Jump to content



Τα πάντα για το Steam (Πληροφορίες, Νέα, Προσφορές, Προβλήματα)


Recommended Posts

Υπάρχει κάποιο refund; ειχα πάρει το daylight πέρυσι δεν μαρεσε καθόλου. Τέρμα μαπα

 

Ναι, πλέον υπάρχει, αλλά δε σε καλύπτει:

(Steam Refunds)

The Steam refund offer, within two weeks of purchase and with less than two hours of playtime, applies to games and software applications on the Steam store.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Holiday Sale 2015 Badge is here :D

 

http://steamcommunity.com/profiles/76561198070220549/gamecards/425280/

 

Λογικά θα βρείτε τη σελίδα του badge στο λογαριασμό σας.

 

EDIT: Και η σελίδα από το Community Market

 

http://steamcommunity.com/market/search?q=holiday+sale+2015

Έγινε επεξεργασία από inetus3r
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Οπότε, μαζεύουμε ήδη κάρτες συμπληρώνοντας τα άλλα badges; Δεν προλαβαίνω να το επιβεβαιώσω, μην τα κάψω άδικα. ;)

 

Δεν κατάλαβα τι εννοείς, αλλά αν φτιάξεις τώρα badges, αντί για κουπόνια παίρνεις αριθμημένες Mystery Cards.

 

Όταν έρθει η ώρα, θα μετατραπούν αυτόματα σε Holiday Cards, αν δεν τις έχεις πουλήσει ήδη ;)

Έγινε επεξεργασία από inetus3r
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

αν φτιάξεις τώρα badges, παίρνεις αριθμημένες Mystery Cards.

 

Ναι, αυτό με ενδιέφερε. Είμαι περίεργος να δω και πώς θα πάνε οι ανταλλαγές από σήμερα με όσους δεν έχουν βάλει authenticator. Ήδη είναι υπόθεση 2-3 ημερών μέχρι οι περισσότεροι να πάρουν χαμπάρι το trade offer. Αν οι κάρτες δεσμεύονται και για άλλες 2-3 μέρες...

 

Μέχρι στιγμής δεν έχω δει να σκέφτονται εξαιρέσεις για όσους είναι ήδη σε friend list (πχ τουλάχιστον για έναν μήνα) ή για ανταλλαγές με μικρή αξία (πχ <1$/€ μεταξύ δύο λογαριασμών σε διάστημα ενός μήνα). Θα αύξανε λίγο το φορτίο στη βάση δεδομένων τους, αλλά θα επιτάχυνε πολύ τη διαδικασία.

Link to comment
Share on other sites

εμείς με τα windows phone είμαστε για τον Καιάδα, έτσι?

 

Για την ώρα δυστυχώς ναι... :p

 

Αν δεν κάνεις πολλές ανταλλαγές, δεν είναι μεγάλη ταλαιπωρία. Και τώρα με τις γιορτινές κάρτες έχω 2-3 ανταλλαγές σε αναμονή, σε 3 μέρες θα ολοκληρωθούν και ξεμπερδέψαμε. Κοιτούσα πιο αναλυτικά τις εξαιρέσεις πάντως (News - Security and Trading):

* If you've been friends for at least 1 year, items will be held by Steam for up to 1 day before delivery.

* Accounts with a Mobile Authenticator enabled for at least 7 days are no longer restricted from trading or using the Market when using a new device since trades on the new device will be protected by the Mobile Authenticator.

 

Αυτό που κράτησα όμως είναι το παρακάτω:

We see around 77,000 accounts hijacked and pillaged each month [...] It's a losing battle to protect your items against someone who steals them for a living.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

έχει δοκιμάσει κανείς να αγοράσει πρόσφατα από GreenManGaming;; παίζει το paypal;

 

γιατί έχει το FF13-3 στα 11€ και είναι πειρασμός

Το paypal δεν παιζει γενικως, οχι μονο στο gmg. Μονο αν εχεις λεφτα στο balance.

Απ ευθειας αν βαλεις την καρτα στο gmg δουλευει.

Link to comment
Share on other sites

2η ερώτηση.

 

έχω steam mobile authenticator ενεργό, παρά ταύτα έκανα craft κάποια badges μου δώσε κάποια emoticons, wallpapers κλπ. και όλα αυτά αν θυμάμαι καλά αποκτήσαν 7ήμερο νομίζω, κλείδωμα μέχρι να γίνουν tradable/marketable.

 

έχει κανείς καμιά ιδέα γιατί αυτό; Γιατί όσο και αν έψαξα δεν μπόρεσα να καταλάβω.

Link to comment
Share on other sites

2η ερώτηση.

 

έχω steam mobile authenticator ενεργό, παρά ταύτα έκανα craft κάποια badges μου δώσε κάποια emoticons, wallpapers κλπ. και όλα αυτά αν θυμάμαι καλά αποκτήσαν 7ήμερο νομίζω, κλείδωμα μέχρι να γίνουν tradable/marketable.

 

έχει κανείς καμιά ιδέα γιατί αυτό; Γιατί όσο και αν έψαξα δεν μπόρεσα να καταλάβω.

 

 

Όταν αγοράζεις ένα αντικείμενο από το Community Market, αυτό αυτόματα έχει περιορισμό  7 ημερών για trading / marketing.

 

 

Αν αγοράσεις κάρτες που σου λείπουν για να φτιάξεις ένα badge, αυτές έχουν τον παραπάνω περιορισμό.

 

Αν φτιάξεις το badge μέσα στην περίοδο του περιορισμού, τα αντικείμενα που προκύπτουν "κληρονομούν" τον περιορισμό.

