Jump to content



Μετα την 5870 ποια?


redbighunter

Recommended Posts

  • Replies 40
  • Created
  • Last Reply
Πάντως η GTX 570 που καίγονται είναι reference και όπως λένε τους "λείπει" ένα phase.

Οι custom όπως αυτή MSI GTX 570 Twin FrozR II/OC (PCI-Express, GDDR5, 1280MB) - Κάρτες Γραφικών - plaisio.gr έχουν extra phase οπότε δεν θα έχουν απολύτως κανένα πρόβλημα πιστεύω.

εισαι σιγουρος? επειδη την ειχα δει κι εγω... αλλα δεν διαβασα πουθενα για βελτιωμενο συστημα τροφοδοσιας κτλ:confused:

Τι σε πειράζει η Sapphire?

2 φορες πηρα sapphire για φιλους, και οι 2 ψοφησαν! Η 1η μεσα σε 3 μηνες και η 2η μεσα σε 9 μηνες!

Link to comment
Share on other sites

καθε μερα πασχαλια δεν ειναι ομως

η 4870 που ειχα μια χαρα ηταν

και η 5870 ποθ εχω τωρα παλυ sapphire ειναι και ειναι μια χαρα οποτεμην κολας στην εταρια της sapphire! βεβαια θα μου πεις εαν την παθεις απο κατι δεν το ξαναπαιρνεις ¨:p

Link to comment
Share on other sites

Ναι και εγώ άτυχο θα σε έλεγα (βέβαια την πάτησες αλλά λέμε τώρα), και η 5870 μου και η 5970 μου είναι Sapphire και είναι και οι 2 τρελά κομμάτια.

Ειδικά η 5870 είναι διαμάντι απο τα λίγα.

Είμαστε off topic και sorry, απλά ρωτάω γιατί για μένα δεν θα ήταν ανασταλτικός παράγων η εν λόγω εταιρία, αντιθέτως θα την πρωτημούσα κιόλας.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η GTX 570 που καίγονται είναι reference και όπως λένε τους "λείπει" ένα phase.

Οι custom όπως αυτή MSI GTX 570 Twin FrozR II/OC (PCI-Express, GDDR5, 1280MB) - Κάρτες Γραφικών - plaisio.gr έχουν extra phase οπότε δεν θα έχουν απολύτως κανένα πρόβλημα πιστεύω.

+1

Καλη επιλογη μιας και μιλαμε μονο για πλαισιο αν και αυτην την βλεπω "Διαθέσιμο κατόπιν παραγγελίας".

Υ.Γ Αν βλεπεις τον Γεραρδο να φοβαται το stockαρισμα αστα να πανε.

Link to comment
Share on other sites

θα ελεγα αυτη που προτεινε ο STINK

ετσι για να αλλαξεις κα ιστρατοπεδο για λιγο, αν παλι σ ''αφησει'' η 570 θα εχεις και παλι πιστωτικο για 6970...:p

ναι αλλα οπως ειπα και στο 1ο μου ποστ, ολο το συστημα ειναι σε νερο! δεν θελω να αλλαζω καθε τοσο fullcover block!

Link to comment
Share on other sites

6970 και ασε τις κομμενες 570 που καιγονται και τα physx.την κλοκαρεις κιολας και πετας.και νομιζω οσο πιστωτικο σου μενει μπορεις να παρεις κατι αλλο.τουλαχιστον σε μενα ετσι ειχαν κανει...

Link to comment
Share on other sites

Aν μπορείς να δώσεις λίγα παραπάνω κοίτα και σε 2x 6950 2gb crossfire ! Mακράν ότι ποιο συμφέρον σήμερα !!

Μην ξεχνάς η 6950 ξεκλειδώνει σε 6970 ενώ το scaling των 6900 είναι είναι απλά κορυφαίο! Ετσι δεν θα ξανακοιτάξεις σε κάρτα γραφικών για χρόνια!

Link to comment
Share on other sites

Ασε στην ακρη τις επιδοσεις , τα physx , to cuda , τους drivers... αδειασε το μυαλο σου και ακου μονο απ το αυτι σου :p

MSI GTX 570 Twin FrozR II/OC (PCI-Express, GDDR5, 1280MB) - Κάρτες Γραφικών - plaisio.gr

Aυτην παιρνεις μονο και μονο για το συστημα ψυξης και ασε την υδροψυξη στην ακρη.

Ουτε fullcover block ουτε τπτ.

Αθορυβη και κρυα.

Its as simple as that.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως η επιλογή σου πρέπει να βασιστεί στην εταιρεία που προτιμάς, καθώς και αν σε ενδιαφέρει το 3D όπου εκεί η nvidia έχει το προβάδισμα.Εγώ στη θέση σου θα έπαιρνα GTX 570 πάντως.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

τελικα πηρα την msi gtx 570! αρχικα παρηγγειλα την 6970, αλλα επειδη μου την εφεραν με ανοιγμενο κουτι, ξενερωσα μην ειναι χρησιμοποιημενη και πηρα την twin frozr 2 που ειχε στο ραφι σφραγισμενη!

edit: και κατι αλλο που πρεπει να αναφερω ειναι οτι η καρτα ειναι reference design, και αρα το οτι εχει εχτρα φασεις για ρευματα...μαλλον δεν ισχυουν!

Link to comment
Share on other sites

Όπα κάτσε!! Τι εννοείς είναι reference?? Παράγγειλες την Twin Frozr II και σου έστειλαν την κανονική MSI με το reference cooler?????
Mαλλον η πλακετα ειναι reference?

ναι το pcb ειναι reference! εξαλλου φαινεται και απο τα 2 6πινα που εχει οτι ειναι reference! non reference ειναι στανταρ η asus direct cu 2, οπου εχει και 8πινο+6πινο, και αλλο pcb! αλλα πλεον στο πλαισιο τα ψαχνεις ολα με τα κυαλια!

Link to comment
Share on other sites

ναι το pcb ειναι reference! εξαλλου φαινεται και απο τα 2 6πινα που εχει οτι ειναι reference! non reference ειναι στανταρ η asus direct cu 2, οπου εχει και 8πινο+6πινο, και αλλο pcb! αλλα πλεον στο πλαισιο τα ψαχνεις ολα με τα κυαλια!

Ποσο ανεβαινει η δικια σου?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.