Jump to content



Ας κάνουμε το Εργαστήρι καλύτερο!


Recommended Posts

Καλύτερα (απο άποψη αισθητικής περισσότερο βασικά) θα ήταν να υπάρχει ένα πεδίο αναζήτησης σε κάθε σελίδα και να επιλέγεις αν θες σε όλο το site ή στο συγκεκριμένο θέμα... ;)

Link to comment
Share on other sites

Πέρα απο την εμφάνιση των αγγελιών στα νέα θέματα & νέες απαντήσεις που είναι ένα διφορούμενο θέμα, μήπως τουλάχιστον να μην εμφανίζονται τα θέματα απο το forum δοκιμών; Τι στο καλό, εδώ τα off topic δεν εμφανίζονται στα νέα θέματα, λίγο "χαζό" δεν είναι να εμφανίζονται θέματα τύπου "1-2-3 test";

Φιλικά πάντα... :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

1) αρκετά περισσότερα sticky threads ανά κατηγορία που θα συγκεντρώνουν τις πιο γενικές απορίες - προτάσεις. Νομίζω πως καλύτερα είναι να έχουμε λιγότερα, πιο ειδικά, πιο αναλυτικά threads παρά να επαναλαμβάνονται τα ίδια.

2) μεγαλύτερη αυστηρότητα στο τίτλο του thread (οχι για το offtopic), να μην μαντεύουμε τι θέλει να πει ο ποιητής

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Sol

2) μεγαλύτερη αυστηρότητα στο τίτλο του thread (οχι για το offtopic), να μην μαντεύουμε τι θέλει να πει ο ποιητής

πετσόκομα στα θέματα που μετά απο υπόδειξη παραμένουν how to για παράδειγμα...

έλεος......

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Sol [Σήμερα, στις 20:07]

1) αρκετά περισσότερα sticky threads ανά κατηγορία που θα συγκεντρώνουν τις πιο γενικές απορίες - προτάσεις.

τα threads δεν τα κανουμε εμεις σαν Δ.Ο. sticky. τα κανουν οι χρηστες, εχοντας γραψει τοσο ουσιωδη πραγματα, που ειναι αμαρτια να χαθουν μεσα στο φορουμ και γι αυτο γινονται stick στην αρχη της αντιστοιχης ενοτητας. καντε εσεις τετοια threads, και μη φοβαστε, εμεις θα τα κανουμε sticky.
Αρχική απάντηση από Sol [Σήμερα, στις 20:07]

2) μεγαλύτερη αυστηρότητα στο τίτλο του thread (οχι για το offtopic), να μην μαντεύουμε τι θέλει να πει ο ποιητής

σε αυτο δυστυχως, δε μπορουμε να κανουμε πολλα. το εχουμε γραψει στους κανονες, αλλα αν ο αλλος θελει να κανει ενα thread με τιτλο "ΣΟΣ ΕΠΕΙΓΟΝ" δε μπορει κανενας να τον σταματησει.
Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από .38-.45

τα threads δεν τα κανουμε εμεις σαν Δ.Ο. sticky. τα κανουν οι χρηστες, εχοντας γραψει τοσο ουσιωδη πραγματα, που ειναι αμαρτια να χαθουν μεσα στο φορουμ και γι αυτο γινονται stick στην αρχη της αντιστοιχης ενοτητας. καντε εσεις τετοια threads, και μη φοβαστε, εμεις θα τα κανουμε sticky.

δίκιο έχεις. Απλά σε μερικά threads που έχει γίνει πολύ συζήτηση κ' είναι πολύ χρήσιμα, πάνω σε θέμα το οποίο προκύπτει πολύ συχνά, (π.χ ΑΜD 3800 οverclock - overclocking help σε 4000+ - overclock σε Χ2 4200? ,πέρα από τον βασικό οδηγό overclocking, ή port forwarding - torrents,p2p) ίσως να αξίζουν να γίνει sticky για να υπάρχει μια αναφορά στην ίδια κατηγορία.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Ερώτηση περισσότερο (γιατί σίγουρα κάπου θα υπάρχει και δεν θα το βλέπω... :p) αλλά αν δεν υπάρχει θα το έκρινα καλό να γίνει.

Υπάρχει κάποια επιλογή που να απενεργοποιεί την αποστολή e-mails σε θέματα που έχεις εγγραφεί; Γιατί προσωπικά ας πούμε έχω γραφτεί σε αυτά τα θέματα για να τα έχω ως bookmarks αλλά είναι κάπως ενοχλητικό να έρχονται συνέχεια e-mails για threads που διαβάζω έτσι κι αλλιώς... Σαν επιλογή το λέω, όχι μόνιμα... Ή ακόμα καλύτερα να πηγαίνει ανα thread. Δηλαδή στο τάδε thread θέλω να ενημερώνομαι ενώ στο άλλο όχι. ;)

Ελπίζω να το λάβετε υπόψη σας στην επόμενη έκδοση! Είπαμε, nda! :D

Link to comment
Share on other sites

παιδια θα ελεγα οτι πρεπει να εχετε και RSS για τα νεα που γραφονται στο thelab.gr. το είχα ποσταρει σαν απλο θρεντ αλλα μαλλον δε το ειδε κανεις αντμιν να το σχολιασει.ισως να υπαρχουν rss feeds και να μη τα εχω δει.απλα καλο θα ηταν.για ευκολια.

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από FrOsT

Προφίλ-> Επιλογές-> Ειδοποίηση με Email εξ ορισμού -> no

Αν συνεχίσου να σου έρχοντε κάνε unsubscribe τα θέματα...

’λλο είναι αυτό. Στο no το έχω. Αυτό είναι για να σου έρχονται mail για απαντήσεις στα θέματα που έχεις postαρει... :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από FrOsT

Προφίλ-> Επιλογές-> Ειδοποίηση με Email εξ ορισμού -> no

Αν συνεχίσου να σου έρχοντε κάνε unsubscribe τα θέματα...

’λλο είναι αυτό. Στο no το έχω. Αυτό είναι για να σου έρχονται mail για απαντήσεις στα θέματα που έχεις postαρει...

τα θεματα στα οποια εχεις κανει post, δεν ειναι τα θεματα στα οποια εχεις κανει εγγραφη (subscribe). σε οσα εχεις κανει suscribe, ερχεται email χωρις να εχεις postαρει.

ειναι πιθανο να σου ερθει mail, σε θεμα στο οποιο δεν εχεις postαρει και σε θεματα στα οποια δεν εχεις κανει subscribe, απλα και μονο επειδη πατησες το κουμπι "απαντηση", ασχετα αν στο τελος το μετανιωσες και δεν postαρες.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.