Jump to content



FX-53+τι MOBO???k απο που????


GoriLLakoS

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από jax7480

συμφωνω αλλα οπως βλεπεις παρακατω προτεινω dual opteron.

εντάξει καλή και οι Dual Οpteron αλλά είναι για πολύ fetihιστές, και θα παιδευτεί άδικα το παιδί.

Βασίλη πάρε FX53 δύσκολα θα χάσει την αξία του στο χρόνο (βλέπε FX51 που σταμάτησε η παραγωγή του) +ξεκλείδωτα multi προς τα πάνω και προς τα κάτω. Αν έχεις τα φράγκα θα παίξεις με την ψυχή σου. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 95
  • Created
  • Last Reply

Ποιο καλη αποδοση θα εχει ο fx 53 η οι dual operon....γενικα,για ολες τις εφαρμογες μιλαω....!!!

Υ.Γ Αντε,ο πατερουλης μου:inlove: :inlove: :inlove: :inlove: μου ειπε οτι ολο κ κατι παραπανω θα βαλει......χι!χι!Ειμαι εκμεταλευτης?????LOL

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από enduracell [Σήμερα, στις 21:35]

FX53 939 δαγκωτό!!!!!

kai....... meta o jaxx meta me toys dual opteron....με ξεμπερδεψατε πληρως!!!!χι!χι!να ρωτησω κατι ασχετο???Πως μπορω σε μια απαντηση μου να εχω quote απο δυο αλλες απαντησεις????:OT:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Βασιλης [Σήμερα, στις 21:43]

kai....... meta o jaxx meta me toys dual opteron....με ξεμπερδεψατε πληρως!!!!χι!χι!να ρωτησω κατι ασχετο???Πως μπορω σε μια απαντηση μου να εχω quote απο δυο αλλες απαντησεις????:OT:

Σε παρακαλώ μη πάρεις Opteron μην τον ακούς!!!!! Πάρε FX53 και θα πάθεις πλάκα με την απόδοση.

ρε Ζάχο εσύ αν είχες 2500 θα έπαιρνες Opteron?????μη τρελαθούμε!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από enduracell

Σε παρακαλώ μη πάρεις Opteron μην τον ακούς!!!!! Πάρε FX53 και θα πάθεις πλάκα με την απόδοση.

ρε Ζάχο εσύ αν είχες 2500 θα έπαιρνες Opteron?????μη τρελαθούμε!!!!!

ΣΑΦΩΣ και θα επαιρνα dual opteron. Και συγκεκριμενα τους 248.

Ρε συ Γιαννη. Νοειτε ενας μονος επεξεργαστης χρονισμενος στα 2.4GHz να ειναι ποτε πιο γρηγορος απο 2 στα 2GHz?

Και δεν το παιρνω μαθηματικα οτι 2.4<2χ2.

Λογικα παρτο. Οι 2 οπτερον θα μπορουν να χωριζουν τις εργασιες. Βαζεις στον εναν να κανει encoding μια ταινια στο 100% και βαζεις τον αλλο να παιξεις παιχνιδι παλι στο 100%.

Πιστευεις οτι κατι τετοιο ο FX-53 μπορει να το κανει?

Πρεπει αναγκαστικα να αφησεις το λειτουργικο να διαχειριστει τα processes κατι που θα τον κανει αρκετα πιο αργο.

Link to comment
Share on other sites

αλλο τα 320 γιγα και αλλο τα 150. παντως ΛΟΛ ειδατε ποσο υποκειμενικα ειναι τα πραματα?

το καλυτερο που εχουμε να κανουμε για τον τυχερο φιλο μας ειναι να του πασαρουμε κανα λινκ να διαβασει και να αποφασισει.

Link to comment
Share on other sites

οι οπτερον παιρνουν registered μνημες????να ρωτησω κ κατι ακομα που ειμαι ασχετος???:o :o (κ ειλικρινα ψιλοντρεπομαι που ρωταω)....οι raptors τι διαφορα εχουν απο τους sata,ide κτλ???κ επισης τι ειναι το raid ,k to raid o k 1 που το ακουω συνεχεια τελευταια κ δεν εχω το θαρος να ρωτησω?????:o :o :o :o :o

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Βασιλης

.....οι raptors τι διαφορα εχουν απο τους sata,ide κτλ???κ επισης τι ειναι το raid ,k to raid o k 1 που το ακουω συνεχεια τελευταια κ δεν εχω το θαρος να ρωτησω?????:o :o :o :o :o

Oι raptors ειναι πολυ πιο γρηγοροι απο τους αλλους δισκους αφου ειναι οι μονοι με ταχυτητα περιστροφης 10000(εξαιρουμε τους SCSI), στο raid 0 συνδιαζεις 2 ή περισσοτερους δισκους για μεγαλυτερη ταχυτητα και στο raid 1 συνδιαζεις 2 ή περισσοτερους δισκους για μεγαλυτερη ασφαλεια δεδομενων

Link to comment
Share on other sites

Eγω παλι επιμενω να μην τον ξεφραγγιασεις τον ανθρωπο για μικροδιαφορες σε επιδωσεις...

(εκτως κ αν ειναι δισεκατομοιριουχος οπωτε παω πασο...!)

Δες διαφορες.....

http://www.firingsquad.com/hardware/amd_athlon_64_fx53/page7.asp

http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/display/athlon64-fx53_4.html

Κ κατι σημαντικο

Ο 3400+ τρεχει στα 2,2 ενω ο FX στα 2,4πραγμα που σημαινει πως με ιδιες συχνοτητες(2,4 ας πουμε) οι διαφορες ειναι.....τριχες....

Για αυτο παρε ενα 3400+ με ενα NF250 MOBO k 2GB ram κανε κ ενα oc στα 2,4 κ θα εισαι αρχοντας...

Αυτο το συστημα που σου λεω θα εχω συντομα γιατι το θεωρω την καλητερη αγορα

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.