Jump to content



Recommended Posts

Η διαφορά δεν είναι στον χρόνο επαναφοράς, αλλά στο βάρος πίεσης που χρειάζεται ο καθένας για να γίνει register και αν είναι tactile ή linear.

Τα black δεν είναι τα ποιο σκληρά πλήκτρα στα μηχανικά.

mx red 45g

mx black 60g

mx blue 55-60g

mx brown 45-50g

mx clear 70-75g

mx light grey 80g

mx dark grey 80g

mx white 85g

mx green 80g

Link to comment
Share on other sites

Η διαφορά δεν είναι στον χρόνο επαναφοράς, αλλά στο βάρος πίεσης που χρειάζεται ο καθένας για να γίνει register και αν είναι tactile ή linear.

Ακριβώς γι' αυτό ο συλλογισμός μου βασίστηκε στη δύναμη που ασκεί ο διακόπτης :)

Σε κάθε περίπτωση είναι λογική παραδοχή ότι τα μαύρα επαναφέρουν ελαφρώς πιο γρήγορα, αλλά δεν είναι πρακτικό να υπολογιστεί ποσοτικά (και επίσης δεν το θεωρώ επαρκώς σημαντικό).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Αντιμετωπίζω πρόβλημα στην αναγνώριση του quickfire tk στο σύστημα της υπογραφής.

Το συνδέω και δεν το αναγνωρίζει, βγάζει μια φορά σφάλμα ότι δεν αναγνωριστηκε, και μετά κάνει τον ήχο ότι συνδέεται συσκευή επανελλειμενα..

Αυτά που έχω δοκιμάσει μέχρι τώρα είναι, αλλά καλώδιο, bios update, drivers update, ενεργοποίηση /απανεργοποιηση USB legacy από το bios.

#mobile

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Αντιμετωπίζω πρόβλημα στην αναγνώριση του quickfire tk στο σύστημα της υπογραφής.

Το συνδέω και δεν το αναγνωρίζει, βγάζει μια φορά σφάλμα ότι δεν αναγνωριστηκε, και μετά κάνει τον ήχο ότι συνδέεται συσκευή επανελλειμενα..

Αυτά που έχω δοκιμάσει μέχρι τώρα είναι, αλλά καλώδιο, bios update, drivers update, ενεργοποίηση /απανεργοποιηση USB legacy από το bios.

#mobile

Το δοκίμασες σε άλλο υπολογιστή? Θα μπορούσε κάλλιστα να έχει πρόβλημα το πληκτρολόγιο.

Mobile

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Αντιμετωπίζω πρόβλημα στην αναγνώριση του quickfire tk στο σύστημα της υπογραφής.

Το συνδέω και δεν το αναγνωρίζει, βγάζει μια φορά σφάλμα ότι δεν αναγνωριστηκε, και μετά κάνει τον ήχο ότι συνδέεται συσκευή επανελλειμενα..

Αυτά που έχω δοκιμάσει μέχρι τώρα είναι, αλλά καλώδιο, bios update, drivers update, ενεργοποίηση /απανεργοποιηση USB legacy από το bios.

#mobile

Ενεργοποίησε το 6-key rollover ( ESC + 6 ). Μερικά BIOS έχουν πρόβλημα με το N-key και δε μπορούν να δουν το πληκτρολόγιο καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

Όπως είμαι μέσα στα Windows εκεί που προσπαθεί να το αναγνωρίσει;

(δεν ανάβουν και φωτάκια)

Ναι. Αν το καταφέρεις, θα δεις ότι θα είναι σαν να το έβγαλες από το USB και να το ξανάβαλες (notification στο tray και ανάλογος ήχος).

Link to comment
Share on other sites

παιδια το Corsair K70 μονο το e-shop το εχει?

Αυτό που έχει το eshop πρέπει να είναι UK layout και μόνο με κόκκινους διακόπτες, όπως ανέφερε κάποιος νωρίτερα. Η καλύτερη εναλλακτική που βρήκα είναι ένα κατάστημα που προσφέρθηκε να εισάγει μια τετράδα με καφέ διακόπτες, αλλά δεν το προχωρήσαμε λόγω ελλιπούς ενδιαφέροντος.

Link to comment
Share on other sites

k70 με κόκκινους και US layout έφερε το e-shop το ασημί αυτήν την φορά αλλά είναι στα 165 εύρω. Έλεος γιατί τόσο ακριβότερο απο το UK μαύρο που είχει προηγουμένος? Το χρώμα μόνο δεν αλλάζει ? :nada:

CORSAIR VENGEANCE K70 FULLY MECHANICAL GAMING KEYBOARD - NATURAL SILVER - -

Link to comment
Share on other sites

^^^Θέλω ένα για beta testing. Να δω ρε παιδάκι μου πως είναι αυτό το RGB και αν βγάζει όντως τόσα χρώματα. Α και αν κολλάει με το 800D μου. Α και αν γράφω πιο γρήγορα :p

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.