Jump to content



Ας κάνουμε το Εργαστήρι καλύτερο!


Recommended Posts

Επίσης vbulletin > ipBoard στο πολύ χαλαρό όμως! :)

Θα ήθελες να μας πεις και το γιατι; Γιατι πάρα πολλοί που είδαν την vb4, πηγανε στην ipb και (από οτι λενε) δε γυρνάνε πίσω με τίποτα.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ καλύτερη την vb λόγο των :

  • Καλύτερης και σωστότερης διαχείρισης των addons της
  • Μεγαλύτερη βάση με addons & hacks
  • Την θεωρώ αρκετά πιο γρήγορη
  • Την θεωρώ πιο User Friendly

Αυτά μου έρχονται σαν πρώτα στο μυαλό.

Το μόνο κακό για εμένα που έχει η σουίτα 4 της vb, είναι η τιμή της.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Θα μπορούσαν να δημιουργηθούν sub-forum στο Off-Topic section για Ταινίες-Σειρές-Βιβλία (ψυχαγωγία γενικότερα) και αυτοκίνητα, μιας και υπάρχει αρκετό ενδιαφέρον και για τα δύο.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή βλέπω ότι έχει γίνει πολύ μόδα στις αγγελίες το "εχεις πμ για το χ" από εδώ και πέρα όποιος το ξανακάνει, θα τρώει κάρτα. Έχουμε πεί, εκδήλωση ενδιαφέροντος δημόσια, πμ για τα στοιχεία.

@victor το οφτοπικ από μόνο του δε φτάνει; :p

Έγινε επεξεργασία από astrolabos
Link to comment
Share on other sites

Επειδή βλέπω ότι έχει γίνει πολύ μόδα το "εχεις πμ για το χ" από εδώ και πέρα όποιος το ξανακάνει, θα τρώει κάρτα. Έχουμε πεί, εκδήλωση ενδιαφέροντος δημόσια, πμ για τα στοιχεία.

Αυτο μονο; ο αλλος βαζει αγγελια 10 πραγματα και του γραφουν απλα ενα "εχεις pm" χωρις καν να γραψουν για τι θελουν απο τα 10 που εχει βαλει αγγελια.

:offtopic2:

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μεγάλο ενδιαφέρον για ταινίες, σειρές και μοτόρια. Έλεγα για subforum μέσα στο Off-Topic. Ας πούμε εφόσον υπάρχει μεγάλο ενδιαφέρον θα μπορούσαν να δημιουργηθούν ξεχωριστά thread για μερικές σειρές ή ταινίες. Αν γίνει αυτό μέσα στο off-topic θα γίνει ένας χαμός.

Link to comment
Share on other sites

Σόρρυ για το offtopic - χωρίς να θέλω να κάνω τον δικηγόρο του διαβόλου - κι εγώ αν ρώταγα έτσι θα ρώταγα. Τουλάχιστον έτσι το καταλαβαίνω κι εγώ. Με την φράση 'εχεις πμ για τον epson' δηλώνει εδώ στην αγγελία το ενδιαφέρον και με το πμ τα στοιχεία για την συναλλαγή (τηλέφωνο, ώρα, μέρος κτλ).

Συγμώμη αν έχω καταλάβει κάτι λάθος

Link to comment
Share on other sites

Θα ήταν καλύτερα να το διευκρινίζεις μιας και το έχεις "πμ για το χ" δε σημαίνει απαραίτητα ότι θές να το πάρεις, μπορεί κάλλιστα να σημαίνει ότι απλά θες να ρωτήσεις κάτι ή να διαπραγματευτείς τη τιμή.

Θα ήθελα ξεκάθαρη δήλωση για την πρόθεση αγοράς, με μόνο λόγο να αποφύγουμε μετά τα δράματα του στύλ "εγώ άλλο εννοούσα".

Link to comment
Share on other sites

Μα και να πεις ''ενδιαφερομαι για το χ'' παλι δε σημαινει οτι θα το αγορασεις ντε και καλα.

Πιο το νοημα?

Πιστευω οτι με το ''στελνω πμ για το χ'' η κατοχυρωση ειναι ιδια με το ''ενδιαφερομαι για το χ'' ή με το ''θελω να αγορασω το χ''

Βεβαια καταλαβαινω γιατι το ζητας (αν καποιος θελει εξτρα διευκρινησεις να τις ζητησεις με ποστ στην αγγελια) , αλλα μου φαινεται καπως αδικο.

Σκεψου την περιπτωση...

Βλεπεις κατι που σε ενδιαφερει παρα πολυ.

Ζητας πχ και φωτογραφια του προιοντος.

Η φωτογραφια μπαινει σε χρονικη στιγμη που εσυ εισαι εκτος thelab , pc , χωρας whatever.

Kαι παει αλλος και ποσταρει , ενδιαφερομαι να το αγορασω αμεσα.

What then?

Αυτος που εκδηλωσε ενδιαφερον πρωτος , αλλα ηθελε διευκρινηση , χανει προτεραιοτητα?

Αν οχι , δε βλεπω λογο στο να φαει καρτα , με οποιονδηποτε τροπο εκφρασει το ενδιαφερον του.

