Jump to content



Windows Phone [Series 7] Thread


pastelidis.n.s.

Recommended Posts

  • Replies 241
  • Created
  • Last Reply
610 εχω, οχι 710. πόσες φορες θα τα λέμε?! :p

Εχουμε κανενα νεο γι αυτό, η μονο για 710?

Good news for Nokia Lumia 610 users – a new software release is coming soon.

This update (which is not the Windows Phone 7.8 update you may have heard about) delivers improved system performance, camera performance, and usability. We think you’ll like it a lot!

The update will be rolled out to different countries at different times, so keep an eye out for a notification message on your Lumia 610 that a software update is available. You’ll be able to install the update using the Microsoft Zune software on your computer. For more information about how to do this, go to Support - Customer Service and Software Updates - Nokia - UK and select “Lumia 610″.

Note that if you recently purchased a Lumia 610, you already have these features available. Lucky you – we know you’ll continue to enjoy your Lumia.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Θα ήθελα να σας ενημερώσω ότι εδώ και λίγο καιρό, έχουμε δημιουργήσει ένα blog το οποίο είναι

αφιερωμένο στις εφαρμογές για Windows Phones, με την ονομασία wpapps.gr (Windows Phone Apps).

Συγκεκριμένα κάνουμε reviews στις εφαρμογές που υπάρχουν στο Windows Phone Store με αναλυτική

βαθμολογία στις κατηγορίες Design, Λειτουργικότητα, Προβλήματα και Χρησιμότητα / Gameplay,

όπου μέσα από τα παραπάνω θα δείτε το Τελικό Σκορ που έχουμε δώσει στη κάθε εφαρμογή.

Όλα τα παραπάνω γίνονται φυσικά μετά από αρκετό και "επίπονο" testing wink.gif

Ουσιαστικά το wpapps.gr είναι το πρώτο ελληνικό blog με reviews εφαρμογών αποκλειστικά για κινητά με

λειτουργικό σύστημα Windows Phone. Σκοπός του wpapps.gr είναι να μπορεί ο κάθε χρήστης να ενημερωθεί για

το ποιες εφαρμογές υπάρχουν στο store αλλά και ποιες αξίζουν και ποιες λιγότερο.

Μέσα σε ένα μήνα λειτουργίας έχουμε 55 reviews και συνεχίζουμε ακάθεκτοι :dance3:

Σταματάω όμως εδώ για να μη σας κουράσω ...

Ελπίζουμε να σας αρέσει η πρωτοβουλία μας και φυσικά τα reviews μας.

Θα χαρούμε να σας δούμε στη παρέα μας αλλά και τις εφαρμογές σας wink.gif

Φιλικά

Θοδωρής

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=2526]Nephiλiμ[/MENTION] στις προηγουμενες σελιδες εχει παραπονα μου οταν ειχα το λουμια 800. μπορω να γραφω επι μερες τι λειπει στο λειτουργικο. δεν το συγκρινω με αυτο που εχω τωρα αλλα λεω γενικα οτι τα 7 για μενα ισως και για πολλους ακομα ενα αποτυχημενο λειτουργικο. αν εξαιρεσεις την αισθηση ταχυτητας που αφηνει η οποια ειναι πολυ καλη ειχα τα εξης παραπονα:

1) εβαζες στο αφτι για την κληση και μετα δεν ανοιγε η οθονη.

2)δεν ειχε bluetooth/sd card/file explorer

3)οι devs ακομα και στα λουμια που ηταν τα πιο δημοφιλη ηταν ελαχιστοι. ακομα νομιζω δεν εχουν καταφερει να σπασουν τον bootloader ενα χρονο μετα!!

4)δεν ειχε multitasking. και δεν εννοω αλα-Ν9 εστω το παγωμα που κανει το Ιos.εμπαινα what'sapp εστελα εβγαινα και μετα ξαναφορτωνε απο την αρχη.οχι στην επαφη που ηδη ημουν.

5)skype/viber κτλ δεν ηταν σε τελικη μορφη και οταν εκανες κληση δεν μπορουσες να κανεις τιποτα αλλο γτ εκλεινε το προγραμμα. στο βιμπερ δεν μπορουσες καν να κανεις κληση στο σκυπε μονο κληση και τιποτα αλλο.

6) με ανοιχτο συγχρονισμο και οι ειδοποιησεις του facebook ερχονταν αναλογα απο 10-20λεπτα αργοτερα.αν ειχα μπει τυχαια απο το πισι και τις εβλεπα δεν «εσβηναν» στο κινητο μονο χτυπαγε σαν να μην τις ειχα δει.

