Jump to content



Windows Phone [Series 7] Thread


pastelidis.n.s.

Recommended Posts

ναι ας ερθουν πρωτα οι ντεβς γιατι ολοι ειναι στο αντροιντ και στο αιος. γιατι και ο bootloader του λουμια δεν ειναι κατι το "τρελο" για να σπασει φανταζομαι αλλα δεν ασχολειται κανενας για να σπασει.

επισης μονοπωλιο ειναι στους σταθερους κατα καποιο τροπο, στα κινητα θα θελαν πολυ,ειδικα με αυτο που παρουσιασαν με τα 7αρια. οι περισσοτεροι μπορει να ειναι ευχαριστημενοι,επειδη ισως δεν εχουν πιασει καποιο αλλο "εξυπνο" τηλεφωνο να δουν τι παιζει..!(φυσικα και δεν μιλαω προσωπικα σε σενα μην παρεξηγηθω..!:)) αν απο τα μειλ καποιου εξαρτιοταν η δουλεια του και τα μειλ δεν ειχαν συνεχη συγχρονισμο αλλα ανα ορισμενο χρονικο διαστημα πως σου ακουγεται?γιατι ολα τα μειλ εκτος απο αυτο το συνδεμενο με την συσκευη δεν ειχαν συνεχη συγχρονισμο. δεν ειχα τετοια αναγκη αλλα πλασαρεται για εξυπνο λειτουργικο. το 7 δεν ηταν ενα λειτουργικο συστημα για να κανειτα κινητα "Εξυπνα" αλλα μια καλη αντιγραφη και μιξη των υπολειπων που λειτουργει. και οτι ξεκλειδωνει τωρα το μπλε δοντι υστερα απο την μεχρι τωρα αποψη τους δειχνει οτι δεν μπορουν να εχουν μια αποψη δυνατη και να την υποστηριζουν. τουλαχιστον η apple λεει δεν τα ανοιγω και θα εχει μονιμως κλειστα. και σε οσους η δικαιολογια οτι το μπλουτουθ ειναι αργο παλια τεχνολογια κτλ θελω να πω οτι εξελισσεται η τεχνολογια και τωρα στο 4 αυξηθηκαν οι ταχυτητες και συνεχως θα αυξανονται.ειμαστε στην ελλαδα τα συμβολαια δεδομενων κινητων ειναι πολυ ακριβα για να στειλω 5"σπασμενες" εφαρμογες σε ενα φιλο η 3φωτογραφιες απο την καφετερια. αυτα τα λιγα ειχα να πω για τα 7. :)

φιλικα προς ολους Παναγιωτης.

εδιτ: αυτο δεν σημαινει πως δεν ξαναγοραζα το λουμια 800. αλλα οχι στα 540 της πρωτης φορας,στα ~185€ που ειχε σημερα οταν τσεκαρα το αμαζον αγγλιας. και αυτη τη φορα θα ηξερα πως περνω ενα πολυ ομορφο κινητο ισως το πιο ομορφο που ειχα με πολυ καλο και δωρεαν συστημα πλοηγησης ας εχει μικρη οθονη και θα βγαζω και καμια φωτογραφια! θα αξιζε καθε λεπτο του ευρω!:)

Sorry αλλα I call BS! Μια χαρα push εχουν τα 7.5 :mobile1:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 241
  • Created
  • Last Reply
Sorry αλλα I call BS! Μια χαρα push εχουν τα 7.5 :mobile1:

push hotmail/windowslive που εχεις συνδεδεμενο με την συσκευη ναι δουλευε τζαμι ενα gmail που εχω το ερημο συγχρονιζε ανα τεταρτο νομιζω το λιγοτερο!:)

Link to comment
Share on other sites

push hotmail/windowslive που εχεις συνδεδεμενο με την συσκευη ναι δουλευε τζαμι ενα gmail που εχω το ερημο συγχρονιζε ανα τεταρτο νομιζω το λιγοτερο!:)

Settings-->email+accounts-->Download new content (as items arrive) :)

Τα χρησιμοποιουσα σαν κυριο επαγγελματικο κινητο για >8 μηνες. Ολα συγχρονιζαν αμεσα.

