Jump to content



Ας κάνουμε το Εργαστήρι καλύτερο!


Recommended Posts

Κι όμως το χρώμα είναι απο τα καλύτερα απο την άποψη οτι δεν κουράζει στην ανάγνωση όπως κάτι άλλα με πράσινα γράμματα και μαύρο φόντο.

Τα threads δεν γίνεται να χωρίζονται. Υπάρχει μια φυσική ροή που αν χωριστούν θα χαθεί. Το μόνο που μπορεί να γίνει είναι να μην ποστάρουμε για ψιλουπήδημα ωστε να κρατήσουμε μικρό τον αριθμό των σελίδων

Αυτό για το avatar δεν ξέρω ποιό σκοπό εξυπηρετεί ωστόσο ίσως βοηθάει στο να είναι πιο εμφανή τα ενεργά μέλη του forum.

Επίσης για τα quotes προσωπικά δεν έχω πρόβλημα. Τα έχω συνηθίσει. ’νετα χωρίς να χτυπάνε στο μάτι...

Αυτό με τις ειδήσεις θα ήταν καλό αλλά μόνο αν υπήρχε κάποιος να φιλτράρει τις ειδήσεις. Γιατί αν είναι ο καθένας να αρχίσει να γράφει ό,τι του κατέβει και να το βάζει σαν είδηση ζήτω που καήκαμε...

:)

Link to comment
Share on other sites

Δε λέω ότι κουράζει, λέω ότι δεν είναι εύκολο στην ανάγνωση.

το φόντο του μηνύματος είναι το ίδιο με το φόντο του προφίλ αυτού που ποστάρει κ είναι δύσκολο να το ξεχωρίσεις με την πρώτη ματιά.

Όσο για τις ειδήσεις, δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα αν κάποιος αναδημοσιεύει κάτι κ να αναφέρει κ την πηγή. Δεν είναι μεγάλος κόπος για έναν mod να δει το θέμα κ να ελέγξει για την ορθότητα του άρθρου μέσω του συνδέσμου της πηγής που πιστεύω ότι πρέπει να αναφέρεται, αφού μιλάμε για αναδημοσίευση κ όχι για προσωπικό ρεπορτάζ κάποιου μέλους.

Οι mods αn κάνουν πιο σχολαστικό έλεγχο για off topic, δε θα μεγαλώνουν τόσο πολύ κάποια θέματα χωρίς λόγο.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από jpavly

Δεν ξέρω κατά πόσο είναι εφικτό και εύκολο, αλλά ένα module που είδα σε ένα φόρουμ μου άρεσε πολύ και είναι χρήσιμο για εδώ.

Δείτε εδώ, http://www.ngohq.com/showthread.php?t=2282 μιλάω για την περιγραφή σύνθεσης του PC του Regeneration.

Ίσως θα μπορούσαμε να βάλουμε κάτι τέτοιο και σε στυλ υπογραφής αν δεν γίνεται στο προφίλ των χρηστών.

Πως σας φαίνεται?

Είδα αυτό, μήπως βοηθάει. Please παιδιά, θα ήταν πολύ ώραιο add in!

http://www.phpbb.com/phpBB/viewtopic.php?t=373435&highlight=computer

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 months later...

πρώτον αν γίνεται να μεταφερθεί η αγγελία μου

http://www.thelab.gr/showthread.php?s=&threadid=36069&highlight=teodorch

και δεύτερον:

μήπως θα έπρεπε όλες οι αγγελίες που έχουν περάσει κάποιες χ μέρες να μεταφέρονται στις ανενεργές? τώρα γίνεται ένας μεγάλος χαμός και δε ξέρεις τί ισχύει και τί έχει πωληθεί.

Επεξεργασία:

τώρα είδα ότι υπάρχει στο πρώτο ποστ :tomato: :tomato: :tomato: :giveup:

Link to comment
Share on other sites

Προτεινω κατω που επιλεγεις σελιδες να υπαρχει επιλογη να πληκτρολογεις εσυ ο ιδιος την σελιδα που θελεις να διαβασεις. Πολυ μουρατο imo

Αρχική απάντηση από nikoskrhth

Κανενα live chat έχετε σκεφτεί?

Πλακα θα ειχε τι λετε?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Teodor_ch

πρώτον αν γίνεται να μεταφερθεί η αγγελία μου

http://www.thelab.gr/showthread.php?s=&threadid=36069&highlight=teodorch

και δεύτερον:

μήπως θα έπρεπε όλες οι αγγελίες που έχουν περάσει κάποιες χ μέρες να μεταφέρονται στις ανενεργές? τώρα γίνεται ένας μεγάλος χαμός και δε ξέρεις τί ισχύει και τί έχει πωληθεί.

