Jump to content



FX-53+τι MOBO???k απο που????


GoriLLakoS

Recommended Posts

Λοιπον να μην σας τα πολυλογω...το πρωι ξυπνησε ο πατερας μου κ ειχε παρα πολυ ορεξη...με εβλεπε που παιδευομουν εδω κ εβδομαδες για το mod που εκενα στο κουτι μου κ σημερα με ξαναειδε κ αρχισε να γελαει!!!!μου λεει τι παιδευεσαι συνεχεια μ'αυτο το παλιοκουτι κ ξαναλεει...παμε την αλλα εβδομαδα στην αθηα να παρεις ενα απο εκεινα τα κουτια που ειχαμε δει(κ εννοουσε ενα Lian-Li που ειχαμε δει στο hac shop ,το full tower που ειχε 300ευρω)....οταν τ'ακουσα τρελαθηκα.....κ αρχισα κ του ελεγα...αν παρω κουτι θελω κ επεξεργαστη κ μητρικη καινουρια...κ τι μου λεει???οκ....μεχρι 2χιλιαρικα ομως!!!ντοινκ...ακομα χαμενα τα εχω...:jump: :jump: :jump: :jump: :jump: :jump: :jump: :jump: :D ...λοιπον αφου εχω στην διαθεση μου τοσα ευρα λεω να παρω εναν FX-53 αλλα δεν ξερω με τι μητρικη....οι 939 πωλουνται πουθενα κ ποσο εχουν?????Αν εχετε κανεναν αλλο καλο συνδυασμο μεχρι2000 ευρω πειτε την....επισης αν μπορουσαν οι καπως ποιο pro na me βοηθησουν θα τους ειμαι ευγνωμων!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 95
  • Created
  • Last Reply

Λοιπον...τωρα εχω εναν athlon xp 2000+,mobo Gigabyte 7VAX,DVD-rom,CD-R,ATX chieftec 300W,karta grafikwn Ge-Force Ti4200(chaintech),skliros 80giga......αλλα ολα αυτα δεν θα μπουν στο καινουριο.....Αντε να μπει μονο η καρτα γραφικων για αρχη...επισης λεω να παρω ενα ταγκαν 480 κ εναν sata hdd 120 η κ παραπανω...αλλα αυτα μπορω να τα παρω κ μονος μου αργοτερα ,γι'αυτο ρωτησα για μητρικη κ επεξεργαστη γιατι ειναι τα ακριβοτερα....ας αποφασισουμε πρωτα γι'αυτα κ τα αλλα θα τα παρω σιγα σιγα...........

Οσο αφορα το pc τωρα...παιζω μερικα παιχνιδακια ,πολυ download k internet,κ πολυ μουσικη κ καμια ταινια που κ που κ overclock metrio akoma....αλλα πιστευω οτι προοριζεται κ καποιο overclock.......(οταν το παρω αν ειναι δυνατον θελω καποιος να ερθει απο το σπιτι μου για να μου δειξει κ μερικα πραγματ σχετικα με το overclock)....αυτα

Link to comment
Share on other sites

Σου λεω δισκους κτλ μπορω να τα παρω κ αργοτερα μονος μου....αλλα για τωρα θελω να μου πειτε καμια καλη προταση για επεξεργαστη+μητρικη+μνημες(που τις ξεχασα πριν πανω στην βιασυνη μου)!Ακουω κ προτασεις για Α64...οτι εχετε να πειτε,πειτε το...!!!

Link to comment
Share on other sites

Mαλλον περασε καλαααααα χθες το βραδυ ο father σου...!:D:p:innocent::D

(θελω κ γω ενα τετοιο μπαμπαααααα.....)σνιφ......:wassat:

Ααα πανε για 754 λεω γω...τζαμπα θα τον καταχερωσεις τον ανθρωπο....

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον για 939 θα παω...αλλα πειτε μου.....Κ8Τ800 η ΝForce3 250 ? ? ?Στο ελαντα ποτε ερθουνε αυτα????αργκησει πολυ?????μαλλον απο ιντερνετ παραγκειλω τουτο εεεεε????

Samael γιατι λες οτι θα τον καταχρεωσω τσαμπα???

Ο FX-53 μπαινει πανω σε 754?????:o :o :o :o

κ κατι τελευταιο....οι X800 θα εχουν ερθει μεχρι τελος του μηνα???

Link to comment
Share on other sites

O FX53 βγαινει νομιζω σε 940. Οποτε πρεπει να βρεις μητρικη με το αντιστοιχο chipset.

Εγω θα ελεγα να πας για την Asus SK8N με NForce3-150.

