Jump to content



FX-53+τι MOBO???k απο που????


GoriLLakoS

Recommended Posts

  • Replies 95
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από ea6gka

αυτο ειναι για τους πυρηνες φιλε....

τεσπα , τα διαγραματα αυτα αλλαζουνε οτι ωρα θελεις, μην σε απασχολει οτι μπορει να σταματησει καποτε το 754, μεχρι τοτε θα εχουν αλλαξει πολλα.

Nαι ρε αλλα Α64=754 κ οπως βλεπεις εχει ψωμι ακομα(βλ 0,90nm) = πιθανος κ καλητερο oc

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ea6gka

να το παρω φιλικα το ΡΕ? τεσπα εγω σας θεωρω φιλους εδω μεσα αλλα σε παρακαλω να μου μιλας οπως εγω σε εσενα.

Τι ξεκαρφωτο ηταν αυτο τωρα...?!? :blink:

Τεσπα...το "ΡΕ" ειναι οσο φιλικο ηταν το "φιλε...." που εγραψες εσυ ποιο πανω....

Κ επειδη ειμαι κ καλοπροαιρετος κ θεωρησα την εκφραση σου φιλικη,σου απαντησα εξ ισου φιλικα....

Ελπιζω να καταλαβαινοματσε μιας κ δεν εχουμε κ τπτ να χωρισουμε.... :nothing:

Link to comment
Share on other sites

τεσπα συγνωμη φιλε ειμαι λιγο καπως , σας αφηνω παιδες τα παραταω απο ολα τα φορουμ που ποσταρω γιατι πλεον δεν παει αλλο , κουραστηκα βαρεθηκα σιχαθηκα νευριασα και γενικα αηδιασα, εξαιρεση σε ολα αυτα ειναι η σελιδα σας και ενα μεγαλο μπραβο σε ολους αυτους που τη συντηρουνε και μοχθουνε για αυτην, εισαστε μακραν οι καλυτεροι, keep up the good work.

Αντιο σε ολους

Βασιλη: πανε με το μπαμπα σου και παρε οτι σου κατεβει ενα απογευμα στη στουρναρα

Link to comment
Share on other sites

ea6gka χαλαρωσε...τι επαθες τωρα ξαφνικα????Ελα θα σου περασει....ελα....θα παρω για μενα εναν Α643400 κ εναν Dual 248 θα στον κανω δωρο για το πρηξιμο που σου εχω κανει κ για την βοηθεια που μου εχεις δωσει....!!!ε?:D:p

Link to comment
Share on other sites

λοιπον κατεληξα σε 3 εκδοχες....το θεμα ομως ειναι ποιο απο τα τρια?????

1.FX-53(750) + Asus AV8(τιμη κ αφιξη σε ελλαδα???,αντε να την βαλω μια 300αρα....) + μνημες(ti k poso???na ypologisv konta 400???)......k ta tpoloipa 700-800 που περισευουν να παρω περιφερειακα.......

2.Opteron 246(853) + Tyan Tiger K8V(290) + μνημες(απ οτι καταλαβα θα χρειαστω πανω απο 1 γιγα για σωστη εκμεταλλευση κ των δυο...κ μαλλον δεν θα μεινει κ τιποτα για περιφερειακα....)

3.Α64 3400+ + μοβο(πια μου προτεινεται κ ποσο να εχει???πανω απο 300 αποκλειεται) + μνημη περι τα 1 με 2 γιγα(600 ευρω η πολλα λεω???) κ τα υπολοιπα 1000+ευρω περιφερειακα??????

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Βασιλης

λοιπον κατεληξα σε 3 εκδοχες....το θεμα ομως ειναι ποιο απο τα τρια?????.......

Εδω την απαντηση μπορεις να την δωσεις μονο εσυ με βαση τις αναγκες σου.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Βασιλης

λοιπον κατεληξα σε 3 εκδοχες....το θεμα ομως ειναι ποιο απο τα τρια?????

1.FX-53(750) + Asus AV8(τιμη κ αφιξη σε ελλαδα???,αντε να την βαλω μια 300αρα....) + μνημες(ti k poso???na ypologisv konta 400???)......k ta tpoloipa 700-800 που περισευουν να παρω περιφερειακα.......

