Jump to content



Huawei IDEOS X5


papatsonis

Recommended Posts

Καλησπέρα Λαμπίτες..!! :)

σας έχω μια ερωτησούλα.. μήπως κάποιος από εσάς έχει κρατήσει backup της stock rom του Ideos X5 pro από την Wind? (μέσω clockworkmod πριν βάλει π.χ. μια νέα rom)

Το έχει ένας φίλος και διέλυσε τον bootloader καθώς προσπαθούσε να βάλει μια custom rom από XDA..

εγώ έχω κρατήσει από το Ideos X5 (non-Pro) αλλά δεν ξέρω κατά πόσο θα λειτουργούσε στο Pro.. :X:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 416
  • Created
  • Last Reply
Καλησπέρα Λαμπίτες..!! :)

σας έχω μια ερωτησούλα.. μήπως κάποιος από εσάς έχει κρατήσει backup της stock rom του Ideos X5 pro από την Wind? (μέσω clockworkmod πριν βάλει π.χ. μια νέα rom)

Το έχει ένας φίλος και διέλυσε τον bootloader καθώς προσπαθούσε να βάλει μια custom rom από XDA..

εγώ έχω κρατήσει από το Ideos X5 (non-Pro) αλλά δεν ξέρω κατά πόσο θα λειτουργούσε στο Pro.. :X:

Η stock rom (2.3) βρίσκεται εδώ .

Υπάρχει βέβαια και η ics(4.0.3) στο official site,συγκεκριμένα εδώ.

Σε κάθε αρχείο υπάρχει μέσα pdf για το πώς κάνεις εγκατάσταση.

Το recovery(cwm) δεν χρειάζεται να το επαναφέρεις στο stock για να περάσεις την official,μπορεί να γίνει και χωρίς αυτό.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και πάλι παιδιά..! :)

τελικά έβγαλα άκρη.. το κινητό από Wind είχε 2.2.2 froyo rom, και προσπαθούσαμε να κάνουμε update σε 2.3 gingerbread με λάθος update.. :p

ευχαριστώ για την βοήθεια..!! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Την έβαλα εγω την MIUI 2.9.29 Απο προσωπική μου γνώμη δεν μου άρεσε καθόλου μονο και μονο που εχει στα κινέζικα εφαρμογές και το google play την έβγαλα.Εχω δοκιμάσει σχεδόν όλλες τις ρομ απο xda η καλύτερη μεχρι σήμερα ειναι η Aurora του dzo

Link to comment
Share on other sites

Εδώ όλα καλά πάντως,με την 928.

Σε σχέση με την 2.2 που είχα, η ICS είναι πολύ καλύτερη αλλά έχει και μεγαλύτερη κατανάλωση μπαταρίας. Την 928 stock έχω και δεν κάνω root γιατί δεν θέλω να μπλέξω με πράγματα που δεν κατέχω.

Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με την 2.2 που είχα, η ICS είναι πολύ καλύτερη αλλά έχει και μεγαλύτερη κατανάλωση μπαταρίας. Την 928 stock έχω και δεν κάνω root γιατί δεν θέλω να μπλέξω με πράγματα που δεν κατέχω.

Κοίτα συγκριτικά με την stock gb δεν έχει μεγάλες διαφορές,αλλά με την 2.2 ίσως και να έχει. Ποτέ δεν είχα 2.2,αναβάθμισα επι τόπου σε gb μόλις το πήρα,οπότε μάλλον έτσι θα είναι.

Btw,δοκίμασε κάποια custom και αν κολλήσεις κάπου εδώ είμαστε,ειδικά με το script για unlock frames,πετάει το κινητό.

:hm: παρόλο που τα x5 & x5pro μοιάζουν τόσο πολύ, δεν έχει βγεί έστω και unofficial η 928 σε x5, έτσι ?

Σχετικό είναι ότι μοιάζουν,σίγουρα το honor μοιάζει περισσότερο με το x5pro. Δεν γνωρίζω για το x5,αλλά δοκίμασε στο xda forum σίγουρα θα γράφουν.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.