Jump to content



Αγορές και paypal


Recommended Posts

όχι και η πλάκα είναι ότι το paypal μου απαντάει για τις χρεώσεις και όχι για το balance [emoji14]

Μάλλον δεν έχουν έτοιμη απάντηση για το θέμα μου :hehe:

Τι να πω, εγω εκανα μια αγορα απο ebay και μου εβγαλε κατευθειαν πληρωμη απο το balance κατα το ckeck out. Το οποιο ειναι και λογικο γιατι το paypal χρησιμοποιει πρωτα τα χρηματα του balance για την πληρωμη. Οποτε το μονο που μπορω να σκεφτω ειναι μηπως δεν εγιναν ακομα διαθεσιμα τα λεφτα σου απο την τραπεζα, ασχετως αν φαινονται στο balance και σε πεταει στην καρτα. Μπορεις να το κοιταξεις αυτο στις κινησεις λογαρισμου να δεις το διαθεσιμο υπολοιπο και το λογιστικο υπολοιπο. Anyway, ελπιζω να λυθει το θεμα σου γρηγορα.
Link to comment
Share on other sites

όχι και η πλάκα είναι ότι το paypal μου απαντάει για τις χρεώσεις και όχι για το balance :p

 

Μάλλον δεν έχουν έτοιμη απάντηση για το θέμα μου :hehe:

Εμένα παρά το error δεν χρέωνε κάτι στις προσπάθειες. 

 

Για να ξαναπερασεις την καρτα απο Alpha τι ζηταει??Ξερει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

OKKKKK

 

Σημερα που δοκιμασα να πληρωσω στο Ebay με Debit αντι για Paypal..και τις 2 φορες που δοκιμασα με χρεωσε απο 1.02.

 

DIE. 

 

Βαρεθηκα...

 

Edit

 

Μπηκαν πισω μεσα σε 10 sec..

Έγινε επεξεργασία από GeorgeVasil
Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμασει κανεις να ορισει το balance σε δολλαρια και μετα να μεταφερει χρηματα με τον γνωστο τροπο απο την καρτα στο balance ζητωντας δολλαρια? Στην περιπτωση αυτη την μετατροπη συναλλαγματος την κανει η τραπεζα? Γιατι αν την κανει τραπεζα, τοτε τουλαχιστον γλιτωνουμε το κοστος μετατροπης συναλλαγματος απο το paypal, το οποιο ως γνωστον χρησιμοποιει χαμηλοτερη ισοτιμια απο αυτη των τραπεζων.

Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμασει κανεις να ορισει το balance σε δολλαρια και μετα να μεταφερει χρηματα με τον γνωστο τροπο απο την καρτα στο balance ζητωντας δολλαρια? Στην περιπτωση αυτη την μετατροπη συναλλαγματος την κανει η τραπεζα? Γιατι αν την κανει τραπεζα, τοτε τουλαχιστον γλιτωνουμε το κοστος μετατροπης συναλλαγματος απο το paypal, το οποιο ως γνωστον χρησιμοποιει χαμηλοτερη ισοτιμια απο αυτη των τραπεζων.

 το εκανα επιτυχώς πριν λιγο.

αρχικα στο balance δεν χρειάζεται  να το αλλαξεις απλα προσθετεις και αλλο νομισμα, μετα θα σου δειχνει ποσα χρηματα εχεις σε καθε νομισμα.

 

για να μεταφερω τα χρηματα στο balance δεν το εκανα με την request money μεθοδο αλλα με αποστλη χρηματων σε αλλο παυπαλ λογαριασμο με αιτιολογια friends &family. λογικα θα λειτουργει και με τους 2 τροπους.

(ο 2ος λογαριασμος δεν ηταν δικος μου ψεύτικος αλλα συγγενή. πηγε το ποσο σε αυτον και μετα μου το επεστρεψε με μηδενικα fees απο balance σε balance).

τα fees ειναι τα ιδια και με τις 2 μεθοδους που λειτουργουν.

 

αυτο που πρεπει να προσεξεις ειναι στο τελευταίο σταδιο πληρωμης να πατησεις το conversion options και να επιλεξεις να γινει η μετατροπη απο την τραπεζα.

μετεφερα 100usd και επιλεγωντας να χρεωθω εγω τα fees ωστε να μπουν ακριβως 100usd στο balance, δεσμευτικαν 92,17ευρω. η καρτα ηταν χρεωστικη visa Πειραιώς.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε προσπαθήσει να μεταφέρετε χρήματα στο balance με mastercard της eurobank, την προμήθεια απο κάθε αποτυχημένη προσπάθεια που είναι περίπου 0.9€, σας την έχει επιστρέψει? Γιατί εμένα εδώ και μια εβδομάδα τα χρήματα που αντιστοιχούν απο κάθε αποτυχημένη προσπάθεια τα έχει δεσμευμένα.

Link to comment
Share on other sites

το εκανα επιτυχώς πριν λιγο.

αρχικα στο balance δεν χρειάζεται να το αλλαξεις απλα προσθετεις και αλλο νομισμα, μετα θα σου δειχνει ποσα χρηματα εχεις σε καθε νομισμα.

για να μεταφερω τα χρηματα στο balance δεν το εκανα με την request money μεθοδο αλλα με αποστλη χρηματων σε αλλο παυπαλ λογαριασμο με αιτιολογια friends &family.

μετεφερα 100usd και επιλεγωντας να χρεωθω εγω τα fees ωστε να μπουν ακριβως 100usd στο balance, δεσμευτικαν 92,17ευρω. η καρτα ηταν χρεωστικη visa Πειραιώς.

Thanks. Το έκανα και εγώ επιτυχώς με τη μεθοδο request money χωρίς να χρειάζεται δεύτερος λογαριασμός paypal. Αρχικά, εκανα primary νόμισμα δολάρια. Στη συνέχεια, στο πεδίο που δηλώνουμε το πόσο που ζητάμε επιλέγουμε δολάρια. Τέλος, αφου δηλώσουμε τα στοιχεία της κάρτας και μας μεταφέρει στο τελικό στάδιο για την πληρωμη, επιλέγουμε το conversion να το κάνει η τράπεζα. Έγινε επεξεργασία από zananiro
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα χωρίς να αλλάξω κάτι (κάτι μου σφύριξε ο grigas που είχε ίδιο πρόβλημα) δοκίμασα να πληρώσω την ίδια παραγγελία που δε με άφηνε τόσες μέρες (με το Balance)

ε σήμερα τη δέχτηκε :p

 

Αγνωσται αι βουλαι του paypal τελικά :p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.