Jump to content



Τα πάντα για το Steam (Πληροφορίες, Νέα, Προσφορές, Προβλήματα)


Recommended Posts

Καλησπέρα είχα αγοράσει το Call of Duty: Modern Warfare 3 Brady Guide και επειδή ποτέ δεν κατάφερα να το χρησιμοποιήσω η να δω τις βοήθειες που δίνει γίνετε να το δώσω πίσω η να το πουλήσω?

Link to comment
Share on other sites

Εάν το έχεις προσθέσει στη βιβλιοθήκη του λογαριασμού σου στο Steam, δε μπορείς να το πουλήσεις. Εάν έχεις κάποιο κλειδί για ενεργοποίηση στο Steam που δεν έχεις χρησιμοποιήσει, τότε ναι.

Σημ. Η Ευρωπαϊκή Ένωση έχει θίξει το θέμα της δυνατότητας μεταπώλησης μεταχειρισμένων παιχνιδιών σε online πλατφόρμες όπως το Steam. Προς το παρόν έχει φάει πόρτα.

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω δεν ξέρω δεν το βλέπω πουθενά στα παιχνίδια μου μόνο όταν πάω στην σελίδα του λέει ότι το έχω άλλα παραπάνω πληροφορίες τπτ πλήρωσα 13 ευρώ χωρίς να ξέρω τον τρόπο που θα το χρησιμοποιώ

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω δεν ξέρω δεν το βλέπω πουθενά στα παιχνίδια μου μόνο όταν πάω στην σελίδα του λέει ότι το έχω άλλα παραπάνω πληροφορίες τπτ πλήρωσα 13 ευρώ χωρίς να ξέρω τον τρόπο που θα το χρησιμοποιώ

Χωρίς να έχω αγοράσει κάποιον οδηγό για να σου πω με σιγουριά, απ' ότι διαβάζω μπορείς να τον δεις είτε με δεξί κλικ στο παιχνίδι στην Library σου, είτε στα links δεξιά όταν επιλέξεις το παιχνίδι από την λίστα παιχνιδιών σου. Επίσης αν πατήσεις Shift + Tab για να εμφανιστεί το Steam Overlay ενώ είσαι στο παιχνίδι, θα φαίνεται στις επιλογές σου.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το πήρατε χαμπάρι, αλλα συνέβη μια κοσμοϊστορική αλλαγή: το Στημ τσατ πλέν αποθηκεύει (γκασπ) ιστορικό από τις συνομιλίες σας!

Ξεκίνησαν προσθέτοντας τη λειτουργία στο mobile client, αλλά τώρα το υποστηρίζει και στον κανονικό desktop client (για την ώρα ως beta). Επίσης, μπορείτε να δείτε ιστορικό από όλες σας τις πρόσφατες συνομιλίες εδώ:

http://steamcommunity.com/chat/

Εμένα μου εμφανίζει πχ κάποιες από τις 9/11/2012.

Επίσης, ο Steam Updater μου έτρεξε για πρώτη φορά ως Windows Installer native package.

Κάλλιο αργά...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μόλις κάθισα στο Pc άνοιξα το εργαστήρι και στο καπάκι το steam Και για κακή μου τύχη τα βλέπω όλα ρώσικα…….. θέλω οδηγίες βήμα βήμα να το αλλάξω στα αγγλικά η στα ελληνικά και το call κάνει update μάλλον την ρώσικη γλώσσα :’( λέτε να φταίει το sourse που έκανα εγκατάσταση χθες η το ότι το call το πείρα από Ρωσία?

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=14068]ts0gl1s[/MENTION] Στο κεντρικό παράθυρο το πρώτο μενού πάνω αριστερά > την προτελευταία επιλογή > τρίτο tab > πρώτο dropdown για τη γλώσσα.

Επίσης στη θέση σου θα άλλαζα password :)

Link to comment
Share on other sites

@ts0gl1s Στο κεντρικό παράθυρο το πρώτο μενού πάνω αριστερά > την προτελευταία επιλογή > τρίτο tab > πρώτο dropdown για τη γλώσσα.

