Jump to content




DJD

Recommended Posts

Δεν ειχα θεμα με το display...με ολα τα υπολοιπα εκτος απο αυτο ειχα θεμα.:p

Ο current κολλαγε ολοκληρο το συστημα...

ακόμη και όταν έκανες Mount ένα δίσκο; τι σου έκανε;
η διαφορά είναι ότι ΛΕΦΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ (για εκεί) από εδώ τι να πάρουν;
Quad core i7 overclocked @ 4GHz

32Gb DDR (4x DIMMS)

580 SLI / 6990 Xfire

512Gb RAID0 SSD

Όχι δεν είναι desktop, είναι το νέο Alienware M18x (18.4" οθόνη) από την Dell :blink:

Alienware M18x Gaming Laptop Computer Details | Dell

χαίρoμαι που βλέπω τέτοια laptop στην αγορά.
Link to comment
Share on other sites

downloadde.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Ακομα και οι ευχες ειναι χρηματοδοτουμενες απο το ΕΣΠΑ.

Κάνεις μεγάλο λάθος και δίνεις λάθος εικόνα. Το σήμα του ΕΣΠΑ μπαίνει σε οτιδήποτε έγγραφο βγαίνει από υπηρεσία η οποία χρηματοδοτείται από αυτό. Λέγεται δημοσιότητα και οι Ευρωπαίοι είναι πολύ αυστηροί σε αυτό το θέμα. Μέχρι να σου κλείσουν και το πρόγραμμα μπορεί αν δεν βάζεις το σήμα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε συμφωνω. Αλιμονο αν εκανα ασχημη κριτικη κ γι'αυτο. Ενα ''ευκολο'' σχολιο εκανα. Ουτε καν για την απορροφητικοτητα των κονδυλιων δεν αναφερθηκα ή υπονόησα.

Γι'αυτο δε το βαλα στο ''Ανεκδοτα κλπ κλπ'' τοπικ.

:fun:

Link to comment
Share on other sites

ακόμη και όταν έκανες Mount ένα δίσκο; τι σου έκανε;

Δεν χρειαζεται πλεον να κανεις mount. Απ'οτι καλαταβα ο current λειτουργει ως server. Οταν περασα τους drivers ver.290, παρ'οτι απενεργοποιησα τον nouveau εμειναν μεσα στο συστημα καποια κομματια του driver ver.195 τα οποια εκανα conflict με τον current.

Καθε φορα που πηγαινα να κανω κατι compile ή να τρεξω καποιο apt-get, μου εβγαζε σφαλμα ο nvidia-current.

Link to comment
Share on other sites

υπήρχε thread εδώ για αστεία quotes και ατάκες μελών η πάνε και αυτά στο FunLab;

πότε θα φτιαχτεί ναός GodLab;

Δεν χρειαζεται πλεον να κανεις mount. Απ'οτι καλαταβα ο current λειτουργει ως server. Οταν περασα τους drivers ver.290, παρ'οτι απενεργοποιησα τον nouveau εμειναν μεσα στο συστημα καποια κομματια του driver ver.195 τα οποια εκανα conflict με τον current.

Καθε φορα που πηγαινα να κανω κατι compile ή να τρεξω καποιο apt-get, μου εβγαζε σφαλμα ο nvidia-current.

εμένα δεν μου έκανε κάτι (που είχα παλιότερο driver, 175 series), τον είχα κάνει mark for complete removal.

Έγινε επεξεργασία από Pokemon640
Link to comment
Share on other sites

υπήρχε thread εδώ για αστεία quotes και ατάκες μελών η πάνε και αυτά στο FunLab;

πότε θα φτιαχτεί ναός GodLab;

εμένα δεν μου έκανε κάτι (που είχα παλιότερο driver, 175 series), τον είχα κάνει mark for complete removal.

Congrats!

You won a thread ban for today.:T:

Link to comment
Share on other sites

εμένα δεν μου έκανε κάτι (που είχα παλιότερο driver, 175 series), τον είχα κάνει mark for complete removal.

Δεν ηταν σε backtrack ομως εε?Μεταξυ αλλων εκανα και rm 3-4 αρχεια απο τα drivers του συστηματος για να φτιαξω το προβλημα με τον current, πριν ξαναπερασω τα καινουρια drivers. Το αστειο ειναι οτι οταν ξαναεκανα την εγκατασταση των 290 μου εβγαζε errors και warnings οτι τα αρχεια του driver 195 που χρειαζεται η εγκατασταση δεν μπορουν να βρεθουν...μιλαμε για πανω απο 15 error :p.

Που σημαινει οτι για καποιο λογο η εγκατασταση των 290 εψαχνε πρωτα να περασει παλαιτερα drivers που ηδη υπηρχαν στο συστημα και αρα επρεπε να τα εχω διαγραψει για να περαστουν οι καινουριοι. Και επειδι ο kernel που εχω ειναι 64bit επρεπε να μην αφησω να περασει και τα opengl 32bit compatibility drivers.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.