 

Το παραπάνω αναφέρεται στο Steam Support, δεν έχω εύκαιρο όμως το άρθρο αυτή τη στιγμή.

 

 

Το Steam Guard Mobile Authenticator (SGMA) χρησιμοποιείται για:

 

- την είσοδο (login) στο Steam,

- την ανταλλαγη αντικειμένων (trading) με άλλους χρήστες

- την μαζική πώληση αντικείμένων στο Community Market

 

Μέχρι στιγμής δεν το έχω δει να χρησιμοποιείται στην αγορά αντικειμένων.

(Η καθυστέρηση θα "έβλαπτε" το ταμείο τους, γιατί το SGMA δεν έχει υιοθετηθεί από μεγάλο ποσοστό χρηστών μέχρι σήμερα)

Έγινε επεξεργασία από inetus3r
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

εμείς με τα windows phone είμαστε για τον Καιάδα, έτσι?

 

Για όσους δεν έχουν κινητό με Android ή iOS, για την πιστοποίηση του λογαριασμού (login) υπάρχει η λύση:

 

WinAuth

 

Είναι πιστοποιημένη από Steam, Google, Microsoft, Guild of Wars, battle.net κά.

 

 

Έχει όμως τα παρακάτω μειονεκτήματα:

 

- Δεν υποστηρίζει επιβεβαίωση ανταλλαγών στο Steam (trading)

 

- Τρέχει μόνο σε Windows

 

- Είναι επικίνδυνο (security risk) να έχετε τον λογαριασμό σας στο ίδιο σύστημα (PC) μαζί με τον πιστοποιητή (authenticator)

Έγινε επεξεργασία από inetus3r
Link to comment
Share on other sites

@kavadias, το μόνο πλεονέκτημα είναι αυτό που λέμε παραπάνω:

* Accounts with a Mobile Authenticator enabled for at least 7 days are no longer restricted from trading or using the Market when using a new device since trades on the new device will be protected by the Mobile Authenticator.

 

Το WinAuth στην τελευταία beta υποστηρίζει Steam trading confirmations, αλλά από όσο ξέρω εξακολουθεί να μην τρέχει σε Windows Phone...

Link to comment
Share on other sites

@kavadias, το μόνο πλεονέκτημα είναι αυτό που λέμε παραπάνω:

 

Το WinAuth στην τελευταία beta υποστηρίζει Steam trading confirmations, αλλά από όσο ξέρω εξακολουθεί να μην τρέχει σε Windows Phone...

 

Όταν μπει σε stable mode το ξαναβλέπουμε.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα Xmas Steam sales φέτος θα είναι διαφορετικά; δηλαδή χωρίς κάθε μέρα κάτι τρελά deals παρά μόνο ότι deals μπουν πρώτη μέρα τα ίδια θα παραμείνουν μέχρι το τέλος της περιόδου ;

Link to comment
Share on other sites

Από ό,τι λέγεται, οι περισσότερες προσφορές θα είναι σταθερές για όλο το διάστημα των εκπτώσεων. Δεν προβλέπεται να γίνεται ο γνωστός χαμός των flash sales/daily deals. Ίσως κάποιοι αυτονομηθούν και κάνουν μεγαλύτερες προσφορές για 1-2 μέρες, αλλά πιθανότατα θα είναι η εξαίρεση κι όχι ο κανόνας.

 

"We'll still be highlighting your top games on the front page for 24-48 hour spans, but those products will stay at their most competitive discount, before and after being featured," Valve wrote.

"It's not a major change, but it does make the sale a lot more valuable for customers, and it allows us to build sale features that recommend your product all sale long, instead of just during its front page feature.

"For a brand new release, if you can't get approval for your best discount for the full length of the sale, that's OK and we can work on a plan for that game. But the vast majority of your catalog should be running its best discount for the duration of the sale."
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να το λέω υποτιμητικά, first world problems. Κάποιοι διαμαρτύρονταν ότι δεν θέλουν "κακά" παιχνίδια να τους μαγαρίζουν τον λογαριασμό ή να τους χαλούν τα ποσοστά games played, completion rate κοκ.

 

 

τελικα δεν ισχυει αυτο :p 

 

εχω 1775 ach απο 77 games  με completion  rate 36% 

 

οταν παιζεις ενα game και κανεις εστω 1 ach απο αυτα που εχει, "χρεωνεσαι" αυτοματα και τα υπολοιπα, δηλαδη στην περιπτωση μου αμα παω στο ταδε  που δεν εχω παιξει ποτε, το ξεκινησω και παρω 1ch τοτε θα παω στα 1776 απο 78 games και ισως το completition rate πεσει απο το 36 στο 35 ( καταστροφη ! :p

 

λοιπον πηγα σημερα και εσβησα  3 παιχνιδια απο το support, ουτε εχασα τα ach ουτε ανεβηκε το completition rate ( θα επρεπε να γραφει 1750 ach from 74 games ) 

 

δεν πειραζ, τα συγκεκριμενα παιζει να μην θελω να τα ξαναδω στην ζωη μου, ειδικα το ravaged με τα ζομπια του  :wall: 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

STEAM DISCOVERY QUEUE AUTO-CLICKER

 

Το παραπάvω script θα σας βοηθήσει να "μαζέψετε" τις κάρτες από το Discovery Queue.

 

To δοκίμασα με Chrome και δουλεύει άψογα.

 

Απαιτείται το TamperMonkey

 

Το script είναι ασφαλές, το μόνο που κάνει είναι να κάνει click στο κατάλληλο κουμπί.

 

 


$J('.btn_next_in_queue').click();

Έγινε επεξεργασία από inetus3r
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.