Link to comment
Share on other sites

Settings-->email+accounts-->Download new content (as items arrive) :)

Τα χρησιμοποιουσα σαν κυριο επαγγελματικο κινητο για >8 μηνες. Ολα συγχρονιζαν αμεσα.

δεν το θυμαμαι αυτο, το εψαχνα και δεν ειχα βρει κατι θυμαμαι!αν πιασω λουμια παλι θα το δω!:)

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=10518]panos444[/MENTION] κανε ερευνα αγορας πριν παρεις το οτιδηποτε ....

αγρόν ηγόραζες?

ποιος αλλος ειναι τοσο παραξενος?!:p:hehe:

ολοι λεγανε σμουδ,δεν ειχαν δει τι παιζει!ειδα πως εχει το whatsapp γιατι με αυτο μιλαω με την κοπελα μου που σπουδαζε περυσι εξωτερικο και δεν ειδα πως οι μισες εφαρμογες που χρησιμοποιουσα δεν υπηρχαν!:p

ειδικα οταν εκανα χαβαλε με κανενα φιλο απο το σπιτι στο facebook και εβγαινα για καφε και χτυπαγε το κινητο το facebook για αυτα που λεγαμε πριν, μου ερχοταν να παρω σφυρι να το κανω χιλια κομματια και να το πεταξω!!!!:p

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως οσοι δε ξερουν κ ειναι κολλημενοι ανδροιδαδες που πουλανε πυρηνες με το κιλο και κυριως δεν εχουν δοκιμασει wp τα λενε αυτα...

καλυτερα για τους υπολοιπους!

Αφιερωμενο εξαιρετικα

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=3aY1SNnWk4Q]Fast Resume / New - Improved multitasking on Windows Phone 8 - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

εισ΄ωραιος!!!

νταξει..απλα,καιρος ητανε!!!ανυπομονω να δω κ αλλες εφαρμογες πως δουλευουν..

ενα 8χ,μολις πεσει λιγακι η τιμη του....μμμ

Ο τυπος ειπε οτι θα ανεβασει και αλλα βιντεΑ και με αλλα apps .

FYI

Windows Phone Italy has spilled the beans on the Windows Phone 7.8 upgrade. As always we should take whatever is said with a grain of salt until the official release, but in their Facebook page Windows Phone Italy said Windows Phone:

The upgrade to 7.8 will be available for versions 7.0 and 7.5 shortly after the marketing of the devices Windows Phone 8.

Among the features there is the new Start screen , the sharing of the calendar using the function Club and ‘ access to key services and content Microsoft, including Xbox Music Store library that can be enjoyed by Zune and Xbox SmartGlass .

aka ναι μονο startscreen δινει ....και νεα accent colors :p

Link to comment
Share on other sites

DT ειναι αυτο το πραμα?:blink:

Ναι από το we are the void

Απλά ο τύπος το έχει βάλει στο MacBook και ακούγεται πολύ χάλια

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=y-PEAFtyDvs]Dark Tranquillity: The Fatalist [OFFICIAL VIDEO] - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Ο τυπος ειπε οτι θα ανεβασει και αλλα βιντεΑ και με αλλα apps .

μακαρι να σιγουρευτουμε

FYI

aka ναι μονο startscreen δινει ....και νεα accent colors :p

καλα...καταξοδευτηκαν :p

edit:παρε πρωτο σχολιο απο κατω :p it wasnt me :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ψάχνω ακουστικα για συσκευη WP (Lumia 610) με μικρόφωνο/κουμπάκι και να λειτουργει όπως πρεπει, οχι απλά ακουστικά δηλαδή.

Θα μπορουσα να παρω τα ίδια που ειχε και μαζι με τη συσκευη, αλλα η κατασκευη του καλωδιου του δεν ειναι πολυ καλη, κοβονται αρκετα ευκολα κοντα στο βυσμα.