Επεξεργασία:

τώρα είδα ότι υπάρχει στο πρώτο ποστ :tomato: :tomato: :tomato: :giveup:

Μετά από λίγο καιρό οι αγγελίες μεταφέρονται στο "Αρχείο αγγελειών" :)

Αρχική απάντηση από fusion

Προτεινω κατω που επιλεγεις σελιδες να υπαρχει επιλογη να πληκτρολογεις εσυ ο ιδιος την σελιδα που θελεις να διαβασεις. Πολυ μουρατο imo

Και χρήσιμο καμιά φορά θα έλεγα....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από fusion [Σήμερα, στις 14:14]

Προτεινω κατω που επιλεγεις σελιδες να υπαρχει επιλογη να πληκτρολογεις εσυ ο ιδιος την σελιδα που θελεις να διαβασεις.

πως ακριβως το εννοεις;
Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από nick2crete

Ταπεινη μου γνωμη να γινει επειγοντως αναβαθμιση στο τελευταιο vBulletin κι ολα θα ειναι τελεια..

και εγώ μαζί αλλά κάτι τέτοιο κοστίζει. δε θα με χαλούσε να έβλεπα άλλο ένα banner με διαφημίσεις όμως αν ήταν αυτό το αντίτιμο

Αρχική απάντηση από Makis Hourdakis

Μετά από λίγο καιρό οι αγγελίες μεταφέρονται στο "Αρχείο αγγελειών" :)

μετά απο πόσο? γιατί βλέπω πάρα πολλές αγγελίες που δε νομίζω να "παίζουν" ακόμα

α!και γίνεται με το TAB να πηγαίνει στο ΟΚ όταν κάνω quick reply?

Link to comment
Share on other sites

Το ας "κοστίζει" είναι εύκολο να το λέμε εμείς. Πόσο όμως εύκολο είναι για τα παιδιά που το πληρώνουν; Δεν έχουν καμιά υποχρέωση απέναντί μας - χάρη μας κάνουν... ;)

Link to comment
Share on other sites

Ok Μακη δεν το παραβλεπω ...αλλα εδω βλεπεις κατι χαλια-φορουμς κι εχουν την τελευταια εκδοση ...θεωρω οτι ο Λαμπης το αξιζει ..θα αυξησει τα μελη του και μετα με διαφημισουλες θα μπορει να ψιλοβγαλει τα σπασμενα...μιλαω βεβαια οντας εξω απο τον χορο..παντως ευχομαι συντομα.. να μπω μια μερα και να τα δω ολα νεα..θα χαρω πολυ ειλικρινα..:)

BTW ποσο κοστιζει μια τετοια αναβαθμιση ? πολυ θα ηθελα να ξερω..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, δεν είναι θέμα κόστους αλλά χρόνου. ’δειες VB πληρώνουμε από την 1η μέρα που το αγοράσαμε.

Θέλω να πιστεύω ότι σύντομα θα μπούμε σε "σειρά".

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από .38-.45

πως ακριβως το εννοεις;

Το εχω δει σε καποια αλλα forum και μου αρεσε.

Στη θεση που τωρα γραφει "Σελιδες(15): <First ... << 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15]" μπορει να υπαρχει μια επιλογη "Jump to Page" (=Υπερπηδηση Σελιδων:p )με ενα text box διπλα, απλο και αποτελεσματικο.;)

Μπορει να γινει ακομα ποιο ομορφο, μπορεις να το βαλεις σαν αναδυομενο παραθυρο (οχι ακριβως παραθυρο αλλα δεν θυμαμαι πως τα λετε εσεις οι webmasters:D ) οταν ο χρηστης κλικαρει πανω στο "Σελιδες (15):".

Καλη βοηθεια δεν βρισκεις?:T:

Αρχική απάντηση από Makis Hourdakis

Και χρήσιμο καμιά φορά θα έλεγα....

