Jump to content



Aεροπλάνα-Εταιρείες-Προσφορές :D


Recommended Posts

  • 3 weeks later...
On 9/5/2016 at 0:58 PM, jax7480 said:

Νταξ, τους έριξα άκυρο. Ας έχασα 20€ από την ακύρωση. Πάλι 230€ και 2 ώρες κερδισμένος είμαι.

 

Τελικά φόλα η όλη φάση. Ναι μεν λιγότερες ώρες, αλλά η εμπειρία της SAS με την Aegean είναι απλά η μέρα με τη νύχτα. Οπότε ξανά και πάλι Aegean από εδώ και πέρα.

 

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, unseen said:

Δυστυχως ομως, αυριο ειναι η τελευταια μου μερα στην Aer Lingus και γενικα σε airlines. Παμε σε κατι ποιο τεχνικο ;)

 

Καλή αρχή σε ότι κάνεις. Αλλά αν επιτρέπεται γιατί τόσο γρήγορα; Δεν είναι καλά εκεί με τον Derek και τον Cormac?

 

Επειδή συνεργαζόμαστε με αρκετές αεροπορικές η Aegean θεωρείται από τις καλές πάντως.

Έγινε επεξεργασία από swatoner
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Η Aegean θεωρείται από τις καλές, αλλά το έχουν ξεφτυλίσει με τις τιμές. 1300€ δώσαμε το καλοκαίρι για να πάμε 3 άτομα Κέρκυρα. Με 1500€ πηγαίναμε Καραϊβική με πληρωμένο 4* ξενοδοχείο για 7 μέρες. Το φαγητό που προσφέρει είναι μετριότατο. Αντίθετα, η Ryanair το πουλάει, σε σύνολο όμως έρχεται φθηνότερα και είναι νοστιμότατο. Ειδικά αυτό που κάνουν με τις βαλίτσες, τα 25 κιλά, είναι μια μέτρια βαλίτσα. Αν δε πάει 27, τρώς 60€ χρέωση στο κεφάλι.

Κάτσε να δεις πως λέγεται αυτό....

Α, Μονοπώλιο!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, swatoner said:

Καλή αρχή σε ότι κάνεις. Αλλά αν επιτρέπεται γιατί τόσο γρήγορα; Δεν είναι καλά εκεί με τον Derek και τον Cormac?

 

Επειδή συνεργαζόμαστε με αρκετές αεροπορικές η Aegean θεωρείται από τις καλές πάντως.

Καθε μερα που περναει θελω να γινομαι καλυτερος software developer και ειναι πιο εφικτο αν εισαι κοντα στους κορυφαιους :)

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, deninho said:

δηλαδής; τι διαφορές;

Μιλαω παντα για Business class γιατι στην παρουσα φαση ετσι πεταω. 

Στην Aegean εχεις κενη θέση διπλα σου και μεγαλυτερο χωρο για τα ποδια. Επισης οι παροχες σε φαγητο, ποτα, μαξιλαρια, κουβερτες κτλ ειναι πολυ ανωτερη. Καλα το φαγητο της Aegean για μένα σε τοσο μικρες πτησεις (max 4 ωρες) ειναι το καλυτερο. Εχω πεταξει με SAS, Lufthansa, Air Berlin, Ryanair, Easyjet, Air France, Norwegian (και εκτος απο τις 2 φθηνες) σε καμια το φαγητο δεν ηταν καλυτερο της Aegean. Μιλάμε παντα για business class και οχι economy. Ξερω παντως πως η Turkish Airlines εχει καλυτερο φαγητο αλλα δεν με βολευει να πεταξω. Το ιδιο ισχυει βέβαια και για την Emirates αλλα δεν υπαρχει πτηση Οσλο-Dubai-Θεσσαλονικη.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 9/8/2016 at 7:59 PM, das said:

the pilot incorrectly entered the longitude from a sign outside the cockpit window as 01519.8 east (15 degrees 19.8 minutes east) instead of 15109.8 east (151 degrees 9.8 minutes east), the report said.

"This resulted in a positional error in excess of 11,000 kilometers

Lol

fucking dyslexia!!!!

:hehe:

Έγινε επεξεργασία από bassplayer
Link to comment
Share on other sites

semi-ontopic, για τους ταξιδιάριδες του φόρουμ http://www.businessinsider.com/free-wi-fi-password-at-airports-around-the-world-2016-10?utm_content=buffer984a0&utm_medium=social&utm_source=facebook.com&utm_campaign=buffer

και μια προσφορά που τρέχει για όποιον σκοπεύει να πάει Νέα Υόρκη

http://us1.campaign-archive1.com/?u=05fd4f103af5ef2cd66ef3deb&id=0d25dc7dda&e=

Link to comment
Share on other sites

On 30/09/2016 at 4:05 PM, jax7480 said:

Μιλαω παντα για Business class γιατι στην παρουσα φαση ετσι πεταω. 

Στην Aegean εχεις κενη θέση διπλα σου και μεγαλυτερο χωρο για τα ποδια. Επισης οι παροχες σε φαγητο, ποτα, μαξιλαρια, κουβερτες κτλ ειναι πολυ ανωτερη. Καλα το φαγητο της Aegean για μένα σε τοσο μικρες πτησεις (max 4 ωρες) ειναι το καλυτερο. Εχω πεταξει με SAS, Lufthansa, Air Berlin, Ryanair, Easyjet, Air France, Norwegian (και εκτος απο τις 2 φθηνες) σε καμια το φαγητο δεν ηταν καλυτερο της Aegean. Μιλάμε παντα για business class και οχι economy. Ξερω παντως πως η Turkish Airlines εχει καλυτερο φαγητο αλλα δεν με βολευει να πεταξω. Το ιδιο ισχυει βέβαια και για την Emirates αλλα δεν υπαρχει πτηση Οσλο-Dubai-Θεσσαλονικη.

 

Η Swiss έχει πολύ καλό business, πέραν του ότι είχα σειρά δικιά μου (non busy flight zurich - birmingham) ήπιαμε τα 2 άτομα της business 2 μπουκάλια κρασί. Μας κερνούσε συνέχεια η αεροσυνοδός με αποτέλεσμα μετά να έχω να οδηγήσω έχοντας πιει ένα μπουκάλι :p

Η aegean όντως έχει καλό business, φέτος έχω κάνει 3 πτήσεις business με upgrade λόγω bonus και μου έχει μείνει άλλη μία. Στο Αθήνα - Λονδίνο έχω πετύχει εξαιρετικό φαγητό, ένα τυλιχτό καπνιστό σολωμό με τυράκι πολύ ψαγμένο. Επίσης μερικές φορές έχουν και espresso (όχι πάντα).

 

Απ'την άλλη είχα πάει με delta αμέρικα και στην οικονομική θέση είχαμε φάει τον αγλέορα. 2 φορές ζεστό φαγητό για αμστερνταμ - βοστώνη, μαξιλαράκια παντού, κοκα - κολες συνέχεια, γενικά πολύ άνετοι κια large.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.