Jump to content



IE9 vs Chrome10 vs Opera11 vs Safari5.04 vs Firefox3.6


JohnnyX

Recommended Posts

Εν οψει firefox 4 ενδιαφερουσα συγκριση μεταξυ των παραπανω ειναι αυτη εδω

Ξεκαθαρος νικητης υπαρχει...απο εκει και περα κονταροχτυπιουντε οι υπολοιποι

Link to comment
Share on other sites

Απλά γελοιότητες.... :tomato:

H microsoft ανακάλυψε την Αμερική! Είναι γνωστό οτι το συγκεκριμένο site δεν είναι "αντικειμενικό"... κάτι σαν τα μεγάλα κανάλια και τους δημοσιογράφους. :bad:

"When money talks bullshit walks" είπε κάποτε ο σοφός...

Τα παραπάνω είναι καθαρά προσωπικές απόψεις! :)

Link to comment
Share on other sites

Απλά γελοιότητες.... :tomato:

H microsoft ανακάλυψε την Αμερική! Είναι γνωστό οτι το συγκεκριμένο site δεν είναι "αντικειμενικό"... κάτι σαν τα μεγάλα κανάλια και τους δημοσιογράφους. :bad:

"When money talks bullshit walks" είπε κάποτε ο σοφός...

Τα παραπάνω είναι καθαρά προσωπικές απόψεις! :)

Διαφωνω καθετα...ποτε δε θεωρησα τον θωμα υποκειμενικο

Link to comment
Share on other sites

Διαφωνω καθετα...ποτε δε θεωρησα τον θωμα υποκειμενικο

Αν εννοείς το site απλά το παρακολουθώ πολλά χρόνια (ευαγγέλιο αρχικά) αλλά όπως όλοι, όταν πιάνουμε τον παπά από τα κ@κ@λ@, την βλέπουμε αλλιώς. Μου δείχνει ότι "γέρνει" υπέρ των μεγάλων εταιριών ($$$$$$) σε πολλές περιπτώσεις. Τι να πω μακάρι να κάνω λάθος φίλε μου...

Link to comment
Share on other sites

SunSpider benchmark

1) IE9 = 288.8ms

2) Firefox 4 = 308.5ms

3) Google Chrome = 346.0ms

Kraken

1) Chrome = 8,794ms.

2) Firefox 4 = 9,224ms

3) IE9= 19,136ms

O Οpera ειναι O ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΟΣ BROWSER ΑΠΟ ΟΛOYS αλλα και με το πιο δυσλειτουργικο interface για αυτο και το προτιμανε μονο λιγοι

Ο Chrome ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ο πιο γρηγορος browser (οσο και να το θελουν καποιοι..) σε καποια τεστ μαλιστα παει χειροτερα και απο τον Firefox 4 και τον IE9...

Τωρα αμα δυσκολευεστε να το πιστεψετε αυτο καποιοι ειναι δικο σας θεμα

Link to comment
Share on other sites

καλα ναι ο 10 η ο 11 chrome...??? γιατι ο 11 ειναι ακομα beta και καθε εκδοση αλλαζουν διαφορα...αστο...ο καθενας τα χρησιμοποιει ολα και κρινει φιλε...τα χω ολα και βλεπω...

για κανενα λογο δεν βλεπω πιο γρηγορο τον Opera εγω προσωπικα...o chrome 11.0.696.16 σπερνει απλα λεμε..τελος...:T:

Link to comment
Share on other sites

για κανενα λογο δεν βλεπω πιο γρηγορο τον Opera εγω προσωπικα...o chrome 11.0.696.16 σπερνει απλα λεμε..τελος...:T:

βεβαια ειναι καθαρα στο πως το βλεπει ο χρηστης, και πως το νιωθει...αν μη τη αλλο εχω ολους τους φυλλομετρητες...και αλλοτε χρησιμοποιω τον Opera και αλλοτε τον chrome...για μενα δεν υπαρχει ΙΕ9+FF4 απλα...

η προσφατη beta εκδοση οπερα 11.10 ειναι σφαιρατη, αλλα παρολα αυτα βολευει καλυτερα ο chrome στην χρηση...

fantastic5.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

κανει μπαμ οτι ο FF4 ειναι μουφα...πολυ κατω απο τα αλλα, εφαγε uninstall μετα απο αυτο το τεστ που εκανα...αισχος λεμε...μπλιαχ...

να μην μεινει απαρατηρητο, καθως δεν ειναι ευρεως γνωστος broswer, αλλα ο srware iron, ειναι ισαξιος και καλυτερος του google chrome...δοκιμαστε τον, srware iron...

ειναι απλα λοιπον...

1) opera 11.10 latest beta

2) srware iron latest stable

3) chrome latest 11.0 beta

4) internet explorer 9.0

5) firefox 4

και χωρις τα τεστ, ειναι αισθητες οι διαφορες...ελεεινα αργος ο FF4, απελπιστικα γρηγορος ο οπερα 11.10...οι αλλοι παλευουνε μεταξυ τους...

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάλι έβαλα τον FF4 και μόνο αργός δεν μου φαίνεται..

βέβαια το να συγκρίνουμε browsers με benchmarks μου φαίνεται αστείο.

για άλλους μετράει το ram usage, άλλοι επιλέγουν browsers για τα add-ons , άλλοι λόγο interface, άλλοι γιατί απλά συνήθισαν έναν browser.

με σύνδεση πιταρισμένη από connection λόγο torrent πάντως , εγώ έχω πολύ καλό browsing με QoS στο router και tweaks στον FF.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως τα βράδια έχω πρόβλημα με τον ύπνο και με έχει ρημάξει και το στομάχι μου, όταν σκέφτομαι πόσα ms έχω χάσει την ημέρα ανοίγοντας σελίδες και περιμένοντας στον ff... Σκέφτομαι πολύ σοβαρά να το γυρίσω σε ie9 ή chrome, ώστε να έχω περισσότερο ελεύθερο χρόνο μέσα στην ημέρα αλλά θα μου πάρει κάποιο καιρό να συνηθίσω αυτήν την αλλαγή, γιατί λόγο ταχύτητας θα με πιάνουν ναυτίες... λέτε με δραμαμίνη τον πρώτο καιρό να είμαι εντάξει...?

Link to comment
Share on other sites

Microsoft's new Internet Explorer easily finishes in first place with the most overall wins, racking up a record-breaking 16 victories. Second place is awarded to the champion of WBGP2, Opera. Third place goes to our WBGP1 champ, Google Chrome. Safari takes fourth place, and the aging Firefox 3.6 comes in last.

Σε ποιό πλανήτη ζούν;

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.