Jump to content



Official "Πανεπιστήμιο & Τριτοβάθμια Εκπαίδευση" thread (UniLab)


hayabusa

Recommended Posts

ΣΤΕΦ Αθηνας παντως, τοσα εξαμηνα τετοιο μπρδελαριο δεν εχω ματαδει. Αλλοι κανουν μαθημα, αλλοι δεν κανουν, αλλοι γραφουν σε εργαστηρια, αλλοι οχι, ανακοινωσεις ουτε γι αστειο κλπ κλπ. Η κλειστε το να χασουμε το εξαμηνο να το ξερουμε να τελειωνουμε, ή ανοιχτε το να κανουμε ΟΛΑ τα μαθηματα σαν ανθρωποι.

Link to comment
Share on other sites

εγώ γέλαγα προχτές τρίτη όταν κάνανε συνέλευση !

είχα μπει σε αίθουσα και είχε έρθει ένας τυπάκος από το φυσικό πανεπιστήμιο αθηνών, ωραία μας ξηγήθηκε (γνωριμία κάναμε όχι μάθημα κλπ)

τέλος πάντων άκουγες κάτι χειροκρότηματα από το αμφειθέατρο πού ήτανε η συνέλευση στον κάτω όροφο και έλεγες τι γίνεται ρε φούστη μου το τζόκερ πιάσανε !!!

επίσης τέτοιο καραγκιοζιλίκη από τα κόμματα απλά no comment ψηφίζανε για την πέμπτη αν θα είναι κλειστεί η ΣΤΕΦ και η δαπ εκεί κατά ήθελα να τους δω πως θα πήγαιναν αν δεν υπήρχαν λεωφορεία !!!

sprev να συναντηθούμε κάπου να πάμε να δώσουμε την ιδέα να τελειώνουμε !!!

(υπάρχουν και άλλα μέλοι εδώ που είναι εκεί)

Link to comment
Share on other sites

Η δαπ σε μας ειναι απλα μια αστειοτητα. Εχεις δει κανεναν απο δαυτους στους διαδρομους ή στα τραπεζακια αυτες τις μερες, που ολοι ψαχνονται με εργαστηρια κλπ? Εγω ουτε εναν, ολοι για καφε αρμενιζουν. Ολοι τραβαμε τα ζυζια μας, αυτοι αυριο Ποσειδωνειο. Οτι να ναι.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση προς παλιούς, αλλά και νέους αν γνωρίζουν.

Μπορεί ένας φοιτητής με κάποιον τρόπο να αιτήσει Γενική Συνέλευση του τμήματος;

Ή έστω κάποιος αριθμός φοιτητών. Αυτά χωρίς να έχεις έδρες ούτε ανήκοντας σε κόμμα - συλλογικότητα.

Thanks!

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση προς παλιούς, αλλά και νέους αν γνωρίζουν.

Μπορεί ένας φοιτητής με κάποιον τρόπο να αιτήσει Γενική Συνέλευση του τμήματος;

Ή έστω κάποιος αριθμός φοιτητών. Αυτά χωρίς να έχεις έδρες ούτε ανήκοντας σε κόμμα - συλλογικότητα.

Thanks!

Σε εμάς το είχε κάνει παράταξη μαζεύοντας υπογραφές φοιτητών σε περίοδο που δεν ήθελαν οι άλλες παρατάξεις να γίνει ΓΣ,όποτε υποθέτω πως μπορεί ο καθένας μαζεύοντας υπογραφές να αιτήσει ΓΣ.Πόσες χρειάζονται και άλλα διαδικαστικά που πρέπει να γίνουν δεν ξέρω να σου πώ συγκεκριμένα.

Και μια απορία.Γράψιμο πτυχιακής σε Word ή LaTeX

Link to comment
Share on other sites

Σε εμάς το είχε κάνει παράταξη μαζεύοντας υπογραφές φοιτητών σε περίοδο που δεν ήθελαν οι άλλες παρατάξεις να γίνει ΓΣ,όποτε υποθέτω πως μπορεί ο καθένας μαζεύοντας υπογραφές να αιτήσει ΓΣ.Πόσες χρειάζονται και άλλα διαδικαστικά που πρέπει να γίνουν δεν ξέρω να σου πώ συγκεκριμένα.

Και μια απορία.Γράψιμο πτυχιακής σε Word ή LaTeX

Δε μας λες αντικείμενο, αλλά αν έχεις πολλούς μαθηματικούς τύπους θα είναι λίγο πιο βολικό σε LaTeX.

Επίσης αν δεν το έχεις δουλέψει αρκετά, θα είναι καλή προπόνηση. Κατά τα άλλα, εγώ θα σου έλεγα κάντο σε ότι θα είναι πιο ξεκούραστο για εσένα, και το Word μια χαρά είναι και το LibreOffice/OpenOffice επίσης μια χαρά είναι για κείμενα.

Link to comment
Share on other sites

Δε μας λες αντικείμενο, αλλά αν έχεις πολλούς μαθηματικούς τύπους θα είναι λίγο πιο βολικό σε LaTeX.

Επίσης αν δεν το έχεις δουλέψει αρκετά, θα είναι καλή προπόνηση. Κατά τα άλλα, εγώ θα σου έλεγα κάντο σε ότι θα είναι πιο ξεκούραστο για εσένα, και το Word μια χαρά είναι και το LibreOffice/OpenOffice επίσης μια χαρά είναι για κείμενα.

Η πτυχιακή έχει θέμα τους αλγορίθμους τυχαίων αριθμών.Από τύπους θα έχει λίγους,αλλά αρκετές εικόνες με κατανομές,γραφήματα διασποράς και κομμάτια κώδικα.Η ιδέα για LaTeX μου ήρθε με την προυπόθεση να το μάθω.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση προς παλιούς, αλλά και νέους αν γνωρίζουν.

Μπορεί ένας φοιτητής με κάποιον τρόπο να αιτήσει Γενική Συνέλευση του τμήματος;

Ή έστω κάποιος αριθμός φοιτητών. Αυτά χωρίς να έχεις έδρες ούτε ανήκοντας σε κόμμα - συλλογικότητα.

Thanks!

Γιατί να αιτηθεί ένας φοιτητής ΓΣ Τμήματος δεν καταλαβαίνω (Μέλη ΔΕΠ, εκπρόσωποι ΕΕΔΙΠ/ΕΤΕΠ, φοιτητών). Έχει ένα κάρο τακτικές (προγραμματισμένες), πήγαινε να ζητήσεις στη Γραμματεία του Τμήματος (προσωπικά ή μέσω του Συλλόγου) να προστεθεί το θέμα σου στην ημερήσια διάταξη, αν και δεν μπορώ να φανταστώ τι θέμα μπορεί να απασχολεί όλο το Τμήμα, για να συζητηθεί σε ΓΣ Τμήματος. Άσε που αν δεν κληθείς εκεί δεν έχεις δικαίωμα συμμετοχής.

Αν πάλι "Γενική Συνέλευση Τμήματος" εννοείς τη Συνέλευση του σώματος των φοιτητών, ορθά σε παραπέμπουν στο καταστατικό του Συλλόγου σου. Συνήθως δεν απαιτείται πολύ μεγάλος αριθμός υπογραφών. Συχνά καταλήψεις αποφασίζονται με λιγότερες.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.