Επίσης στη θέση σου θα άλλαζα password :)

Ι λοβ γου σο ματς tragikos να είσαι καλά φίλε νόμιζα ότι μ έκανε επίθεση το pc ο Στάλιν!!

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=14068]ts0gl1s[/MENTION], αν κατάλαβα καλά έδωσες τα στοιχεία του λογαριασμού σου για να σου κάνουν activate το παιχνίδι από ρωσία; Οπότε υποθέτω ότι ο Ρώσος σου άλλαξε την γλώσσα. Μην ξεχάσεις να αλλάξεις τον κωδικό σου...

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=14068]ts0gl1s[/MENTION], αν κατάλαβα καλά έδωσες τα στοιχεία του λογαριασμού σου για να σου κάνουν activate το παιχνίδι από ρωσία; Οπότε υποθέτω ότι ο Ρώσος σου άλλαξε την γλώσσα. Μην ξεχάσεις να αλλάξεις τον κωδικό σου...

wtf, people do that!? No offense (και για τα αγγλικός)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω σε τι κόσμο μεγαλώνουν τα παϊδάκια τη σήμερον, αλλά μέχρι να σας δανείσω τη συμβία μου για παρουσία σε κοινωνική εκδήλωση, το δέχομαι. Αν μου λέγατε να σας πω τον κωδικό μου, θα τσακωνόμασταν...

Γενικά πάντως [MENTION=14068]ts0gl1s[/MENTION] να έχεις υπόψη ότι στο Steam είναι λίγο ευαίσθητοι στα ταξιδάκια 5 λεπτών στη Ρωσία. Με τη μια φορά μάλλον δεν τρέχει τίποτα, αλλά αν κάνεις συχνά VPN activation ή χρονικά κοντινά login από διαφορετικές χώρες, μπορεί να προκύψει θέμα.

Στην ουσία. Αν τελευταία φορά είχατε τρέξει το Steam σε Offline mode, ο καινούριος updater εξακολουθεί να νομίζει ότι δεν έχει δίκτυο και αρνείται πεισματικα να τρέξει. Η λύση είναι εύκολη και γρήγορη επέμβαση στο registry, αλλά δε μ' αρέσει ότι περνάμε στο νέο σύστημα με τόσο εξώφθαλμες παραλείψεις...

Link to comment
Share on other sites

Το call που πείρα από Ρωσία το πείρα πριν αρκετούς μήνες αυτό πιστεύω πως έγινε από το Counter-Strike Source που μ είπε ένας φίλος να κατεβάσω για να παίζουμε το οποίο ήταν στα ρώσικα και δεν έχω δώσει σε κανέναν τον κωδικό μου

Link to comment
Share on other sites

Κάντε τον ανάλογο προγραμματισμό :help1:

Daily Deals (lasting 48 hours each)

  • Thursday: Tomb Raider series all 75% off
  • Friday: Deus Ex series all 75% off
  • Saturday: Hitman series all 75% off (except Hitman: Absolution, which is 66% off)
  • Sunday/Monday: Sleeping Dogs 75% off

Background catalogue discount

  • 50% off individual game sales (except Hitman Absolution, which is 33% off)

Square Enix Hit Collection

  • Priced at $79.99/€79.99/£59.99… but check this out – if you pre-order Tomb Raider (out in March) you'll earn yourself a nice little 25% discount on this bundle!

Τaken from Square Enix

Link to comment
Share on other sites

Αν και εσείς έχετε ένα σκασμό αχρείαστα Dota invites υπάρχει λύση! Click me

Edit: Μόλις το έκανα και όχι μόνο ξεφορτώθηκα τα invites αλλά πήρε bonus 2 ΜΝC invites (το οποίο είναι F2P) και ένα Steam Community Beta Invite :D:T:

Έγινε επεξεργασία από Tsunami
Link to comment
Share on other sites

Τώρα τελευταία έχω αρχίσει και παίρνω συνέχεια invites από Ρώσους για διάφορα άσχετα groups. Υπάρχει κάποιος τρόπος να τα κόψω και να μην μπορούν να μου στέλνουν;

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.