Jump to content



7" epad apad tablet android 2.2


JohnnyX

Recommended Posts

Μιας και την "ψάχνετε" δείτε και αυτό το Coby Kyros 7024 με Cortex A8 :

[ame=http://www.amazon.com/Coby-MID7024-4G-7-Inch-Touchscreen-Computer/dp/B004RCUUT8/ref=pd_sim_e_1]Amazon.com: Coby KYROS MID7024-4G 7-Inch Touchscreen Tablet Computer: Computer & Accessories[/ame]

Coby MID7024 7 Inch Kyros Touchscreen Internet Tablet | eBay

Coby Kyros MID7024 7" S5PV210 CPU/4GB/Wi-Fi Tablet | eBay

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 44
  • Created
  • Last Reply

Θα σας πω λιγα πραγματα αφου δεν εχω ασχοληθει πολυ μαζι του

Ειναι αρκετα αργο ..ο επεξεργαστης VIA αγκομαχαει ασχημα

Η οθονη ειναι resistive με οσα κακα αυτο σημαινει..αλλα ειναι 2-touched (αν μπορω να το πω ετσι..καταλαβαινει 2 δαχτυλα για zoom πχ)

Το μεγαλο μειονεκτημα για μενα ειναι η ΜΗ υπαρξη του makret ..προφανως δεν εχει πιστοποιηση απο τη google ...οπως και τα περισσοτερα κινεζικα....

Εχει μια δικη του εφαρμογη app market....kline mine...

Πρεπει να βαζεται .apk στη SD ή σε USB flash και απο εκει install.

Συνοδευεται το tablet απο ενα dongle που δινει 2 usb host θυρες και μια ethernet . Επειδη τα δικο μου το πηρα και ως ebook ( ως καθηγητης θελω να βαζω τα βιβλια μου μεσα και να μη τα κουβαλαω...αλλα και τα διαγωνισματα μου ) κρινω οτι οι 7" ειναι μαλλον λιγες ...μαλλον τωρα που το ειδα θα ελεγα οτι για αυτη τη δουλεια θελει 10" .

Επιπλεον για να τρεξει εφαρμογες θελει να βαλεις οπωσδηποτε SD card παρα το οτι εχει εσωτερικη 2gb . Ελληνικα εχει..αλλα οχι ελληνικο πληκτρολογιο..αλλα αυτο λυνεται ευκολα. Multimedia δε δοκιμασα ..ταινιες mp3 κτλ... Η μπαταρια του φαινεται να ειναι αρκετα ικανοποιητικη αν και σε real time ακομα δε το δοκιμασα...παντως μια διδακτικη ημερα που το θελω εγω πρεπει να τη βγαζει.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εγκατεστησα το Uberoid WM8650 1.3.0 HYBRiD HoneyCombMOD v5 και εχει δωσει αλλο αερα στη ταμπλετα...ειναι πιο γρηγορη σε αποκριση , εχει google market ετοιμες εφαρμογες εγκατεστημενες...αν εχετε επιλεξει λοιπον τη παραπανω ταμπλετα με το γενικο ονομα wondermedia wm8650 δοκιμαστε το uberoid

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
επειδη υπαρχει μια κινεζικη αρμαδα απο android tablets...δες εδω ..ενα παλικαρι (ελληνας) απο κινα σχολιαζει οτι κυκλοφορει

Ενδιαφέρον.

Απλά να παραθέσω και το blog του παιδιού που βρήκα από το link του thread που έδωσες

greek_tablets.cn

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Σχεδόν ό,τι αναφέρει το Multirama θα βρεις και στο site της Crypto.

Crypto Passepartout 70 R8 - Tablet PC - Android 2.3 - 7" LCD | Multirama

W003747 - CRYPTO TABLET [PASSEPARTOUT 70 R8 8GB] | Crypto Products

Αν θες κάτι παραπάνω πάρε την Crypto και ρώτα.

Crypto Products

ή σε ένα Help Online που έχουν

http://www.cryptoelectronics.gr/livehelp/index.php

Λες να μπερδευτούν και να απαντήσουν στα κινέζικα. :p:P

(sorry κακία :o)

Γενικά η Crypto μου είναι συμπαθής από άλλες συσκευές που έχω δει.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

πηρα ενα flytouch στα 120 ευρω απο ebay. ευτηχως ασχολουμε με εμποριο και το εδιωξα αμεσως!!

ενα δυο λογια:

ταχυτητα : o p3 450mhz - 384mb ram σε windows xp πεταει μπροστα του . το iphone 3gs που εχω ειναι τουλαχιστον * 3 η ταχυτητα στο ιντερνετ. ( το flytouch το ειχα σε ethernet 14Mbps connx ενω το τηλεφωνο μου με σημα 5/5 γραμμες 3g.

ποιοτητα κατασκευης: πολυ φτηνιαρικο. τα πλαστικα του γυρω απο το touch screen δεν εφαπτονται καλα και ξεκουμπωνει. μετα το πιεζεις και κουμπωνει παλι

ebook reader : ολη η αισθηση που σου δινει ειναι πολυ μετρια. αν εχεις τα pdf μεσα ισως και να τα διαβαζες αν μπορεις με την ζεστη που βγαζει, δεν εννοω οτι θα σε καψει απλα εδω παιζεται και ενα θεμα με τις προδιαγραφες που πρεπει να εχει μια συσκευη αν την εχεις σε wireless πχ. αλλα εδω αφου εκανα αναφορα πριν σε 3gs θα πω και οτι το 3gs καιει οταν το δουλευεις εντονα οποτε ισως αυτο που λεω να ειναι και βλακεια.

touch: μοιαζει με τα πρωτα τηλεφωνα touch που ειχαν βγει. πατας και αμα θελει το πιανει.

interfaces μπορει να εχει απολα πανω οπως hdmi κτλ κτλ αλλα ειναι πολυ δυσχρηστο οποτε δεν προκειται ποτε να τα χρησιμοποιουσα.

