Jump to content


Windows Phone [Series 7] Thread


pastelidis.n.s.

Recommended Posts

Δεν ξερω τι γινεται αλλα γλυκοκοιταζω ασχημα σαν δευτερο κινητο ενα HTC Trophy. 190€ εχει απο Γερμανια και κατα τη γνωμη μου καλυτερη επιλογη απο ενα Blade.

Eπισης δεν ξερω αλλα μ αρεσουν παρα πολυ τα Windows Phone 7, οπως ειπε και ο Sebastian ειναι πολυ smooth λειτουργικο.

Για πειτε γενικοτερα τις αποψεις σας για τα WP7 γιατι σας ειδα ζεστους στο διπλανο thread του L1

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 241
  • Created
  • Last Reply

199E έχουν από Vodafone.gr (χωρίς συμβολαιο) τα htc Trophy 7 και lg Optimus 7. Στα + η τιμή τους που είναι "ξεφτίλα" για το H/W που έχουν, στα - το ότι έχουν Windows7 OS και οτι δεν παίρνουν Android.

Link to comment
Share on other sites

Σαν πρώτη εντύπωση που τα περιεργάστηκα λίγο ήταν πολύ καλή. Μου άρεσε σα λειτουργικό τόσο η φιλοσοφία του όσο και η απεικόνισή του. Δε γνωρίζω τι μικροπροβλήματα θα βγάζουν στην καθημερινότητα αλλά σίγουρα θα υπάρχουν παιδικές ασθένειες ακόμα. Κάποιο πρόβλημα με το update υπήρχε αλλά πιστεύω θα ξεπεραστούν σύντομα.

Και κάτι άλλο που παρατήρησα είναι ότι τα κινητά με WP7, τουλάχιστον τα HTC είναι αρκετά καλά. Δηλαδή το touch είναι smooth και η απόκριση άμεση.

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι άλλο που παρατήρησα είναι ότι τα κινητά με WP7, τουλάχιστον τα HTC είναι αρκετά καλά. Δηλαδή το touch είναι smooth και η απόκριση άμεση.

Θα συμφωνισω απολυτα, παιρνει αλλη αισθηση η οθονη.

Eπισης με βολεβει απιστευτα το πληκτρολογιο τους

Tιφο απλα δεν εχουν σπασει τον bootloader για να παρει android.

Eιναι ακομη ωμο αλλα απο οτι φαινεται θα οριμασει.

Link to comment
Share on other sites

Smooth είναι τα WP7, αλλά είναι και πολύ "εφφετζίδικα", κάτι που δεν μου αρέσει.

Αν μπορούσα να είχα WinMo 6.1 με την αποκρισημότητα και ταχύτητα των WP7 θα το 'βαζα σβέλτα :D

Πολύ θα 'θελα να δω τα 7άρια σε ένα high end phone σε στυλ Optimus 2X / HTC Pyramid/Sensation.

Ακόμα και στο σαραβαλάκι το Samsung Focus ( SGH-i917 ) πάνε σφαίρα. Ακόμα και η photo gallery πάει σαν PC με Win7 και τις photos σε SSD :D

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιω εδω και λιγες μερες ενα Trophy σαν βασικο κινητο που πηρα απο Vodafone. Το λειτουργικο αν και δεν εχει την ωριμότητα του iOS ουτε την πλειαδα των εφαρμογων του ειναι μια ΠΟΛΥ καλη προταση. Δεν κολλαει και αν αργει λιγο περισσοτερο φταiει ο προγραμματιστης της εφαρμογης που φορτώνει παρα το λειτουργικο. Με το επερχόμενο Mango το λειτουργικο θα ειναι σε παρα πολυ καλο και ανταγωνιστικο επιπεδο με το Android και το iOS.

Να το παρετε αν:

Δεν σας αρεσει το πολυ σκαλισμα

Σας αρεσει το minimal UΙ

Μην το παρετε αν:

Σας αρεσει το σκαλισμα

Θετε πλειαδα εφαρμογων και παιχνιδιων

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

BUMP.

Πως διαολο κανω το Music & videos tile να "επανελθει" στο "φυσιολογικο"-μαυρο φοντο- του και να μην εχει φωτογραφιες που "τραβηξε" απο το Zune?

Βαρεθηκα να βλεπω τη μαπα του Danzig.

Link to comment
Share on other sites

BUMP.

Πως διαολο κανω το Music & videos tile να "επανελθει" στο "φυσιολογικο"-μαυρο φοντο- του και να μην εχει φωτογραφιες που "τραβηξε" απο το Zune?

Βαρεθηκα να βλεπω τη μαπα του Danzig.

για δες εδω

Link to comment
Share on other sites

για δες εδω

no no no.

Το Music & Videos Hub "τραβαει" φωτογραφιες καλιτεχνων και τις χρησιμοποιει για background.

Το θεμα ειναι οτι δεν βρισκω τον τροπο να το "επαναφερω" στην αρχικη του μορφη, στο να μην εχει φοντο δηλαδη.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

5664950630f68b41210az.jpg

It is always appreciated to have tools that let you adjust more into deep your experience with your device, and this is an example of that. Advanced Configuration Tool presented by XDA member schaps features the option to customize panels and widgets with interactive backgrounds, including a launcher for applications and games, a file explorer and contact manager, among other interesting things to play with.

The latest version 1.5 supports Mango HTC (first generation only), Samsung, and LG devices. Please leave your comments and thanks for reading.

Originally posted by bigtime1

Advanced Configuration Tool for WP7 allows you to customize themes, sounds, tiles, icons and to tweak your phone.

It is currently compatible with HTC, Samsung and LG WP7.

New in version 1.5.0.0:

Improved support of Mango

Fix unexpected errors and crashes

(now shows up in apps)

thanks again Julien Schapman your hard work is appreciated.

moar here: Advanced Configuration Tool 1.5 - xda-developers

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 3 months later...

Μόλις απόκτησα κι εγώ windows phone συσκευή. (επιδότηση, αλλιώς σιγά να μη :p)

Υπάρχει κάτι που πρέπει να ξέρω? Για να έχω marketplace κλπ χρειάζομαι σύνδεση με κάποιο λογαριασμό live?

Επίσης επειδή δεν ήξερα ότι παίρνει micro sim (nokia lumia 610), δεν έχω sim αυτή τη στιγμή (έχω την παλιά κλασσική, στο παλιό κινητό). Πάω στο κατάστημα που το πήρα και ζητάω να μου βγάλουν μία?

Link to comment
Share on other sites

Ναι σου βγαζουν μια.

Μπορεις να κατεβασεις και εφαρμογες απο το browser στο PC σου εδω:

http://www.windowsphone.com/en-US/marketplace

Φτιαξε νεο λογαριασμο live ή χρησιμοποιησε τον ηδη υπαρχων.

(hotmail/live)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.