μνήμες θα έπαιρνα 2x512 ΟCZ 3700 ΕΒ Platinum Edition(αν έχεις σκοπό μόνο να κάνεις oc)

2.Opteron 246(853) + Tyan Tiger K8V(290) + μνημες(απ οτι καταλαβα θα χρειαστω πανω απο 1 γιγα για σωστη εκμεταλλευση κ των δυο...κ μαλλον δεν θα μεινει κ τιποτα για περιφερειακα....)

για ECC κοίτα εδώ υπάρχουν και σε 1G το stick, έχε υπόψιν σου ότι οι Opteron δεν υποστηρίζουν επίσημα πάνω από DDR333 και δε ξέρω με τα BIOS τι παίζει σε τέτοια mobos.

3.Α64 3400+ + μοβο(πια μου προτεινεται κ ποσο να εχει???πανω απο 300 αποκλειεται) + μνημη περι τα 1 με 2 γιγα(600 ευρω η πολλα λεω???) κ τα υπολοιπα 1000+ευρω περιφερειακα??????

τα mobo δε πρέπει να υποστηρίζουν σωστά πάνω από 2 stick (2x512) και θα πρέπει να βρεις CG για καλύτερο compatibility.

Γενικά ότι και να πάρεις βεβαιώσου ότι τα stick θα παίζουν χωρίς πρόβλημα στο mobo. (κοίτα τι χρησιμοποιούν οι reviewrs οι χρήστες στα ξένα forum)

Για 754 mobo και μνήμες κοίτα στο Θωμά

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ea6gka

τεσπα συγνωμη φιλε ειμαι λιγο καπως , σας αφηνω παιδες τα παραταω απο ολα τα φορουμ που ποσταρω γιατι πλεον δεν παει αλλο , κουραστηκα βαρεθηκα σιχαθηκα νευριασα και γενικα αηδιασα, εξαιρεση σε ολα αυτα ειναι η σελιδα σας και ενα μεγαλο μπραβο σε ολους αυτους που τη συντηρουνε και μοχθουνε για αυτην, εισαστε μακραν οι καλυτεροι, keep up the good work.

Αντιο σε ολους

Βασιλη: πανε με το μπαμπα σου και παρε οτι σου κατεβει ενα απογευμα στη στουρναρα

Ελα ρε Γιωργη μου μου το κανεις αυτο!Θα εχω τειψεις ! Θα αισθανομαι σα να ειμαι η αφορμη της αποχωρησης σου...!

Μηηηηη μηηη! Πιες το βραδακι κανενα ποτακι κ αυριο εδω ειμαστε! :daisy:

Φιλικα κ χαβαλετζιδικα

Μιχαλης

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Βασιλης [Σήμερα, στις 15:10]

λοιπον κατεληξα σε 3 εκδοχες....το θεμα ομως ειναι ποιο απο τα τρια?????

1.FX-53(750) + Asus AV8(τιμη κ αφιξη σε ελλαδα???,αντε να την βαλω μια 300αρα....) + μνημες(ti k poso???na ypologisv konta 400???)......k ta tpoloipa 700-800 που περισευουν να παρω περιφερειακα.......

2.Opteron 246(853) + Tyan Tiger K8V(290) + μνημες(απ οτι καταλαβα θα χρειαστω πανω απο 1 γιγα για σωστη εκμεταλλευση κ των δυο...κ μαλλον δεν θα μεινει κ τιποτα για περιφερειακα....)

3.Α64 3400+ + μοβο(πια μου προτεινεται κ ποσο να εχει???πανω απο 300 αποκλειεται) + μνημη περι τα 1 με 2 γιγα(600 ευρω η πολλα λεω???) κ τα υπολοιπα 1000+ευρω περιφερειακα??????

4. Mobile 2500+ με ΑΝ7/8RDA ή P4 2.6/2.8 με καμια ASUS, και τα ρεστα πηγαινε κανα 15ημερο σε κανα νησι να δεις το φως το αληθινο. Καλοκαιριαζει "ασχημα" και συζηταμε με την ομαδα (UT2004) για το αν θα μπορεσουμε/καταφερουμε να παιξουμε κανα παιχνιδι και συ θα κλειστεις μεσα με το PC; Ειμαι καρα-off topic εν γνωση μου και γι' αυτο προτεινω αυτη τη λυση, γιατι καπου ειπες οτι δε δουλευεις και αμα δεν δουλευα εγω, αυτο θα εκανα. :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.