Jump to content



Mας κοροϊδεύει το e-shop.gr ή μου φαίνεται? Περί Crazy Sundays ...


kreach

Recommended Posts

Λοιπόν ήδη από τις 11.59 "χτες" πατούσα F5 να δω τις προσφορές στα Crazy Sundays... και προς μεγάλη μου απογοήτευση τι συνειδητοποιώ?

ΕΞΑΡΧΗΣ ΠΡΟΪΟΝΤΑ ΕΞΑΝΤΛΗΜΕΝΑ!!!

Μας κοροϊδεύουν ή είναι ιδέα μου???

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 42
  • Created
  • Last Reply

Άλλο να μην έχει απόθεμα, κι άλλο να μην φέρονται σαν σοβαροί άνθρωποι... τεσπα, μικρό το κακό. Απλά το βρίσω λίγο κάπως... είναι κουτό ρε παιδιά, να λες έχω αυτό για προσφορά αλλά... τελικά δεν το έχω :/

edit: Δηλαδή αφού το ξέρανε ΕΞΑΡΧΗΣ πως δεν διαθέτουν το Χ προϊόν... γιατί να το αναφέρουν καν??? Οτι και καλά προσφέρει πολλά? Κι όσοι μπήκαν 12.00 + 0" και βλέπουν μια τέτοια εικόνα, μετά τι εικόνα θα πρέπει να έχουν? Anyway, περι κουταμάρας πρόκεται...

Link to comment
Share on other sites

o συγκεκριμένος φορητός πάντως βλέπω ότι έχει κατέβει πλέον ενώ δεν έχουν κάποιο άλλο εξαντλημένο πάρα μόνο κάποια που αναμένουν νέα παραλαβή στις 4/7. (κάτι που δεν είναι απαραίτητα κακό γιατί και να τα παραγγείλεις η έκτπωση θα ισχύσει κανονικά)

Link to comment
Share on other sites

Και με το crazy U συμβαίνει αυτό (crazy καταστάσεις! :p ) και μάλιστα με το U η πλάκα είναι ότι προϊόν που δείχνει εξαντλημένο μπορεί να έχει απόθεμα αργότερα. Μια θεωρία θα μπορούσε να είναι ότι αν και γνωρίζουν ότι θα έχουν το Χ προϊόν για προσφορά, δεν γνωρίζουν ακριβή αριθμό τεμαχίων οπότε μέχρι να μάθουν το δείχνουν ως εξαντλημένο. Η άλλη θεωρία βεβαίως λέει ότι απλά δεν έχουν προϊόντα για προσφορά οπότε βάζουν και μερικά ανύπαρκτα για.... ποικιλία.

Link to comment
Share on other sites

Και με το crazy U συμβαίνει αυτό (crazy καταστάσεις! :p ) και μάλιστα με το U η πλάκα είναι ότι προϊόν που δείχνει εξαντλημένο μπορεί να έχει απόθεμα αργότερα. Μια θεωρία θα μπορούσε να είναι ότι αν και γνωρίζουν ότι θα έχουν το Χ προϊόν για προσφορά, δεν γνωρίζουν ακριβή αριθμό τεμαχίων οπότε μέχρι να μάθουν το δείχνουν ως εξαντλημένο. Η άλλη θεωρία βεβαίως λέει ότι απλά δεν έχουν προϊόντα για προσφορά οπότε βάζουν και μερικά ανύπαρκτα για.... ποικιλία.

Ισχύει αυτό και το ξέρω από άτομο που δούλευε στο e-shop. Από τα 5 πχ προιόντα των Crazy Sundays το 1 υπάρχει 1-2 τεμάχια και όποιος προλάβει, 1 δεν υπάρχει καν και τα αλλα έχουν απόθεμα.

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει αυτό και το ξέρω από άτομο που δούλευε στο e-shop. Από τα 5 πχ προιόντα των Crazy Sundays το 1 υπάρχει 1-2 τεμάχια και όποιος προλάβει, 1 δεν υπάρχει καν και τα αλλα έχουν απόθεμα.

Μα αν το κλείσεις την τιμή που κοστίζει εκείνη στην στιγμή θα σου το φέρουν μόλις υπάρξει διαθεσιμότητα στην τιμή που ΕΚΛΕΙΣΕΣ ...........

Δεν κοιτάτε λέω εγώ που ο "ΑΠΕΝΑΝΤΙ" εδώ και λίγο καιρό έχει γεμίσει τον κόσμο με 125Wattους ΑΜD επεξεργαστές σε έως 95Watt μητρικές, που τις πουλάει και αλμυρό φυστίκι και οι χρήστες τραβάνε τα μαλιά τους .... οι προσφορές σας χάλασαν ....

Και μετά σου πουλούν εξειδικευμένη γνώση.... και κουραφέξαλα....

Link to comment
Share on other sites

Μα αν το κλείσεις την τιμή που κοστίζει εκείνη στην στιγμή θα σου το φέρουν μόλις υπάρξει διαθεσιμότητα στην τιμή που ΕΚΛΕΙΣΕΣ ...........

Δεν κοιτάτε λέω εγώ που ο "ΑΠΕΝΑΝΤΙ" εδώ και λίγο καιρό έχει γεμίσει τον κόσμο με 125Wattους ΑΜD επεξεργαστές σε έως 95Watt μητρικές, που τις πουλάει και αλμυρό φυστίκι και οι χρήστες τραβάνε τα μαλιά τους .... οι προσφορές σας χάλασαν ....