Έχει κανεις καμια ιδέα? Εμπειρίες?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ψάχνω ακουστικα για συσκευη WP (Lumia 610) με μικρόφωνο/κουμπάκι και να λειτουργει όπως πρεπει, οχι απλά ακουστικά δηλαδή.

Θα μπορουσα να παρω τα ίδια που ειχε και μαζι με τη συσκευη, αλλα η κατασκευη του καλωδιου του δεν ειναι πολυ καλη, κοβονται αρκετα ευκολα κοντα στο βυσμα.

Έχει κανεις καμια ιδέα? Εμπειρίες?

και εμενα μου κοπηκαν για πλακα...και τωρα ψαχνω να βρω...περιμενω και την αναβαθμιση για 7.8.....ξερεις τιποτα??

Link to comment
Share on other sites

και εμενα μου κοπηκαν για πλακα...και τωρα ψαχνω να βρω...περιμενω και την αναβαθμιση για 7.8.....ξερεις τιποτα??

Τα δικά μου λειτουργουν ακομα (από μέσα καλοκαιριού), αλλα το καλώδιο εχει ανοίξει και θα κοπεί αργα η γρήγορα.. Οπότε όποιος εχει καμια ιδέα ή έχει δοκιμάσει κάτι ας το πει.

Έχει κάποια σχεση η αναβάθμιση σε wp 7.8?

Btw, ξερει κανεις πότε είναι για τα νόκια?

Link to comment
Share on other sites

έχω το lg e900, με έκδοση λογισμικού 7.10.8773.98, firmware revision number: 1.1.8.10 και hardware revision number 1.0.0.0 και carrier: opn

δεν μου έχει εμφανιστεί ακόμα το 7.8 στο zune και έχω δοκιμάσει άπειρα force updates

οπότε είπα να το ξεκλειδώσω.

κατέβασα και εγκατέστησα: .net4, windows phone sdk 7.1, windows phone device manager και tom xap installer

ακολούθησα αυτούς τους δύο οδηγούς

[GUIDE] INTEROP-UNLOCK for MANGO - No 0x81030120 (Samsung/LG/HTC 1st gen)

και

[Επίσημο] LG Optimus 7 (E900)

αλλά χωρίς επιτυχία.. το windows phone device manager καταλαβαίνει ότι είναι συνδεδεμένη η συσκευή μέσω USB αλλά όταν δεν καταφέρνει να συνδεθεί βγάζοντας το μήνυμα "Unable to connect to LG-E900 Windows phone"

κάνω κάτι λάθος;;

πρέπει να κάνω κάτι με το sdk που εγκατέστησα;

υ.γ. το mfg υπήρχε ήδη εγκατεστημένο στη συσκευή ύστερα από δύο επισκέψεις στην lg για επισκευή όπου του άλλαξαν πλακέτα λογικής και βοηθητική πλακέτα. χαρακτηριστικό είναι ότι το παρέλαβα έχοντας πάνω τα ελληνικά που δεν είχε πριν

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Mου σκασε πάλι ενημέρωση για 7.8 update πρωι πρωι.

Ενημέρωση 7.10.8862.142

Γνωστή επίσης και ως Windows Phone 7.8.

Και στα καπάκια :

Ενημέρωση 7.10.8862.144

Γνωστή επίσης και ως Windows Phone 7.8.

Εγώ που έχω 7.10.8862.136 εδώ και τόσο καιρό χωρίς προβλήματα με μπαταρία κλπ τι διαολο είναι? Γιαλαντζί 7.8?

:( Άβυσσος η ψυχή της MS...

Lol ένα μήνα++ μετά αλλά δε πειράζει :to_pick_ones_nose::p:jump1:

[MENTION=15549]johnieXXX[/MENTION]

Βρές το λογισμικό της ΛΓ για την επιδιώρθωση bootloader/OS instalation κτλ. Στο XDA.

Και ακολούθησε τις οδηγίες για περάσεις απ την αρχή την ROM στο κινητό σου. Και όλα θα φτιάξουν.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.