Jump to content



Τα πάντα για το Steam (Πληροφορίες, Νέα, Προσφορές, Προβλήματα)


Recommended Posts

ΠΡΟΣΟΧΗ:

Το παρακάτω είναι μια νέα μέθοδος εξαπάτησης στο Steam για την υποκλοπή των αντικειμένων σας.

- Κάποιος χρήστης στο Steam προσφέρει ανταλλάγματα για να κάνετε beta-testing στο νέο του παιγνίδι.
- Ο χρήστης αυτός έχει πολύ χαμηλό Steam Level.
- Ο χρήστης αυτός έχει πολύ μικρό αριθμό παιγνιδιών.
- Ο χρήστης αυτός ΔΕΝ ΕΧΕΙ το STEAMWORKS BADGE.
- Ο χρήστης αυτός σας δίνει να τρέξετε μια εφαρμογή (ΟΧΙ Steam key) που "είναι" η beta έκδοση του παιγνιδιού.

Η εφαρμογή δεν είναι παρά ένα bot που μεταφέρει τα αντικείμενά σας σε άλλους λογαιασμούς.

 

ΟΠΟΙΑ ΡΥΘΜΙΣΗ ΚΙ ΑΝ ΕΧΕΤΕ, ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΤΕ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΗ ΤΗΣ ΣΥΝΑΛΛΑΓΗΣ ΜΕΣΩ ΗΛ.ΜΗΝΥΜΑΤΟΣ

Νωρίτερα στο group "Steam Trading Cards Group" ανέβηκε το post που φαίνεται στην εικόνα:

http://i.imgur.com/I4lvSyX.jpg

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Από το κείμενο και λίγα από τα σχόλια που διάβασα, είναι λιγότερο επικαιροποιημένο από τα θέματα που κάνουμε τις ίδιες συζητήσεις εδώ μέσα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Έκανα σήμερα αγορά από steam το Blackguards franchise bundle €9.99 και ενώ με paypal με γείωσε δέχθηκε με απευθείας καταχώρηση την κάρτα που είναι δηλωμένη στο paypal.

 

Mastercard έκδοσης Citi (πλέον Alpha?)

Link to comment
Share on other sites

Έκανα σήμερα αγορά από steam το Blackguards franchise bundle €9.99 και ενώ με paypal με γείωσε δέχθηκε με απευθείας καταχώρηση την κάρτα που είναι δηλωμένη στο paypal.

 

Mastercard έκδοσης Citi (πλέον Alpha?)

 

Χρησιμοποίησε τον Steam Client (ή τον browser) και πήγαινε στο Community Market.

 

Αν το Steam μπόρεσε να επιβεβαιώσει την εγκυρότητα της κάρτας σου,

το κουμπί "Sell an Item" θα είναι πράσινο, και θα μπορείς να το πατήσεις.

 

Διαφορετικά θα έχεις τον γνωστό περιορισμό χρήσης του Community Market για 5 ημέρες.

 

Τουλάχιστον είναι καλό που δεν σου έβγαλε στο κατάστημα το παρακάτω και μπόρεσες και ψώνισες.

 

post-53870-0-24214200-1440997609_thumb.j

Έγινε επεξεργασία από inetus3r
Link to comment
Share on other sites

Πράσινο το κουμπί.

Εξάλλου είδα κατευθείαν τα παιχνίδια στην συλλογή μου.

 

Τα παιγνίδια φαίνονται στη βιβλιοθήκη / ευρετήριό σου αμέσως μόλις ολοκληρωθεί η συναλλαγή.

 

Αφού δεν έχεις περιορισμό στο Community Market, όλα καλά :D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, να επιβεβαιώσω και ΄γω ότι το humble bundle δέχτηκε αγορά από χρεωστική Eurobank.

Έχω μια ερώτηση όλα τα κλειδιά ήταν για Uplay, υπάρχει τρόπος να τα ενεργοποιήσω και στο steam? Τα uplay κλειδιά δεν αναγνωρίζονται προφανώς στο steam αλλά η φάση με τις 2 πλατφόρμες μου φαίνεται λίγο χαζή (α και θέλω τα stats μου στο steam για να κάνω μόστρα παίζοντας το multiplayer του siege  :p  )

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είστε το 1%;

 

Your target audience doesn’t exist — Steam Spy — Medium

Το άρθρο είναι απλά μια σταχυολόγηση αριθμών από το SteamSpy - All the data and stats about Steam games, αλλά έχει ενδιαφέρον το πώς παρουσιάζει τη βιομηχανία.

 

Many people are trying many new games. But there is a catch: There aren’t many of them.

In fact, 1% of Steam gamers own 33% of all copies of games on Steam. 20% of Steam gamers own 88% of games. That’s even more than Pareto principle suggests. So, to be a member of the “1% group” of Steam gamers you have to own 107 games or more.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Το Steam ζηταει αριθμο τηλεφωνου για προστασια του λογαριασμου πλεον??

 

Αρκετά χρόνια τώρα. Απλά πρόσφατα αποφάσισαν να υπενθυμίσουν σε όσους δεν το χρησιμοποιούν ότι υπάρχει η επιλογή. Δεν είναι υποχρεωτικό, αλλά δεν είναι και κακή ιδέα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αρκετά χρόνια τώρα. Απλά πρόσφατα αποφάσισαν να υπενθυμίσουν σε όσους δεν το χρησιμοποιούν ότι υπάρχει η επιλογή. Δεν είναι υποχρεωτικό, αλλά δεν είναι και κακή ιδέα.

 

Η ταυτοποίηση λογαριασμού ποτέ δεν ήταν κακή ιδέα... για τις αρχές.:p

 

Επειδή πλέον τα facebook, youtube κλπ δεν αρκούν με τόσους dummy λογαριασμούς που κυκλοφορούν,

 

σου υπενθυμίζουν ότι υπάρχουν (και θέλουν να αξιοποιήσουν) τα αρχεία των τηλεφωνικών υπηρεσιών. Για το "καλό σου" ;)

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποια εξελιξη σε οτι αφορα αγορα παιχνιδιων απο το steam?Δοκιμασα με paypal,debit visa mastercard αλλα τζιφος.

 

Με ALPHA Credit Card μπορώ και ψωνίζω εδώ και αρκετό καιρό.

 

Ο πιο σίγουρος τρόπος είναι το Wallet. Φορτώνεις το πορτοφόλι σου με ένα ποσό από τα επιτρεπόμενα και είσαι ΟΚ.

 

TIP #1:

Αν φορτώσεις το μέγιστο επιτερπόμενο ποσό των 100€, σου "ρίχνει" 5 ημέρες ban στο Community Market.

Στα 50€ δεν συνάντησα πρόβλημα.

 

TIP #2:

Μέχρι σήμερα, ποτέ δεν κατάφερα να αγοράσω ή να φορτώσω το πορτοφόλι μου με την πρώτη προσπάθεια.

 

Σε περίπτωση αγοράς, μου ρίχνει "πόρτα" με το πορτοκαλί μήνυμα ότι η τράπεζά μου δεν αποδέχεται την κίνηση.

Πατάω το Continue Shopping και με βγάζει στην αρχική σελίδα.

Από εκεί επιλέγω το Cart και επαναλαμβάνω την διαδικασία αγοράς με επιτυχία.

 

Παρόμοια διαδικασία και για το πορτοφόλι.

 

Αν έχετε επιτυχημένες ή αποτυχημένες προσπάθειες,

παρακαλώ να αναφέρετε την τράπεζα και τον τύπο της κάρτας (χρεωστική, πιστωτική, προ-πληρωμένη)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.