότι χαιρετάω και την vga.

Τα γ@μω-ups γιατί τα αγοράζουμε πείτε μου, γιατί τα έχω πάρει λίγο.

Link to comment
Share on other sites

Στην Αθήνα, σε σχέση με άλλες αδικημένες πόλεις, το ρεύμα είναι σε καλή κατάσταση.

Μου είχε καεί pc, λόγω ρεύματος σε νησί, και είπα θα πάρω ups να ησυχάσω, αλλά προφανώς δεν μου προσφέρει καμμία προστασία.

Αν δεν είχα εγγύση θα μου στοίχιζε κανα 500αρι στην ξεφτίλα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.