Jump to content



Ας κάνουμε το Εργαστήρι καλύτερο!


Recommended Posts

Αρχική απάντηση από .38-.45 [Σήμερα, στις 13:14]

χαιρομαι που αυτες οι κουβεντες, υπαρχουν σε ενα θεμα με τιτλο " Ας κανουμε το Εργαστηρι καλυτερο!". δε νομιζω πως ειναι δυσκολο να συμμαζευτουμε λιγο στις εκφρασεις μας. ολους μας κανει καλυτερους.

τα ***** υπαρχουν. και μαλιστα οι σοφοι προνοησαν και τα εβαλαν σε 2 σημεια πανω στο πληκτρολογιο. λιγος αυτοπεριορισμος ποτέ δεν εβλαψε κανενα.

Μα γι' αυτόν ακριβώς τον λόγο δεν έβαλα αστεράκια. Γιατί σε πάρα πολλά post αλλάζουν όλοι ένα γράμμα με @ ή $ και νομίζουν ότι δεν βρίζουν... Εγώ προσωπικά βρίζω πάρα πολύ. Αλλά το φόρουμ είναι μια άλλη ιστορία...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Ακομα 2...το ενα ειναι γνωστο...διαγραφη των "κλεισμενων" αγγελιων...

Και το αλλο...μηπως στο θεμα TOOLS να διαγραφονταν ολα τα υπολοιπα, και να εμενε μονο η πρωτη σελιδα με τα tools? Οπως στο θεμα με τα καταστηματα, του PGM...

Χμμμ δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο τωρα!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βασικά να σου πώ βρίσκω τέλεια τα χρώματα του Λάμπη. Είναι τελείως ξεκούραστα και γενικώς το site δεν έχει κακοτεχνίες όσων αφορά τα γραφικά. Βλέπω σε κάτι άλλα forum κάτι πράσσινα γράμματα σε μαύρο φόντο και πράσσινα κουμπιά και μου 'ρχεται να ξεράσω. Επίσης μπορώ να πώ οτι είναι αρκετά εύχρηστο. Το σημαντικότερο πάντως πιστεύω είναι οτι είναι υποχρεωτικά τα Ελληνικά. Ένας από τους λόγους που δεν πολυπατάω αλλού είναι οτι εδώ δεν κουράζομαι να διαβάζω Posts... Το μόνο πάντως που έχω ξαναπεί, δείτε το πρόβλημα με τις νέες απαντήσεις. Επίσης κάντε όταν μπαίνεις στο site, σου βγάζει Pop-up για πμ και το βλέπεις, μετά να μπορείς να γυρίσεις πίσω χωρίς να έχουν χαθεί οι απαντήσεις ή τουλάχιστον να μπορείς να γυρίσεις με back...

Υ.Γ.: Καλά ποιός είναι υπεύθυνος για τα γραφικά; Τον έβγαλα ασπροπρόσωπο σήμερα... :p

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί αλλά αυτό που θα ήθελα περισσότερο εγώ θα ήταν ενα icon που να σου λεει αν εχεις postarei σε καπoιο θέμα οταν βλέπεις ενα φορουμ η τα νεα θέματα κτλ.

you know what i mean.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από alex_000

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί αλλά αυτό που θα ήθελα περισσότερο εγώ θα ήταν ενα icon που να σου λεει αν εχεις postarei σε καπoιο θέμα οταν βλέπεις ενα φορουμ η τα νεα θέματα κτλ.

you know what i mean.

Νομιζω ειναι κιτρινουλι οταν εχεις ποσταρει εσυ...

Link to comment
Share on other sites

μια προταση ... βεβαια δεν ξερω κατα ποσο θα ειναι οικονομικη για τον χωρο ...

οι υπογραφες που εχει ο καθενας να μενουν οποτε καποιος κανει ενα post ,και αν

αλλαξει υπογραφη να φαινεται στα επομενα post που θα κανει ωστε να υπαρχει μια

ιστορικη σειρα στο forum για το τι χρησιμοποιουσε ο καθενας οταν εγραφε το post

πως σας φαινεται ... ?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από fANiS_K

Νομιζω ειναι κιτρινουλι οταν εχεις ποσταρει εσυ...

Αρχική απάντηση από Makis Hourdakis

Μα νομίζω υπάρχει κάτι τέτοιο... :blink:

Εχετε δίκιο υπάρχει. Τα εικονίδια που εχει στα αριστερά (κατι φακελοι) εχουν μια μαυρη βουλα εκει που εχω ποσταρει.

Δεν βρηκα στο σιτε καμια σελίδα που να εξηγεί τι θελουν να μας πουν αυτά τα εικονιδια πάντως. (που προφανως ειναι του στυλ νεο θεμα , νεες απαντήσεις κτλ)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ,για τα χρωμτα και γω συμφωνω οτι ειναι μια χαρα,απλα εχω δει σε αλλα forums οτι μπορεις να αλλαξεις skins...

Δε λεω να αλλαξει το χρωμα του Λαμπη,απλα να εχουμε την δυνατοτητα ο καθενας να εχει οτι επιθυμει...