συσκευασια: αν εχετε αγορασει ποτε noname συσκευη πχ απο καποιο παζαρι θα καταλαβετε τι συσκευασια να περιμενετε πχ δεν υπαρχει manual τυπωμενο. 3 καλωδια : ακουστικα , φορτιστης, κεραια gps σε ενα πλαστικο και το flytouch.

βρηκα μια φωτογραφια με το κουτι ανοιχτο:

http://showchina.en.alibaba.com/prod...hite_box_.html

boot time κανει περιπου 2 λεπτα.

shutdown πατας το κουμπι να κλεισει. δεν υπαρχει καποια ενδειξη οτι κλεινει η συσκευη απλα μια στιγμη μαυριζει η οθονη οποτε υποθετεις οτι εκλεισε.

αυτονομια αμφιβαλω αν βγαζει 2 ωρες αν εισαι συνδεδεμενος πανω σε ενα wifi. για να πω την αληθεια επειδη ειχα την ευκαιρια να το πουλησω το κρατησα ανοιχτο 1 ωρα μετα απο 6 ωρες φορτιση και η μπαταρια ειχε παει στη μεση. Δεν εβγαλα τις ζελατινες που ειχε πανω για να δω αν θα βελτιωνοταν το touch γιατι οπως προειπα ηθελα να το μεταπουλησω.

σχεδιασμος και κατι θετικο. ειναι τουλαχιστον ομορφο

Δηλωνω πτυχιουχος τει πληροφορικης απλα για πολυ θα πουν οτι δεν εχω σχεση με το αντικειμενο και τα κραζω χωρις λογο.

Δεν ειχα υπομονη να ασχοληθω παραπανω μαζι του. Δεν συγκρατησα ουτε ποιο firmware version ετρεχε απλα ειδα οτι ειχε android 2.2 κοιταξα video reviews στο ιντερνετ για να δω αν οντως αυτο που εχω ειναι flytouch 3 γιατι θεωρησα οτι ισως μου πουλησαν καμια αντιγραφη του. Δυστηχως μου πουλησαν το orignal flytouch.

Αυτα..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και εγώ πρόσφατα απόκτησα το Arnova 7 και δεν είμαι και πολύ ευχαριστημένος.

Τι μπορούμε να κάνουμε για να το αλλάξουμε Android;.

Ο Λευτέρης λίγο πιο πάνω ανέφερε ότι του έβαλε το official android και πάει καλύτερα.

Τι είναι το official και ποια η διαφορά που έχει με το froyo που φοράει το δικό μου;

Κανένα καλό PDF reader γνωρίζουμε;

Link to comment
Share on other sites

a9 cortex = ισως ο καλυτερος cpu για tablet +

android 2.2 κινεζικων tablet = σαφος πολυ χειροτερο απο ενα android 2.2 που θα τρεχει ενα htc τηλεφωνο -

flash player = αφου εχει cortex a9 σιγουτα εχει και full support flash. +

capacitive+multitouch = ποσο χαλια μπορει να ειναι ;

firmaware updates= αν το tablet υποστηριζεται τοτε ισως αξιζει το κοπο. πχ ενα αλλο κινεζικο του flytouch 3 βγαζει πολυ συχνα updates πχ: SuperPad2 Flytouch3 Hybrid Tim Rom

οποτε αν βγαζει firmware τοτε +

θα κοιταξω και τα video να δω τι λεει και θα κανω την συγκριση..

εχω 2 κινεζικα tablet

1. flytouch 3 (135 euros )

2. wondermedia8650 (60 euros)

δεν θα προτεινα κανενα απο τα δυο ;)

Link to comment
Share on other sites

τελευταιο firmware : rena 3 firmware update to 20110525.zip

οποτε εχουν να του βγαλουν update 2 μηνες και κατι αλλα το καλο ειναι οτι εχει update.

φαινεται πολυ καλη καμια σχεδια με τα δικα μου tablets. οποτε αν το παρεις μας λες αν τα video ελεγαν την αληθεια!

edit: τωρα ειδα και τα video της δικιας μου ταμπλετας. το καλο ειναι οτι στην δικη μου φαινεται και στο video οτι ειναι πολυ αργη οποτε δεν νομιζω οτι ειναι παραπλανητικα τα video.

Link to comment
Share on other sites

2. wondermedia8650 (60 euros)

Πεταμένα λεφτά ή τα 60 τουλάχιστον τα αξίζει; Δεν λέω να παίζεις 3D games, 720p videos και flash απροβλημάτιστα, αλλά να διαβάζεις κανένα PDF, κανένα Word αρχείο, να βολτάρεις με άνεση στο internet και γενικά μια σελίδα που έχει 3-4 διαφημιστικά σε flash να μην καταντάει τραυματική εμπειρία.

Ξέχασα το σημαντικότερο βασικά. Από αυτονομία τι λέει; Σε σχέση π.χ. με το flytouch?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.