7) η αξια μεταπωλησης μετα απο 6μηνες επεσε ακριβως στην μιση τιμη και δεν εφευγε κιολας.

8)αν ειχες ανοιχτο το wifi και εσβηνες της οθονη εσβηνε και το ασυρματο. και αν κατεβαζες ενημερωσεις εφαρμογων και εκλεινες το κινητο δεν γινονταν ουτε οι ενημερωσεις και εκλεινε το wifi.

9)δεν υπηρχε στο λειτουργικο ουτε ΜΙΑ εφαρμογη που να σου λεει τα δεδομενα που ξοδευεις.

10)φτωχο μαρκετ με τις περισσοτερες εφαρμογες που ειναι δωρεαν εστω με διαφημισεις στο αντροιντ να τις πληρωνεις.

11)δεν θυμαμαι να υπαρχει δυνατοτητα αλλαγης πληκτρολογιου,πχ swype που ειχα αγαπησει στο galaxy s.:p

12)δεν γινεται να αλλαξει το ui.

τα τελευταια 2 ειναι υποφερτα μιας και το αντροιντ μονο μπορει να τα εχει προς το παρον!;)

αυτα ειναι μερικα απο τα προβληματα μου. μπορω να σκεφτω κιαλλα!:hehe:

13)δεν μπορεις να βαζεις εφαρμογες δικες σου/whatever apps/cracked κτλ που μπορει να μην μας ενδιαφερει αλλα το εβαλα στο τελος με τυχαιο τον αριθμο!:p

Link to comment
Share on other sites

1) Aυτο μου ακουγεται να ειναι προβλημα με τον proximity sensor της συσκευης σου.

2)bluetooth αν και εχω δεν το χρησιμοποιω.Ειναι αργο και σαπιο.Εχω smartphone aka ή skydrive ή attachement.Sd η συσκευη μου εχει.Και file explorer.

3)το market ειναι το ταχυτερα αναπτυσσόμενο αυτη τη στιγμη.Εχει 5 ελειψεις ναι, αλλα οχι κατι που να σε αποτρεπει απο την αγορα του.hack εχει γινει αλλα θελει hardware mod.Δυστυχως,

4)με το back ανοιγει αμεσως.

5)το viber ειναι ακομα ΒΕΤΑ.Για κλησεις χρησιμοποιω skype χωρις προβληματα και whats app για messanging.

6) το app του FB εχει φτιαξει πολυ.Ειχε οντως θεμα με τα push notifications AΛΛΑ το baked facebook AKA PEOPLE hub δουλευει απιστευτα smooth και push notifications ΚΑΝΟΝΙΚΑ.

7) τα μονα που εχουν μεταπωληση ειναι τα iphone.TIΠΟΤΑ ΑΛΛΟ.

8)there is an app for that...

9)τωρα υπαρχει.

10)ναι αλλα εχει trial.0 malware και καταπληκτικο UI οι περισσοτερες.

11)δεν εχει ναι.Ειναι ΑΨΟΓΟ και απιστευτα ακριβες.Τα suggestions ειναι πολυ ευχρηστα.

12)και ομως μπορεις.Με πλαγιο τροπο αλλα μπορεις. Επισης το οτι το κινητο μου δεν μοιαζει με το desktop της 13χρονης ξαδερφης μου (ΑΚΑ 350 shortcuts) το θεωρω ευλογια.

κεντρικη βαζεις οτι θες και τελος.live tiles FTW

13)google sideloading.

Εγω εχω samsung και εχω ΝΟΚΙΑ Drive etc etc. Δες επισης για deepshing market,bazaar,freedom marketplace,private marketplace

that was fast :p

Link to comment
Share on other sites

that was fast :p

real fast! :p

οπως και να εχει ποτε ξανα μεχρι να διορθωθουν ολα αυτα!:p

ο σενσορας δεν ειχε προβλημα συμφωνα με την ΝΟΚΙΑ. μονο σε αυτο να σου απαντησω γιατι για τα αλλα ειναι πολλα να γραφω παλι!!!:p:hehe:

και το εγω εχω δεν ειναι απαντηση!!!!!:hehe::hehe::hehe:

Link to comment
Share on other sites

αν ειχε το λειτουργικο απειχηση στους ντεβς δεν θα ηταν κανενας δυσαρεστημενος και να ειχε την δικη μου καταληξη. η νοκια απετυχε ηδη μια φορα με την επνδυση που εκανε στο συμπιαν. αν αποτυχει και τωρα με τα windows παει!δεν νομιζω να γινει ομως αυτο θα παρει μπρος λογικα.. και στο αιφον αν δεν εβγαζαν το jailbrake σκεφτομαι ποσο χαλια θα ηταν.. μια μερα την πρωτη αντεξα χωρις. το ιδιο και στο γκαλαξυ σ1. με την μια ρομ γιατι ηταν απαραδεκτο χωρις,με την 2,1. ειναι αλλιως να εχει απο πισω του ενα κινητο μια πλειαδα ανθρωπων και να ασχολουνται και αλλιως 2-3-10-50.

