Jump to content



7" epad apad tablet android 2.2


JohnnyX

Recommended Posts

με αυτο το κριτηριο ουτε το flytouch δεν αξιζει τα 135.

κανενα απο τα δυο δεν αντεχει σε σελιδες με flash διαφημισεις πχ SPORT 24 - Συνεχής Αθλητική Ενημέρωση

και τα δυο κανουν παρα πολυ ωρα να φορτωσουν. δεν εχουν τρελη διαφορα παρολο που το flytouch βαση χαρακτηριστικων εχει τις διπλασιες δυνατοτητες.

κανενα pdf η κανενα word πες διαβαζεται αλλα εγω δε θα διαβαζα με τπτ σε αυτο. αν ειχα ipad θα διαβαζα σε αυτο αλλιως σε φτηνο οθονες δεν γινεται να διαβαζεις.

αυτονομια δεν ξερω να πω αφου και τα δυο τα κρατησα για 2-3 μερες και μετα τα εδωσα.

απο την μικρη εμπειρια των 60 ευρω δε θα εβγαζε 2 ωρες ενω το flytouch ισως εβγαζε 3 - 3:30

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 44
  • Created
  • Last Reply
Πεταμένα λεφτά ή τα 60 τουλάχιστον τα αξίζει; Δεν λέω να παίζεις 3D games, 720p videos και flash απροβλημάτιστα, αλλά να διαβάζεις κανένα PDF, κανένα Word αρχείο, να βολτάρεις με άνεση στο internet και γενικά μια σελίδα που έχει 3-4 διαφημιστικά σε flash να μην καταντάει τραυματική εμπειρία.

Ξέχασα το σημαντικότερο βασικά. Από αυτονομία τι λέει; Σε σχέση π.χ. με το flytouch?

Κι' εγώ για βασικά πράγματα ήθελα το tablet και ήξερα ότι αν έπαιρνα, αργά ή γρήγορα θα μου την έδινε και θα κατέληγα στο iPad.. Έτσι πήρα απευθείας iPad και ποτέ δεν το μετάνιωσα. Έχει τρελή αυτονομία (ανάλογα τη χρήση βγάζει και πάνω από 9 ώρες), εξαιρετική οθόνη και ποιότητα κατασκευής και είναι ταχύτατο παντού.. ΙΜΟ ή πάρε κάτι καλό ή μην πάρεις τίποτα. "Το φτηνό είναι το πιο ακριβό".

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ipad 1 3g: 500+

ipad 2 3g: 700+

china no name 3g : απο 150.

σιγουρα το ipad δεν ειναι 4 φορες καλυτερο αλλα ειναι 4 φορες ακριβοτερο.

αν το θες για καθε μερα παρε ipad αλλιως παιρνεις και τον κινεζο. απο τα video που εχω δει με 200 ευρω ειναι πολυ καλα οσο αναφορα την ταχυτητα. απλα θα φοβομουν οτι μπορει να χαλασει χωρις λογο.

Link to comment
Share on other sites

Κι' εγώ για βασικά πράγματα ήθελα το tablet και ήξερα ότι αν έπαιρνα, αργά ή γρήγορα θα μου την έδινε και θα κατέληγα στο iPad.. Έτσι πήρα απευθείας iPad και ποτέ δεν το μετάνιωσα. Έχει τρελή αυτονομία (ανάλογα τη χρήση βγάζει και πάνω από 9 ώρες), εξαιρετική οθόνη και ποιότητα κατασκευής και είναι ταχύτατο παντού.. ΙΜΟ ή πάρε κάτι καλό ή μην πάρεις τίποτα. "Το φτηνό είναι το πιο ακριβό".
ipad 1 3g: 500+

ipad 2 3g: 700+

china no name 3g : απο 150.

σιγουρα το ipad δεν ειναι 4 φορες καλυτερο αλλα ειναι 4 φορες ακριβοτερο.

αν το θες για καθε μερα παρε ipad αλλιως παιρνεις και τον κινεζο. απο τα video που εχω δει με 200 ευρω ειναι πολυ καλα οσο αναφορα την ταχυτητα. απλα θα φοβομουν οτι μπορει να χαλασει χωρις λογο.

Mπα, δεν δίνω τα λεφτά που ζητάει η Apple. Αν ήταν να δώσω τόσα ή θα περίμενα λίγο ακόμα και θα πήγαινα σε Windows tablet με τα καινούρια AMD τσιπάκια ή θα επέλεγα κάτι σαν το transformer της ASUS. Δεν διαφωνώ με το σχόλιο "Το φτηνό είναι το πιο ακριβό", αλλά πιστεύω ότι ισχύει συνήθως όταν το φτηνό με το ακριβό δεν έχουν πολύ μεγάλη διαφορά στην τιμή. Άλλο πράγμα το "500€ με 150€" και άλλο το "150€ με 80€".

με αυτο το κριτηριο ουτε το flytouch δεν αξιζει τα 135.

κανενα απο τα δυο δεν αντεχει σε σελιδες με flash διαφημισεις πχ SPORT 24 - Συνεχής Αθλητική Ενημέρωση

και τα δυο κανουν παρα πολυ ωρα να φορτωσουν. δεν εχουν τρελη διαφορα παρολο που το flytouch βαση χαρακτηριστικων εχει τις διπλασιες δυνατοτητες.

κανενα pdf η κανενα word πες διαβαζεται αλλα εγω δε θα διαβαζα με τπτ σε αυτο. αν ειχα ipad θα διαβαζα σε αυτο αλλιως σε φτηνο οθονες δεν γινεται να διαβαζεις.

αυτονομια δεν ξερω να πω αφου και τα δυο τα κρατησα για 2-3 μερες και μετα τα εδωσα.

απο την μικρη εμπειρια των 60 ευρω δε θα εβγαζε 2 ωρες ενω το flytouch ισως εβγαζε 3 - 3:30

Αν η αυτονομία είναι τόσο χαμηλή, είναι πράγματι πολύ αρνητικό. Ίσως το πρώτο πράγμα που χρειάζεται ένα από αυτά τα φτηνά tabs με το που θα το πιάσει κάποιος στα χέρια του, να είναι αλλαγή μπαταρίας (αν είναι σχετικά εύκολο).

Τα γενικότερα σχόλια για το Flytouch είναι πολύ χρήσιμα και ευχαριστώ για το info. Γενικά ήταν κάτι το οποίο το φοβόμουν ότι δηλαδή το να δώσεις στους Κινέζους 50€ παραπάνω δεν θα σε σώσει.

Τώρα ειλικρινά και έχοντας μηδενική εμπειρία από tablets δεν μπορώ να καταλάβω πόσο χάλια θα μπορούσε να είναι μια οθόνη ώστε να κουράζει στο διάβασμα. Πάντως δεν σκεφτόμουν κάτι σε 7'' αλλά σε 10''.

Όσον αφορά το flash, αν τα βρίσκουν σκούρα στο SPORT 24, χαιρετίσματα(που να πας στο καινούριο contra που είναι απλά σελίδα διαφημίσεων πλέον και όχι ειδήσεων). Μάλλον για καλό Κινέζο θα πρέπει να περιμένουμε άλλη μια γενιά.

Link to comment
Share on other sites

αν δωσεις 50 παραπανω απο οσο κανει το flytouch και πας σε καποιο με cpu α8 ή καλυτερο και οθονη capacitive θα σε σωσει στις σελιδες αλλα και παλι η μπαταρια ποσο να κραταει;

απλα θα ειναι πιο γρηγορο και θα εχει καλυτερη αποκριση. το flytouch θελει γερο πατημα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.