Jump to content



LG Optimus 2X (nVidia Tegra 2)


LevelOne

Recommended Posts

Επειδή έχει διπύρηνο CPU δεν θα το έπαιρνα..

Είναι τελείως υπερβολή, και επίσης σίγουρα έχει μεγάλη κατανάλωση.

Σκέφτομαι κ εγώ να αγοράσω κινητό.. Αλλά κατέληξα σε iPhone 4. Διότι είδα το Android το μενού κολούσε.. Αν είναι να χρειάζεται O/c και πειραγμένη ROM σώθηκα.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 65
  • Created
  • Last Reply
Πριν λιγες μερες πηρα ενα ΗΤC Trophy και την εχω καταβρει. Εψησα και το Νεφτι και πηρε ενα για τον χαβαλε (απιστευτη τιμη). Τα WP7 για εμενα δειχνουν για αλλη μια φορά τι μπορει να κανει ενα semi - optimized λειτουργικο (για την ωρα) σε hardware last year. Το κινητο δεν κολλαει, δεν μασαει, απλα τα σπαει. Απο την αλλη το android σε επεξεργαστες θηρια κολλαει.

Αν και δεν ειχα επαφη περισσοτερο απο 1 ωρα με το LG και καπου 2 ωριστσες με ενα atrix (το οποιο κυνηγαω να παρω :p), το Froyo και το Gingerbread τα αδικουν τα τηλεφωνα αυτα.

Give the beasts some Ice Cream !

QFT + μεγάλη αλήθεια.

Το να πρέπει να πάρεις ένα κινητό Tegra 2 = παίζει να είναι πιο δυνατό από netbook και να πρέπει να ασχοληθείς με το firmware του Τάκη και του Πωλ, είναι λίγο overdose. Αυτό είναι το κυριότερο πρόβλημα του android, ανεξαρτήτως συσκευής (π.χ. και στο blade που είχα το FW της zte ήταν για κλάματα) γι' αυτό κι εγώ μετά από 3 μήνες το σούταρα και χρησιμοποιώ το παλιό μου iphone 3g.

Για κάθε μέρα σε νοιάζει πρώτα η απόκριση και η αξιοπιστία και μετά το 1.000.000 ρυθμίσεις.

Πάντως θα ήθελα δω λίγο πιο σοβαρά FW στα android.

Levelone περιμένουμε review!!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχει διπύρηνο CPU δεν θα το έπαιρνα..

Είναι τελείως υπερβολή, και επίσης σίγουρα έχει μεγάλη κατανάλωση.

Σκέφτομαι κ εγώ να αγοράσω κινητό.. Αλλά κατέληξα σε iPhone 4. Διότι είδα το Android το μενού κολούσε.. Αν είναι να χρειάζεται O/c και πειραγμένη ROM σώθηκα.

Το ότι είναι διπύρηνο δεν σημαίνει απαραίτητα μεγαλύτερη κατανάλωση. Μην βιάζεσαι να βγάλεις συμπεράσματα..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

1500mA, δεν ειναι και το ποιο δυνατο του σημειο, αλλά ουτως οι αλλος σε καμια τετοιου ειδους συσκευη δεν ειναι. Απο κει και περα η lg δεν εχει γραψει και τους καλυτερους drivers για τη μπαταρια, κατι που αναμενεται ομως να αλλαξει συντομα :-)

Link to comment
Share on other sites

δεν εχεις αδικο σε αυτο (πρωην κατοχος arena), παιζουν παντως και διχιλιαρες after market ;) για το o2x. ξαναλεω παντως οτι σε τετοιες συσκευες μη περιμενεις τρελη αυτονομια και παντα εξαρταται απο το πως το τρεχεις, ποσα widget εχεις, livewallpaper, 2g ή 3g, wifi & sleep policies κτλπ κτλπ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Αγόρασα κ εγώ το optimus 2x πριν από μια εβδομάδα, είμαι πολύ ικανοποιημένος γενικά. Η μπαταρία όντως είναι το αδύναμό του σημείο, εμένα μου διαρκεί κάτι λιγότερο από μια μέρα, με αρκετές κλήσεις και πολύ 3G surfing βέβαια.

Θα ήθελα να ρωτήσω εάν υπάρχει τρόπος να κάνω image το rom χωρίς να κάνω root το κινητό, έτσι ώστε να μπορώ να το επαναφέρω στην αρχική μη-rooted κατάσταση εαν χρειαστεί (και να έχω ακόμα εγγύηση).

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γύρισα από διακοπές και βλέπω ότι βγήκε η επίσημη αναβάθμηση για Gingerbread! Πριν κάνω αναβάθμηση χρειάζεται να κάνω backup τα πάντα; Και αν ναι, ποιά εφαρμογή μου προτείνετε να χρησιμοποιήσω;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...
Βγήκε η official αναβάθμιση σε 2.3.4!!!

Ναι στις 3/11 :)! Φαίνεται αρκετά πιο smooth στο menu και γενικός στο scrolling και έχω την εντύπωση ότι και από αυτονομία έχει βελτιωθεί αλλά δεν έχω πειραματιστεί ιδιαίτερα λόγο έλλειψης χρόνου.. Έχει παρατηρήσει κανείς καμιά "τρομαχτική-αξιοσημείωτη" αλλαγή (εκτός τις official του android)?

Το καλύτερο bug fix που είδα (και ανέμενα) είναι στο skype, με την 2.2.2 δεν είχε πρόσβαση στην μπροστά κάμερα και στην video call έδειχνε την πίσω :wall: (η skype είχε δηλώσει ότι φταίει η 2.2.2).. Τώρα όλα κομπλέ :dance3:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.