Jump to content



Ας κάνουμε το Εργαστήρι καλύτερο!


Recommended Posts

[MENTION=10229]dunkel_Stern[/MENTION] δοκίμασε να κάνεις ένα flushdns

1. Κλείνεις όλους τους browsers, και γενικά καλό είναι να κλείσεις ότι χρησιμοποιεί το νετ.

2. Ανοίγεις το command prompt

3. γράφεις

ipconfig /flushdns

4. ξαναδοκιμάζεις να μπεις :)

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=10229]dunkel_Stern[/MENTION] δοκίμασε να κάνεις ένα flushdns

1. Κλείνεις όλους τους browsers, και γενικά καλό είναι να κλείσεις ότι χρησιμοποιεί το νετ.

2. Ανοίγεις το command prompt

3. γράφεις

ipconfig /flushdns

4. ξαναδοκιμάζεις να μπεις :)

nop nothing

και όπως είπα, δοκίμασα και από άλλο pc και το ίδιο :/

οποτε δεν νομίζω να είναι θέμα του pc μου

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω οποιον ειναι ο thelab.gr στο facebook για την βοηθεια σημερα το πρωι.

Εδω και δυο μερες δεν ειχα προσβαση στο site.

Τελικα ηταν θεμα isp, πηρα ενα τηλεφωνο στην cyta, το δηλωσα και απο οτι φαινεται το εφτιαξαν.

Υποπτευομαι μηπως δεν ειναι τυχαιο που υπηρξε το προβλημα ταυτοχρονα με τον dunkel.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

:hmm:

Ok δεν το ειχα προλαβει μαλλον.

Παντως πρακτικα νομιζω θα γλυτωνε πολλα threads απο quotes αντιπαραθεσεων.

Ποσο διαφορετικο ειναι δλδ να παρω ενα dislike απο το να παραθεσεις το ποστ μου και να διαφωνησεις;

Εν πασει περιπτωσει αφου προτιμηθηκε η αφαιρεση του, δεν κρινω.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά πιστεύω ότι το πρόβλημα δεν ήταν τα dislikes.

Το πρόβλημα ήταν το reputation που εμφανιζόταν κάτω από κάθε χρήστη.

Ακόμα θυμάμαι το αξέχαστο "Tabula Rasa" του ουδέτερου Reputation :D

Link to comment
Share on other sites

και γω είμαι υπέρ του dislike χωρίς reputation ....Να επικροτούμε /κατακρίνουμε απόψεις χωρίς αντίκτυπο πουθενά....απλά για το κάθε ποστ....:turn:Παρακαλούμε για τις ενέργειές σας στην επαναφορά του ΑΜΕΣΑ!:thank_you2:

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν έχουμε σε κάθε κατηγορία από ένα θέμα με νέα για την κατηγορία. Όπως πχ το Android Mobiles και Android Apps στο Mobile Computing. Για ειδήσεις που ίσως δεν χρειάζονται ούτε front page post, ούτε ξεχωριστό νήμα.

Link to comment
Share on other sites

:hmm:

Ok δεν το ειχα προλαβει μαλλον.

Παντως πρακτικα νομιζω θα γλυτωνε πολλα threads απο quotes αντιπαραθεσεων.

Ποσο διαφορετικο ειναι δλδ να παρω ενα dislike απο το να παραθεσεις το ποστ μου και να διαφωνησεις;

Εν πασει περιπτωσει αφου προτιμηθηκε η αφαιρεση του, δεν κρινω.

και γω είμαι υπέρ του dislike χωρίς reputation ....Να επικροτούμε /κατακρίνουμε απόψεις χωρίς αντίκτυπο πουθενά....απλά για το κάθε ποστ....:turn:Παρακαλούμε για τις ενέργειές σας στην επαναφορά του ΑΜΕΣΑ!:thank_you2:

Η ίδια η κοινότητα έδειξε σε λίγες μέρες ότι η ύπαρξη αρνητικής αξιολόγησης ήταν πρόβλημα, είτε λόγω abuse είτε παρεξήγησης. Το ίδιο και με το φανερό reputation. Ελληνική πραγματικότητα και τίποτα παραπάνω :)

Γιατί δεν έχουμε σε κάθε κατηγορία από ένα θέμα με νέα για την κατηγορία. Όπως πχ το Android Mobiles και Android Apps στο Mobile Computing. Για ειδήσεις που ίσως δεν χρειάζονται ούτε front page post, ούτε ξεχωριστό νήμα.

Ενδιαφέρουσα ιδέα, ευχαριστούμε :)

Link to comment
Share on other sites

Η ίδια η κοινότητα έδειξε σε λίγες μέρες ότι η ύπαρξη αρνητικής αξιολόγησης ήταν πρόβλημα, είτε λόγω abuse είτε παρεξήγησης. Το ίδιο και με το φανερό reputation.

Kαταρχας διευκρινιζω οτι απλως συνεχιζω την κουβεντα για "κουβεντα να γινεται" & οχι οτι επιμενω στη προταση του dislike.

Οπως ειπα δεν το προλαβα το συστημα αλλά αν καταλαβα απο τα συμφραζομενα των επομενων,

υπηρξε καποιο συστημα αξιολογησης χρηστων, σαν το μετρητη REP που εχουν αλλα fora,

το οποιο ως φανερο κιολας, ενοχλησε.

H προταση που εκανα πιο πανω δεν ειχε καμια σχεση με αυτο.

Προτεινα ενα απλο dislike κουμπι που θα αφορα μονο και μονο καθε ενα συγκεκριμενο ποστ

και δεν θα εχει κανενα αντικτυπο πουθενα αλλου στον χρηστη ή στο profile του,

ακριβως οπως ειναι τωρα το like.

Ακομα και αν υπηρχε μετρητης οπως υπαρχει στα likes,

δεν υπαρχει κανενας λογος να προκυπτει κατι απο αυτα τα δυο, likes & dislikes,

οπως μεσος ορος, αθροισμα κλπ και αυτο να μεταφραζεται και σε αξιολογηση χρηστη.

Bασικα επειδη δεν εχω στο μυαλο μου τα παραδειγματα που εχεις εσυ δεν μπορω να σε καταλαβω απολυτα, οποτε παω πασο.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.