Link to comment
Share on other sites

Θα προτεινα οι moderators να ασχολουνται με την διορθωση της ορθογραφιας στα ποστ χρηστων περα απο τις συστασεις που θα πρεπει να γινονται σε επιπεδο προσωπικων μηνυματων. Απλα επειδη το θεμα της ανορθογραφιας εχει παραγινει σε σημειο που κατανταει ενοχλητικο. Γραφουμε με ελληνικους χαρακτηρες οχι μονο γιατι αυτη ειναι η επισημη γλωσσα μας αλλα και για να μην την κατακρεουργουμε. Ειδικα οι επικεφαλιδες των thread που ειναι ανορθογραφες, βγαζουν ματια. Δεν εχω κανενα προβλημα με τους ανορθογραφους αλλα λιγη προσπαθεια απο ολους μας μονο καλο μπορει να κανει. Μην ξεχασουμε και τα Ελληνικα μας.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Shadow Hunter

Θα προτεινα οι moderators να ασχολουνται με την διορθωση της ορθογραφιας στα ποστ χρηστων περα απο τις συστασεις που θα πρεπει να γινονται σε επιπεδο προσωπικων μηνυματων. Απλα επειδη το θεμα της ανορθογραφιας εχει παραγινει σε σημειο που κατανταει ενοχλητικο. Γραφουμε με ελληνικους χαρακτηρες οχι μονο γιατι αυτη ειναι η επισημη γλωσσα μας αλλα και για να μην την κατακρεουργουμε. Ειδικα οι επικεφαλιδες των thread που ειναι ανορθογραφες, βγαζουν ματια. Δεν εχω κανενα προβλημα με τους ανορθογραφους αλλα λιγη προσπαθεια απο ολους μας μονο καλο μπορει να κανει. Μην ξεχασουμε και τα Ελληνικα μας.

Συμφωνω κ εγω...ας προσπαθησουμε λιγακι!!

Link to comment
Share on other sites

Ρε μήπως να προσλάβουμε και φιλολόγους να κάνουν τη δουλειά; :hehe: Ας σοβαρευτούμε λίγο. Σκέφτεσαι τους mods και τους Admins να τρέχουν όλη την ώρα να προφτάσουν τα ορθογραφικά; Κι έπειτα ποιός θα κάνει τη διόρθωση; Ο Root; :hehe: :hehe: :hehe:

Y.Γ.: Δεν υπονοώ τπτ. Το ενωώ... :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Shadow Hunter

Θα προτεινα οι moderators να ασχολουνται με την διορθωση της ορθογραφιας στα ποστ χρηστων περα απο τις συστασεις που θα πρεπει να γινονται σε επιπεδο προσωπικων μηνυματων. Απλα επειδη το θεμα της ανορθογραφιας εχει παραγινει σε σημειο που κατανταει ενοχλητικο. Γραφουμε με ελληνικους χαρακτηρες οχι μονο γιατι αυτη ειναι η επισημη γλωσσα μας αλλα και για να μην την κατακρεουργουμε. Ειδικα οι επικεφαλιδες των thread που ειναι ανορθογραφες, βγαζουν ματια. Δεν εχω κανενα προβλημα με τους ανορθογραφους αλλα λιγη προσπαθεια απο ολους μας μονο καλο μπορει να κανει. Μην ξεχασουμε και τα Ελληνικα μας.

Ειναι λιγο παραλογο να τρεχουν οι μοντς να διορθωνουν τα λαθη ολων μας,

να πεις οτι δεν εχουν δουλεια να κανουν κ τα ξυνουν ολη μερα,ΟΚ αλλα δε νομιζω να ειναι ετσι.

Εξαλλου αυτο ειναι ευθυνη ολων μας,να προσεχει το λογο του (νοηματικα κ ορθογραφικα).

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Makis Hourdakis [Σήμερα, στις 21:52]

Y.Γ.: Δεν υπονοώ τπτ. Το ενωώ... :D

Ωρες ωρες ειναι τραγικα τα πραγματα...λες και πεφτει λοττο μπας και κατσει το σωστο.:eek:

@fantacid Δικιο εχεις αλλα τουλαχιστον σε τιτλους θεματων δεν βλαπτει να μπαινει και λιγο το χερι του moderator. Και οταν καποιος moderator διαβαζει ενα θεμα, να κανει 2-3 κλικς να διορθωσει καποια χτυπητα ορθογραφικα λαθη δεν νομιζω οτι ειναι μεγαλο ζητημα. Δεν λεμε να εξαλειφτει το φαινομενο αλλα τουλαχιστον να περιοριστει οποτε δινεται η ευκαιρια και υπαρχει χρονος. Προσωπικα μου φενεται πολυ ασχημο οταν βλεπω ανορθογραφιες σε σημειο που φτανουν τη δυσαναγνωση των greeklish. Ολα βεβαια ειναι υποκειμενικα...

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση προς Admins!

Θα μπορουσε να γινει κατι στις αγγελιες? Πχ να κλειδωνουν στο 2-3 ποστ ωστε οταν καποιος πουλαει σε μια αγγελια αρκετα πραγματα, κ χρειαστει να κανει up and update δεν θα μπορει να ξανακανει διορθωση....

Δλδ να εχει ενα "περιθωριο" καποιων ποστ!

Κατανοητο αυτο που λεω, ή να το εξηγησω καλυτερα??

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.