Jump to content



φωτογραφική στο βιταμ


Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά

Για να μπω αμέσως στο θέμα. Κάποιος έριξε την μηχανή μου στο βιταμ. Υπάρχει καμια σωτηρια και πως? Μήπως είναι για την ανακύκλωση πλέον? Όταν την άνοιξα έβγαλε μαύρη οθόνη. Παραπέρα δεν προχώρησα ούτε να την ανοίξω για καθάρισμα ακόμα αλλα βλέπω ότι πήρε σίγουρα και μέσα.

Link to comment
Share on other sites

Τσιγαρίζεις για δέκα λεπτά.

Χωρίς πλάκα πρέπει να τη στεγνώσεις κι αυτό σημαίνει πως πρέπει κάπως να λιώσει το βούτυρο. Άρα κάπως να ζεσταθεί αλλά όσο πιο λίγο γίνεται γιατί εννοειται πως κάθε συσκευή δεν θέλει ζέστη.

Είναι στην άπαχη έκδοση ή το κανονικό το στρογγυλό πλαστικό;

Link to comment
Share on other sites

Πώς έπεσε η φωτογραφική στο βιταμ? μεθυσμένος ήταν αυτός που την έριξε?:suicide:

γκομενα το εκανε Σ-Ι-Γ-Ο-Υ-Ρ-Α!!!!!! ειδε φωτος με αλλη και σεληνιαστηκε!

Το οτι το βουτηξε στο βιταμ και οχι στο φραπε δειχνει οτι ειναι νοικοκυρα, οποτε κανε οτι μπορεις φιλος, τετοια κελεπουρια ενα στο κατομυριο!

Link to comment
Share on other sites

Δεν μας διευκρίνησε από τι ύψος έπεσε στο βιτάμ. μπορεί πχ να έπεσε από τα 10 μέτρα (μαζί με το βιτάμ λογικά).

Τώρα όσο για το ποιός, η κυρία Λευκή με το σχοινί στην κουζίνα..

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ιδέα πως κατάφερε και έπεσε στο βιταμ...Προχτές που την είδα μετά από μια βδομάδα ήταν έτσι. Είχαμε γάμο βεβαια οποτε γινόταν χαμός από γυναίκες στο σπίτι και κάποια την έκανε την πατάτα.

Την άνοιξα και προσπάθησα να την καθαρίσω από το βιταμ αλλα είχε υπερβολικά πολύ και είχε μέχρι και στο chip.

Τώρα μου είπαν κάτι για υδρατμούς και ότι θα φύγει έτσι, να το επιχειρήσω η θα καταστραφεί 100%?

Link to comment
Share on other sites

Όχι υδρατμούς-νερό. Στεγνό καθάρισμα με καρτί και μπατονέτες και κατόπιν σπρέι καθαρισμού επαφών και μαλακή οδοντόβουρτσα. Μετά υπομονή να στεγνώσει (δεν αργεί το σπρέι) και μετά δοκιμή.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν μπορώ να καταλάβω πως μπήκε μέσα στα πλαστικά το βιταμ. Εκτός εάν ήταν λιωμένο. Σε κάθε περίπτωση απλό βούτυρο δεν αρκεί για να στη βγάλει ΚΟ. το παλιό μου κινητό το είχε πατήσει αμάξι και δεν χάλασε.

Την κυρία Λευκή και την κουζίνα τα πέτυχα πάντως, χαχα..

Link to comment
Share on other sites

Παρε 1 πιστολακι μαλλιων και ζεστανε οπου βλεπεις υλικο. Θα λιωσει πολυ γρηγορα και θα γινει σαν νερο. Μετα κατευθειαν το φυσας απο μακριά με πιεστικο αερα (σαν αυτα που φουσκωνουν λαστιχα αυτοκινητων) και θα καθαρισει στο λεπτο.

Link to comment
Share on other sites

Την ειδες τη μηχανη μεσα στο κεσεδακι ή σου ειπαν οτι αυτο που ειναι γυρω γυρω ειναι "βιταμ"?

Μηπως εκανε καμια κυρια "παιχνιδια" με τον τηλεφακο...:man_in_love:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, η όλη φάση οπωσδήποτε είναι κωμική εκτος από το γεγονός ότι μου καταστράφηκε η ψηφιακή λίγες μέρες πριν τις διακοπές.

Ευχαριστώ όσους έδωσαν συμβουλές και θα τις δοκιμάσω και ευχαριστώ όσους μου έφτιαξαν την διάθεση με το χιούμορ τους!

Link to comment
Share on other sites

Epic Thread...

Πέρα από την πλάκα, όταν τα καταφέρεις, εννοείται πως θα ποστάρεις τον τρόπο που την έφτιαξες...

Αν ήσουν Αθήνα σου δάνειζα τη δική μου για τις διακοπές σου...:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, η όλη φάση οπωσδήποτε είναι κωμική εκτος από το γεγονός ότι μου καταστράφηκε η ψηφιακή λίγες μέρες πριν τις διακοπές.

Ευχαριστώ όσους έδωσαν συμβουλές και θα τις δοκιμάσω και ευχαριστώ όσους μου έφτιαξαν την διάθεση με το χιούμορ τους!

δε χρειαζεται να αποτυπωθει καθε δευτερολεπτο των διακοπων σου σε εκατονταδες φωτογραφιες/ποζες (ή ακομη και facebook)..

κοιτα να περασεις οσο το δυνατον καλυτερα και θα αποτυπωθουν στις αναμνησεις σας! Καλες διακοπες! :beer:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.