Πανω σε 754 δεν μπαινει.

Χ800 μπορεις να βρεις και τωρα απο το www.mgmanager.gr το οποιο παρεπιπτοντως εχει ΚΑΙ FX-53.

Βεβαια θα χρειαστεις και ECC registered μνημες. Πολυ καλες ειναι αυτες...

Link to comment
Share on other sites

lol εμενα ο πατερας μου οταν κεφια μου επαιρνε κανα παγωτο κανα Μπλεηκ.....

τεσπα

λοιπον ακου συνθεση να σου φυγει το τσερβελο. 2χ Οπτερον 246, Tyan Tiger K8W S2875ANRF ATX 4DDR333 SATA Raid GBE Lan Audio , 2 γιγα μνημη και μια Χ800προ. μετα αμα δεν σε ικανοποιησουνε αυτα τοτε τι να πω, παρατα τα

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη δεν ειναι λιγο υπερβολικοι οι διπλοι οπτερον για gaming? και οι 2χ74αρηδες ραπτορς?

οποτε βγαζουμε την σουμα....

2x opteron 246 κοστος χοντρικα=1000

2x raptors 74GB κοστος χοντρικα = 480

2GB μνημης ECC Registered OCZ 2-2-3-7 = 686

mobo αυτην που ειπε ο ea6gka(TYAN)= 660

VGA X800Pro = 500

Μαλλον ξεφυγαμε απο τα 2500. Δεν γινεται ο μπαμπας σου να σου δωσει κατι παραπανω.....

???

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από jax7480

O FX53 βγαινει νομιζω σε 940. Οποτε πρεπει να βρεις μητρικη με το αντιστοιχο chipset.

Εγω θα ελεγα να πας για την Asus SK8N με NForce3-150.

Πανω σε 754 δεν μπαινει.

Χ800 μπορεις να βρεις και τωρα απο το www.mgmanager.gr το οποιο παρεπιπτοντως εχει ΚΑΙ FX-53.

Βεβαια θα χρειαστεις και ECC registered μνημες. Πολυ καλες ειναι αυτες...

βρε Ζάχο τώρα που γλιτώσαμε τις ECC προτείνεις στο παιδί 940 και μάλιστα με 150.

Μη πάρεις με τίποτα 940 Θα πετάξεις τα λεφτά σου. 940 ήταν αναγκαίο κακό για αυτούς που θέλαν FX. Πάρε 939 FX53, το δύσκολο είναι να διαλέξεις μια καλή 939 mobo. Δεν έχουν βγει απ όλες τις εταιρίες αν μπορείς να περιμένεις λίγο θα ωφεληθείς αν όχι ρίσκαρε το με την ASUS AV8 πιστεύω να βγει αρκετά καλή και στο ocάρισμα. (θα βγουν και stadar mods για αυτή)

Link to comment
Share on other sites

οι απλές μνήμες (unbuff, unregistered non ECC) είναι πιο γρήγορες από τις ECC.

πολύ πιο φτηνές και πιο ocαble

FX53 939 υποστηρίζουν 1000άρη HT κάτι που δεν είναι σίγουρο για τους 940.

Τα mobos 939 πιο φτηνά (4layer) από τα 940 (6layer)

939 θα έχει καλύτερη απόσβεση και τιμή μεταπώλησης.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από enduracell

βρε Ζάχο τώρα που γλιτώσαμε τις ECC προτείνεις στο παιδί 940 και μάλιστα με 150.

Μη πάρεις με τίποτα 940 Θα πετάξεις τα λεφτά σου. 940 ήταν αναγκαίο κακό για αυτούς που θέλαν FX. Πάρε 939 FX53, το δύσκολο είναι να διαλέξεις μια καλή 939 mobo. Δεν έχουν βγει απ όλες τις εταιρίες αν μπορείς να περιμένεις λίγο θα ωφεληθείς αν όχι ρίσκαρε το με την ASUS AV8 πιστεύω να βγει αρκετά καλή και στο ocάρισμα. (θα βγουν και stadar mods για αυτή)

συμφωνω αλλα οπως βλεπεις παρακατω προτεινω dual opteron.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ea6gka

οχι ρε συ πολλα εβαλες, η ΤΥΑΝ εχει 285 χωρις ΦΠΑ. αμα εχει τοσο η μνημη ας βαλει 1 γιγα, για τους δισκους βεβαια θα διαφωνησω, καλυτερα 2*160 σε ρεηντ.

Ναι εχεις δικιο. Η τιμη ειναι για την S2885 και οχι S2875

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.