Jump to content



LG Optimus 2X (nVidia Tegra 2)


LevelOne

Recommended Posts

  • 4 weeks later...
  • Replies 65
  • Created
  • Last Reply

Παιζει παιδες να κανει καποιος κανα ''how to flash'' ποστ για το συγκεκριμενο κινητο για εμας τους νεουςς!!!:hang3:

Το πηρα χθες και ειμαι ευχαριστημενος αλλα θα ηθελα μερικες πληροφοριες σχετικα με το ολο θεμα!

1ον που χρησιμεευει αυτο το root (και τι ειναι ακριβος)

2ον το black market για να το βαλεις πρεπει να ειναι ρουταρισμενο???

Link to comment
Share on other sites

Παιζει παιδες να κανει καποιος κανα ''how to flash'' ποστ για το συγκεκριμενο κινητο για εμας τους νεουςς!!!:hang3:

Το πηρα χθες και ειμαι ευχαριστημενος αλλα θα ηθελα μερικες πληροφοριες σχετικα με το ολο θεμα!

1ον που χρησιμεευει αυτο το root (και τι ειναι ακριβος)

2ον το black market για να το βαλεις πρεπει να ειναι ρουταρισμενο???

How to root πες μας εντυπώσεις\δυσκολίες :T:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το κινητο ειναι γενικα αριστο!! Πολυ καλη ποιοτητα ,πολυ καλη καμερα , γρηγορο δεν κολλαει και γενικα πολυ ευχρηστο!

Το αρνητικο που μπορω να σκεφτω ειναι το ηχειο του...Παιζει πολυ σιγα στο youtube και δεν εχει και πολυ καλη ποιοτητα....στην ομιλια ομως κανενα προβλημα!

Και καπως μικρος χρονος μπαταριας!!Αυτα...!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Το έχει βγάλει προσφορά στο amazon 235 λίρες και το 3d 300.

235 μου φαίνεται πολύ καλή τιμή, αξίζει σαν τηλέφωνο?

Θέλω να αντικαταστήσω το iphone 3g και θα το κρατήσω (αν όλα πάνε καλά) μέχρι να βγει το νέο iphone (5?, 4ssss?), δηλαδή για περίπου 1 χρόνο.

Το 3d μου αρέσει πιο πολύ σαν ιδέα αλλά πέρα από το extra κόστος νομίζω είναι αρκετά χειρότερο και στα specs.

Link to comment
Share on other sites

θειο, οχι πως θελω να εξ' υπονοήσω οτι εχεις αναγκη... αλλα δεν ειναι προσφορα.

Πριν κατι μηνες το ειχε 199 παουντζ.

ΙΜΟ, πιστευω, καλη προσφορα "ΑΓΟΡΑΖΕ" για αυτο το κινητο ειναι τα 200 γιουρια. Ειναι το πρωτο διπυρηνο με οτι αυτο συνεπαγεται για την τιμη, δυνατοτητες κλπ κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Έχω παραγγείλει ανταλλακτικά για το iphone 3g (η μπαταρία δεν κρατάει), δεν είναι θέμα χρημάτων, είναι θέμα attiDude, πάντα φτιάχνω τα παλιά αλλά ενίοτε δεν την παλεύω άλλο! :p

Και πάντα ψωνίζω προσφορές! Οπότε αν -κατά SLN- δεν είναι καλή προσφορά, δεν το παίρνω!

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα φιλε το κινητο ειναι αρκετα γρηγορο και εχει πολλες δυνατοτητες...Σε γενικες γραμμες παρα πολυ καλο!

Το 3d ειναι τελειως απογοητευση απο προσωπικη εμπειρια η μπαταρια του τελειωνει και την ιδια μερα ακομη με πολυ λιγη χρηση....

Ειναι αρκετα καλη επιλογη σε αυτα τα χρηματα...

Ειδικα εαν γνωριζεις απο αυτα με custom rom θα δεις κιαλλες διαφορες...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ψαξτο λίγο για custom Rom.πραγματικά ένα άλλο κινητό...και γρήγορο gps και ότι άλλο θες...

Sent from my Optimus 2X using Tapatalk

Μωρε υπερ των custom ROM ειμαι απλα απο οτι εχω ριξει μια ματια δεν εχουν ραδιοφωνο ετσι δεν ειναι?Ε αυτο ειναι που με χαλαει πολυ..

