Jump to content



Τι τρώτε για πρωινό;


vic

Recommended Posts

  • Replies 69
  • Created
  • Last Reply

Ενα μπολ με καρφια... χωρις γαλαααααα :p

ΥΓ: Για να ειμαστε και οντοπικ, συγκεκριμενα τιποτα. Οτι κατσει...

Γαλα με cookies, corn flakes, ζαμπονοτυροπιτοκατασταση με σοκολατουχο γαλα, χθεσινη πιτσα, τραχανα κλπ κλπ

Link to comment
Share on other sites

CF, καμιά φορά ψωμί τοστ με Nutella και πιο σπάνια Pancakes.

Λίγα χρόνια πριν (όταν πήγαινα στο σκουλείο), κάθε πρωί έτρωγα 2-3 φέτες με βούτυρο και μέλι, φρεσκοστυμμένο χυμό πορτοκάλι και ένα ποτήρι γάλα.

Τώρα πλέον το πρωινό τις καθημερινές δεν είναι option οπότε το πρωινό μου συνήθως αποτελείται από μπόλικο νερό, καφέ και τσιγάρο. Περιστασιακά, αν είναι χαλαρά τα πράματα, παίζει καμιά τυροπιτούλα κτλ.

ΣΚ και γενικά μέρες τις οποίες έχω όρεξη και προλαβαίνω, μπορεί να φτιάξω κάτι στα γρήγορα, από αυγά με λουκάνικα έως κρέπες κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Γιαουρτι με φρουτα απο 2-4%

Ενα ποτηρι γαλα 2% σε συνδυασμο με 1 scoop πρωτεινης

Συμπληρωματα βιταμινων/ σιδηρου/ ασβεστιου

3 ποτηρια νερο.

Αυτα εδω και 6 χρονια. Πιο παλια ειχα πολυ κακο παρελθον με το θεμα υγειας κ γενικα φαγητου.

Link to comment
Share on other sites

Ένα απ' όλα + καφέ (κυρίως φίλτρου):

Τοστάκι με τυρί ή τυρί-γαλοπούλα

Γάλα με δημητριακά

French toast με μέλι, μαρμελάδα ή ταχίνι

Φρυγανιές με βούτυρο μέλι/μαρμελάδα

Link to comment
Share on other sites

Καθημερινές τοστάκι, χυμό, λίγο κομπόστα και γάλα με μούσλι.

ΣΚ και αργίες προσθέτω αβγό βραστό, φέτα ψωμί με μερέντα ή βούτυρο και μέλι και μπισκότα.

Link to comment
Share on other sites

βασικά ότι έχει μείνει στο ψυγείο

συνήθως τοστ, βρωμικο (το βράδυ αγοράζω συν ένα για το πρωι) σουβλάκια, πεινιρλί με κιμά. μπέργερς γενικώς το πρωί θέλω κρεατικό

Βέβαια το κορυφαίο μου είναι γίγαντες για το πρωι :p

Link to comment
Share on other sites

Και τα φτιάχνετε μόνοι σας όλα αυτά κάθε μέρα; Τι ώρα ξυπνάτε και πάτε στη δουλειά;

Ναι μονος μου καθε μερα.

Δουλευω στις 10, ξυπναω 8.30 για να φυγω στις 9 αφου πηγαινω με το ποδηλατο.

Link to comment
Share on other sites

Και μέσα σε μισή ώρα έχεις πλυθεί, ντυθεί, ανακουφιστεί, φτιάξει πρωινό και το έχεις φάει κιόλας;

Μερικες φορες προλαβαινω να στριψω και τσιγαρο αλλα δν προλαβαινω να το κανω :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.