Link to comment
Share on other sites

Σκέψου όμως ότι σε λίγο βγαίνουν και τα Windows 8. Και με το μονοπώλιο της Microsoft όλοι θα μάθουν να χειρίζονται εν δυνάμει τα WP8. Και επίσης όταν οι devs αναπτύσσουν εφαρμογές για το desktop είναι μόλις μερικά βήματα από το να μεταφέρουν τα προγράμματά τους στα κινητά. Τώρα έρχεται το καλό ομολογουμένως.

Link to comment
Share on other sites

Σκέψου όμως ότι σε λίγο βγαίνουν και τα Windows 8. Και με το μονοπώλιο της Microsoft όλοι θα μάθουν να χειρίζονται εν δυνάμει τα WP8. Και επίσης όταν οι devs αναπτύσσουν εφαρμογές για το desktop είναι μόλις μερικά βήματα από το να μεταφέρουν τα προγράμματά τους στα κινητά. Τώρα έρχεται το καλό ομολογουμένως.

ναι ας ερθουν πρωτα οι ντεβς γιατι ολοι ειναι στο αντροιντ και στο αιος. γιατι και ο bootloader του λουμια δεν ειναι κατι το "τρελο" για να σπασει φανταζομαι αλλα δεν ασχολειται κανενας για να σπασει.

επισης μονοπωλιο ειναι στους σταθερους κατα καποιο τροπο, στα κινητα θα θελαν πολυ,ειδικα με αυτο που παρουσιασαν με τα 7αρια. οι περισσοτεροι μπορει να ειναι ευχαριστημενοι,επειδη ισως δεν εχουν πιασει καποιο αλλο "εξυπνο" τηλεφωνο να δουν τι παιζει..!(φυσικα και δεν μιλαω προσωπικα σε σενα μην παρεξηγηθω..!:)) αν απο τα μειλ καποιου εξαρτιοταν η δουλεια του και τα μειλ δεν ειχαν συνεχη συγχρονισμο αλλα ανα ορισμενο χρονικο διαστημα πως σου ακουγεται?γιατι ολα τα μειλ εκτος απο αυτο το συνδεμενο με την συσκευη δεν ειχαν συνεχη συγχρονισμο. δεν ειχα τετοια αναγκη αλλα πλασαρεται για εξυπνο λειτουργικο. το 7 δεν ηταν ενα λειτουργικο συστημα για να κανειτα κινητα "Εξυπνα" αλλα μια καλη αντιγραφη και μιξη των υπολειπων που λειτουργει. και οτι ξεκλειδωνει τωρα το μπλε δοντι υστερα απο την μεχρι τωρα αποψη τους δειχνει οτι δεν μπορουν να εχουν μια αποψη δυνατη και να την υποστηριζουν. τουλαχιστον η apple λεει δεν τα ανοιγω και θα εχει μονιμως κλειστα. και σε οσους η δικαιολογια οτι το μπλουτουθ ειναι αργο παλια τεχνολογια κτλ θελω να πω οτι εξελισσεται η τεχνολογια και τωρα στο 4 αυξηθηκαν οι ταχυτητες και συνεχως θα αυξανονται.ειμαστε στην ελλαδα τα συμβολαια δεδομενων κινητων ειναι πολυ ακριβα για να στειλω 5"σπασμενες" εφαρμογες σε ενα φιλο η 3φωτογραφιες απο την καφετερια. αυτα τα λιγα ειχα να πω για τα 7. :)

φιλικα προς ολους Παναγιωτης.

εδιτ: αυτο δεν σημαινει πως δεν ξαναγοραζα το λουμια 800. αλλα οχι στα 540 της πρωτης φορας,στα ~185€ που ειχε σημερα οταν τσεκαρα το αμαζον αγγλιας. και αυτη τη φορα θα ηξερα πως περνω ενα πολυ ομορφο κινητο ισως το πιο ομορφο που ειχα με πολυ καλο και δωρεαν συστημα πλοηγησης ας εχει μικρη οθονη και θα βγαζω και καμια φωτογραφια! θα αξιζε καθε λεπτο του ευρω!:)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.