Sent from my LG-P990 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άνοιξε το GPS και μετά απενεργοποίησε το κινητό με ΑΝΟΙΧΤΟ gps. Μόλις ανοίξεις ξανά το κινητό θα κλειδώνει αμέσως. Με την 2.3.4 V20Q δεν υπάρχει πλέον θέμα(μπες στο xda και ψαξτο λίγο)

Link to comment
Share on other sites

Μωρε υπερ των custom ROM ειμαι απλα απο οτι εχω ριξει μια ματια δεν εχουν ραδιοφωνο ετσι δεν ειναι?Ε αυτο ειναι που με χαλαει πολυ..

Sent from my LG-P990 using Tapatalk

kαι ραδιοφωνο εχει και από ολα!!! ψαξε στο xda για την ρομ του temasek.την δουλεύω εδω και κανένα διμηνο χωρις κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

kαι ραδιοφωνο εχει και από ολα!!! ψαξε στο xda για την ρομ του temasek.την δουλεύω εδω και κανένα διμηνο χωρις κανένα πρόβλημα.

Ύστερα απο πολλές δοκιμές και roms. Οι περισσότερες που στην αρχή δουλεύαν καλά μετά τον μήνα αρχίζαν τα κολλήματα.

Τελευταία έχω βάλει V20q rebuilded και δεν έχω φορτώσει ούτε ex launcher αλλά ούτε και το app για τα contacts μου dw contacts και πάει σφαίρα και παίζει και τα πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με stock 2.3.4 ποτέ δεν είχα το πρόβλημα του GPS που έχω δει να αναφέρουν κάποιοι.

Επίσης, επειδή το τελευταίο πράγμα που αναφέρθηκε για rooting δεν είναι το πιο απλό για νέους, να επισημάνω ότι παίζει ξανά και superoneclick για πολύ εύκολο root.

Το μοναδικό μειονέκτημα του τηλεφώνου είναι η μέτρια υποστήριξη της nvidia στην πλατφόρμα. Τώρα που βγάζει τα tegra 3 ασχολείται λίγο παραπάνω, αλλά οι αργές ενημερώσεις (πχ Gingerbread) κυρίως οφείλονται στην έλλειψη source code / drivers η οποία δυσκολεύει και την υπόλοιπη κοινότητα του android να συνεισφέρει (βλέπε CM). Κλασικό παράδειγμα ότι επειδή δεν κυκλοφορεί ο κώδικας για τον a2dp driver, δε μπορείς να χρησιμοποιήσεις skype με bluetooth, (επειδή χρησιμοποιεί media audio και όχι phone audio).

Τα THD (tegra optimized) παιχνιδάκια έχουν την πλάκα τους, αλλά το tegra 2 ποτέ δεν αξιοποιήθηκε στο μέγιστο των δυνατοτήτων του σε συνηθισμένες εφαρμογές.

Σαν hardware το τηλέφωνο είναι πολύ καλό και το κόστος στο οποίο το βρίσκει κανείς τώρα πολύ τίμιο. Επίσης. ένα από τα χαρακτηριστικά που ακόμα δεν συναντάει κάποιος σε αρκετά νέα τηλέφωνα είναι και το HDMI out.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχω Cyanogen Mod 7 Kang με kernel Temasek , 3εις φορες πιο γρηγορο και πιο λειτουργικο ! Περισσοτερα γραφικα στοιχεια απο το stock rom και γενικα πολλα modifications που δεν εχει αρχικα (εχει και ραδιοφωνο το οποιο λειτουργει κανονικοτατα) . Διαφορα crashes καποιες φορες αλλα κατα τα αλλα το αξιζει...!! Δοκιμασε το !!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχω Cyanogen Mod 7 Kang με kernel Temasek , 3εις φορες πιο γρηγορο και πιο λειτουργικο ! Περισσοτερα γραφικα στοιχεια απο το stock rom και γενικα πολλα modifications που δεν εχει αρχικα (εχει και ραδιοφωνο το οποιο λειτουργει κανονικοτατα) . Διαφορα crashes καποιες φορες αλλα κατα τα αλλα το αξιζει...!! Δοκιμασε το !!!

Βίντεοκλήση; HDMI? MMS?

Εγώ γιαυτό ξύλωσα nightlies

Link to comment
Share on other sites

Βίντεοκλήση; HDMI? MMS?

Εγώ γιαυτό ξύλωσα nightlies

HDMI και βιντεοκληση δεν εχω δοκιμασει , μιας που το HDMI δεν υπαρχει μεσα στο μενου , λογικα δινει σημα απευθειας με την συνδεση .

MMS λειτουργει κανονικα , ειδικα τωρα που βγενει με ICS το Cyanogen Mod 9 θα απεχει πολυ απο τα προηγουμενα...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.