Link to comment
Share on other sites

Και σου λέω η εκδήλωση ενδιαφέροντος δεν αποτελεί δέσμευση αγοράς και γι'αυτο το λόγο δεν πέρνει προτεραιότητα. Στο ebay όταν πας να αγοράσεις κάτι, κάνεις bid με commit to buy. Δεν μπορείς να έχεις μια αίολη εκδήλωση ενδιαφέροντος και να δεσμεύσεις τον πωλητή μέχρι να αποφασίσεις να το πάρει ή μέχρι να ξαναμπείς στο lab (που μπορεί να το κάνεις βδομάδες ή μήνες μετά).

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειπα οτι διαφωνω , αλλα και να πεις ''θελω να το αγορασω'' , παλι μπορει να στραβωσει η αγορα ,(no money , regret etc)

Αρα οποια εκφραση και να χρησιμοποιησεις , η κατοχυρωση ιδια μου φαινεται πανω κατω.

Και στο παραπανω παραδειγμα , αν ολα γινουν μεσα σε μια ωρα?(ή και λιγοτερο)

Πχ οταν εσυ διαβαζεις καποιο αλλο θεμα στο thelab?

Θα πατας ολη την ωρα το refresh να δεις ποτε θα βαλει ο αλλος τη φωτογραφια , για να ποσταρεις πρωτος απο κατω?

Δλδ αυτο που προβλεπω να γινεται , ειναι ολοι να λενε ''θελω να το αγορασω'' , χωρις να αλλαζει κατι αλλο.

Οι ακυρωσεις ιδιες θα ειναι.

Αν θελετε να αποφυγεται τα παζαρια μεσω πμ ...ε δε νομιζω να μπορειτε.

Μπορει να λεει ο αλλος οτι θελει να το αγορασει και να στελνει πμ με ανταλλαγες παζαρια κλπ.

Αλλα και να αφησετε και καποια πραγματα στην ιδιοσυγκρασια των πωλητων/users δε νομιζω οτι περιπλεκει τα πραγματα

Ειναι αρκετοι οι users Που γραφουν οτι pm με παζαρια θα αγνοουντε κλπ.

Τεσπα πιστευω οτι αλλαζοντας μια εκφραση δεν αλλαζει κατι.

Απο κει και περα δε μου δημιουργει και καποια ενοχληση η αλλαγη.

Neutral good ισως.

mini edit

Και απ την αλλη καλο ειναι να κατοχυρωνεται και ο αγοραστης και ο πωλητης.

Νταξ να μη δεσμευει το προιον του ο πωλητης , αλλα να μην ειναι και στο περιμενε ο αγοραστης.

Πχ γι αυτο τι λες?

http://www.thelab.gr/arxeio-aggelion-polisis/samsung-omnia-16gb-91867.html

Κοιτα ημερομηνιες.

Έγινε επεξεργασία από Narzul
Link to comment
Share on other sites

Επειδή βλέπω ότι έχει γίνει πολύ μόδα στις αγγελίες το "εχεις πμ για το χ" από εδώ και πέρα όποιος το ξανακάνει, θα τρώει κάρτα. Έχουμε πεί, εκδήλωση ενδιαφέροντος δημόσια, πμ για τα στοιχεία.

@victor το οφτοπικ από μόνο του δε φτάνει; :p

Γιατι πρεπει να αναγκαζεται ο πωλητης να ειναι με το F5 στο χερι,για να δει αν ενδιαφερετε καποιος ή οχι μεσα στο ιδιο το thread?

Θα μου πεις υπάρχει και η παρακολουθηση του θεματος ΟΚ/

Ειναι στο χερι του εκάστοτε πωλητή να βγει και να απαντησει/ακυρωσει/whatever την συνομιλία μεσώ ΠΜ.

my 2 cent.

Ωραιος λογος για Infraction btw :smoke:

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μεγάλο ενδιαφέρον για ταινίες, σειρές και μοτόρια. Έλεγα για subforum μέσα στο Off-Topic. Ας πούμε εφόσον υπάρχει μεγάλο ενδιαφέρον θα μπορούσαν να δημιουργηθούν ξεχωριστά thread για μερικές σειρές ή ταινίες. Αν γίνει αυτό μέσα στο off-topic θα γίνει ένας χαμός.
Link to comment
Share on other sites

Την καλησπέρα μου

Παίδες θα ήθελα να κάνω μια πρόταση για το section των αγγελιών. Γενικά δεν βάζω πολλές αγγελίες, πρόσφατα όμως λόγο μια ριζικής αναθεώρησης των συστημάτων χρειάστηκε να βάλω 3-4 μαζεμένες αλλά δυστυχώς δεν μπορώ.

Καταλαβαίνω ότι ο περιορισμός είναι για να μην γίνει το thelab site αγγελιών αλλά νομίζω ότι χρειάζεται μια ελαστικότητα.

Ας πούμε το κάθε μέλος να μπορεί να εχει 30 αγγελίες/χρόνο και ας τις χρησιμοποιεί όποτε θέλει. Το νούμερο είναι τυχαίο, πιστεύω ότι θα πρέπει να πηγαίνει με τον χρόνο που είναι γραμμένο ένα μέλος + τα ποστς

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.