Και μετά σου πουλούν εξειδικευμένη γνώση.... και κουραφέξαλα....

Αν τις φέρουν. Αν ειναι να περιμένω 1 μηνα να την φέρουν τι να το κανω; Δεν ειπαμε οτι μας χαλάνε οι προσφορές αλλα όχι και να μην υπάρχουν. Και οι κοκκινόμαυροι τα ίδια κάνουν με τις ντεμέκ προσφορές τους. Προιόντα που ειναι σε προσφορά και τελικά δεν υπάρχουν πουθενά.

Link to comment
Share on other sites

Μα καλα υπάρχουν ακόμα καποιοι που σκεφτονται αγορα απο eshop. Οταν ηταν στις δοξες του η υποστήριξη που πρόσφερε ηταν επιπεδου κινέζου μικροπωλητη.Τώρα που παει για φουντο πιστευει κανεις οτι θα προσφερει καποιου ειδους εγγύηση.........

Link to comment
Share on other sites

Μα καλα υπάρχουν ακόμα καποιοι που σκεφτονται αγορα απο eshop. Οταν ηταν στις δοξες του η υποστήριξη που πρόσφερε ηταν επιπεδου κινέζου μικροπωλητη.Τώρα που παει για φουντο πιστευει κανεις οτι θα προσφερει καποιου ειδους εγγύηση.........

έχει όμως κάποια σχέση αυτό που λες με το συγκεκριμένο θέμα ; :)

Link to comment
Share on other sites

Έλεος. Σε λίγο θα μας πούνε ότι υπάρχουν προσφορές σε συγκεκριμένα eshop points και θα τρέχουμε σαν τους μ$#@%ς από εδώ κι από εκεί μόνο και μόνο για να μας λένε ότι τα προϊόντα "δεν είναι διαθέσιμα" και ότι "φταίει το σύστημα". Χμμ....

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=130]DarkSaga[/MENTION]

Δεν θα είχα πρόβλημα αν δεν υπήρχε καθόλου η Χ προσφορά. Το βρίσκω μικροπρεπές όμως να βγαίνει μια προσφορά ενός εξαντλημένου προϊόντως ;)

[MENTION=567]gorg[/MENTION]

[οφ τοπικ]

Δεν βλέπω εκεί πρόβλημα: πχ πάρε τις πιτσαρίες, σου λέει με την παραλαβή από το κατάστημα άλλη μια δώρο. Εάν ίσχυε αυτό, υποθετικά μιλάμε τώρα, η προσφορά θα ήταν στην ουσία το να μην πληρώσεις για τα μεταφορικά. Προσωπικά δεν θα με χάλαγε καθόλου κάτι τέτοιο.... [/οφ τοπικ]

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=2310]kreach[/MENTION] είναι κακοί επαγγελματίες ,έχουμε ασχοληθεί πάρα πολλές φορές

για RMA, διαθεσιμότητα, service , ενημέρωση τα πάντα όλα.

Αν ακόμα ασχολείσαι με αυτούς και τους δίνεις και βήμα( αρνητική διαφήμιση=διαφήμιση) τι να πω.

έχουμε και καλύτερες δουλειές να κάνουμε....

παίξε μπάλα αλλού τιμώρησε τους, αγνόησε τους, ΞΕΠΕΡΑΣΕ τους....

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως μου τον έστειλαν και μάλιστα εντός 4-5 ημερών. Στο θέμα των προσφορών τουλάχιστον παραμένουν καλύτεροι από άλλους (πλαίσιο πχ που είναι πραγματικά αισχροί με κάθε έννοια της λέξης). Και εμένα δεν το έστειλαν αμέσως αλλά το παρήγγειλαν πρώτα από τον προμηθευτή και καθυστέρησε 2-3 μέρες παραπάνω. Ε και?

Μη δίνετε πολύ σημασία στο τι γράφει στη διαθεσιμότητα ούτε σε αυτό ούτε στο pc1. Και στην κατάσταση που είναι τώρα λογικό να μην έχουν stock

Link to comment
Share on other sites

Αυτά κατά την αγορά γιατί αν τους χρειαστείς αρχίζουν τα μα μου ξου. Ειδικά για την αντικατάσταση που λένε είναι η πολύ τελευταία τους επιλογή με κανα refurbished πιθάνως...

Όχι ότι είναι κάτι πολύ δύσκολο στην υλοποίηση. Εύκολα μπορούν να έχουν κάνει συμφωνία με 4-5 εταιρείες για επέκταση εγγύησης αν δεν είναι εξαρχής 2 χρόνια και οι εταιρείες με τη σειρά τους να τους χρησιμοποιούν σαν μεσάζων κέντρο συλλογής για service

Link to comment
Share on other sites

:hehe: :hehe:

2 χρόνια εγγύηση σε laptop με άμεση αντικατάσταση από καινούργιο ίδιο ή καλύτερο. Δεν το λέω εγώ, αυτοί το λένε :

2years_support.jpg

:hehe: :hehe:

:hehe: :hehe:

:hehe: :hehe:

:hehe: :hehe:

ahkshually, δεν έχει τίποτε κακό αυτό. Η "κλασσική" εγγύηση δεν ορίζει αντικατάσταση με καινούριο. Είναι επισκευή->refurbished->καινούριο

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.