Προπαντον χρησιμο...;):cool:

Link to comment
Share on other sites

εμενα παντως ο λαμπης μαρεσει οπως ειναι...ισα ισα που τα πολα φρου-φρου δε μαρεσουν καθολου. οπως και να ειναι παντως εμανα θα μαρεσει. δε κρινουμε το βιβλιο απ'το εξοφυλλο...:p :whistling

Αρχική απάντηση από .38-.45 [Χθες, στις 21:50]

πως ακριβως το εννοεις;

κατι τετειο?

post-3444-1416073090,8551_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αν πας πάνω σε μία άλλη σελίδα στο φόρουμ που βρίσκεσαι έχει ένα λινκ του τύπου

http://www.thelab.gr/showthread.php?s=&threadid=3978&perpage=20&pagenumber=14

Εκεί μπορείς να αλλάξεις στο τέλος τον αριθμό της σελίδας σε αυτήν που θέλεις ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από jpavly

Αν πας πάνω σε μία άλλη σελίδα στο φόρουμ που βρίσκεσαι έχει ένα λινκ του τύπου

http://www.thelab.gr/showthread.php?s=&threadid=3978&perpage=20&pagenumber=14

Εκεί μπορείς να αλλάξεις στο τέλος τον αριθμό της σελίδας σε αυτήν που θέλεις ;)

Ναι ρε συ, δεν λεω οτι δεν υπαρχουν και αλλοι τροποι να αλλαξεις σελιδα.

Αυτο που λεω εγω ειναi να μπει κατι λιγο πιο ομορφο και interactive στο forum... αυτα.:)

EDIT:

και τωρα που το σκεφτομαι, με τον τροπο που λες εσυ μπορεις να αλλαξεις μεν σελιδες αλλα δεν ξερεις ποια ειναι η τελευταια σελιδα, για παραδειγμα αν η τελευταια ειναι η 18 και και εσυ θες να πας στην 17, για να την βρεις πρεπει πρωτα κατω να επιλεξεις "Last" για να δεις ποια ειναι η τελευταια και μετα να αλλαξεις με το τροπο σου σε 17.

Χασιμο χρονου δεν νομιζεις?:nerd:

Link to comment
Share on other sites

Μα ρε παιδιά, συγγνώμη αλλά μέχρι πού θα φτάσει το θέμα spamming πια; Δεν ξέρω αν έχω το δικαίωμα να παραπονιέμαι αλλά με εκνευρίζει να βλέπω σε thread που κυλάνε ομαλά άτομα να πετάνε πράματα του στυλ "INTEL FTW!", "nVidia!nVidia!nVidia!" και άλλα πολλά. Δηλαδή βγαίνει ο άλλος σε ένα thread, πετάει ένα σχόλιο αυτού του στυλ και τη βλέπει μάγκας, έτσι; Λίγη συνείδηση ρε παιδιά πια! Θέλετε να γράψετε κι εσείς κάτι να δείξετε οτι υπάρχετε; ’με στο offtopic! Βασικά άμα θέλετε να υπάρχετε αρχίστε να σκέφτεστε!

Link to comment
Share on other sites

Παραθέτω το εξής από τους Όρους Πρόσβασης και Χρήσης προς υπενθύμιση και συμμόρφωση τελευταίων κρουσμάτων:

Απαγορεύονται δια ροπάλου οι συστάσεις των μελών του TheLab.gr προς άλλα μέλη σχετικά με την συμπεριφορά τους. Αρμόδιοι για το θέμα αυτό είναι αποκλειστικά οι Administrators/Moderators οι οποίοι έχουν και την ευθύνη να φροντίζουν για την εύρυθμη λειτουργία του forum. Εάν κάποιο μέλος αντιμετωπίζει πρόβλημα με κάποιο άλλο μέρος του forum τότε θα πρέπει να ενημερώσει με προσωπικό μήνυμα τους Administrators/Moderators. Το TheLab.gr δεν αποτελεί χώρο για την γέννηση και εκτόνωση αντιπαραθέσεων οι οποίες προκαλούν προβλήματα στην ομαλή λειτουργία της ηλεκτρονικής κοινότητας.

Οι Moderators και Administrators υπάρχουν για αυτό το σκοπό, όταν βλέπετε κάτι να σας ενοχλεί κάτω-δεξιά σε κάθε post υπάρχει το "Αναφορά στο διαχειριστή". Έτσι μας ειδοποιείτε και θα επέμβουμε όπου χρειάζεται.

Ξεκαθαρίζω ότι ποτέ δεν ενόχλησε η συμβουλή προς κάποιον παράλληλα με ένα post, αλλά η σύσταση.

(Για όσους ακόμα δεν κατάλαβαν, συμβουλή: να απαντήσεις στο πρόβλημα του άλλου και να του πεις ότι δεν γράφουμε greeklish εδώ. Σύσταση: να μπεις στο thread και το μόνο που θα προσφέρεις είναι: Μη γράφεις greeklish.)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.