Jump to content




DJD

Recommended Posts

Έφαγα μία κλήση για Δακτύλιο σήμερα το πρωί 200€. Μία από τις μεγαλύτερες βλακείες της ζωής μου, γιατί ήταν ένα τμήμα Ωχαδερφισμού που είχε μείνει ζωντανό μέσα μου και έμπαινα στο Δακτύλιο μονές-ζυγές εν γνώσει μου.

Θα μπορούσα να είχα κάνει 50 διαφορετικά πράγματα με τα 100€ ρε γαμτ.. :(

Link to comment
Share on other sites

Έφαγα μία κλήση για Δακτύλιο σήμερα το πρωί 200€. Μία από τις μεγαλύτερες βλακείες της ζωής μου, γιατί ήταν ένα τμήμα Ωχαδερφισμού που είχε μείνει ζωντανό μέσα μου και έμπαινα στο Δακτύλιο μονές-ζυγές εν γνώσει μου.

Θα μπορούσα να είχα κάνει 50 διαφορετικά πράγματα με τα 100€ ρε γαμτ.. :(

Ω θεε!!! και γω μπαινω αβερτα χωρις να υπολογιζω μονα-ζυγα!!

Για πες για να ξερουμε, πως σε εγραψαν; σε σταματησε μπλοκο; Αστυνομια ή δημοτικη;

Link to comment
Share on other sites

Έφαγα μία κλήση για Δακτύλιο σήμερα το πρωί 200€. Μία από τις μεγαλύτερες βλακείες της ζωής μου, γιατί ήταν ένα τμήμα Ωχαδερφισμού που είχε μείνει ζωντανό μέσα μου και έμπαινα στο Δακτύλιο μονές-ζυγές εν γνώσει μου.

Θα μπορούσα να είχα κάνει 50 διαφορετικά πράγματα με τα 100€ ρε γαμτ.. :(

Εφ' όσον μπήκες γνωρίζοντας οτι δεν κυκλοφορείς και οτι ίσχυε ο δακτύλιος στους δρόμους που κινήθηκες

indeed έκανες χαζομάρα αλλά από την στιγμή που έγινε και δεν αλλάζει δεν υπάρχει λόγος να σκας.

ΟΛΑ GOOD! :flex:

Ω θεε!!! και γω μπαινω αβερτα χωρις να υπολογιζω μονα-ζυγα!!

Για πες για να ξερουμε, πως σε εγραψαν; σε σταματησε μπλοκο; Αστυνομια ή δημοτικη;

Τα θέλει και σένα ο κ@λος σου! :p

Εμένα μου είχαν πάρει πινακίδες στο κέντρο, πριν τα Χριστούγεννα, για παράνομη στάθμευση. 40€ ήταν ευτυχώς (80 κανονικά)

αλλά αυτό που έτσουξε ήταν οτι δεν είχα κάρο για 20 μέρες.

Έγινε επεξεργασία από Κωστάκης
Link to comment
Share on other sites

Ω θεε!!! και γω μπαινω αβερτα χωρις να υπολογιζω μονα-ζυγα!!

Για πες για να ξερουμε, πως σε εγραψαν; σε σταματησε μπλοκο; Αστυνομια ή δημοτικη;

Στην Ηρακλείδων ήταν 2-3 μαζεμένοι μαζί με φορτηγάκι για ΚΕΚ. Τροχαία κανονικά.

Αντώνη, αν την πληρώσεις σε 10 μέρες δίνεις τα μισά.

9 χρόνια δεν έδινα σημασία στον Δακτύλιο, τώρα έτσουξε for good..

Link to comment
Share on other sites

Ρε δεν παω συχνα, δλδ μπορει να παω 2 -3 φορες το μηνα, αλλα εκει δεν καθομαι να σκεφτω για δακτυλιο! Μονο αν ειναι να κανω αγγαρεια για αλλον και βαριεμαι και ψαχνω δικαιολογια.

Για τις κλησεις απο δημοτικη μου ειπε το εξης καποιος που γνωριζει*. Οτι τα κερδη απο τις κλησεις της δημοτικης πανε στο δημο. Αν δεν την πληρωσεις, θα αρχισουν να σου στελνουν ειδοποιησεις! Αν δεν πληρωνεις συνεχιζουν. Αν την δωσουν στην εφορια, τα κερδη πανε στο κρατος, οποτε δεν τους συμφερει και σπανια το κανουν, στην Αθηνα ακομα πιο σπανια. Οποτε συνεχιζουν να στελνουν ειδοποιησεις μεχρι να ψαρωσεις και να πας να την πληρωσεις. Μπορει να σου στελνουν λεει και για 4-5 χρονια μεχρι να βαρεθουν.

*

Μου το ειπε αστυνομικος που τον ειχαν γραψει και ρωτησε εναν της δημοτικης. Του εστελναν ξανα και ξανα. Το αφησε και μετα απο μερικα χρονια δεν τον ξαναενοχλησαν. Στην εφορια δεν πηγε τπτ. Δεν ειμαι σιγουρος αν το ποσο αυξανοταν σιγα σιγα, δεν θυμαμαι τι μου ειπε.

Link to comment
Share on other sites

Kαλα σιγουρα, απλα εγραψα τι μου ειπαν, γιατι πολλα εχουν ακουστει για τις κλησεις της δημοτικης. Ξερω σιγουρα παντως οτι σβηνονται της δημοτικης απο καταλληλο προσωπο.;)

Link to comment
Share on other sites

Ειχα φαει 2-3 κλησεις απο δημοτικη αστυνομια στο Περαμα. Δεν τις πληρωσα γιατι καποιος μου ειχε οτι της Δημοτικης αστυνομιας και να μην τις πληρωσεις δεν γινεται τπτ.

Μου ηρθε χαρτι μετα απο 8 χρονια, το οποιο ελεγε οτι αν δεν πληρωσω τις κλησεις, θα περαστουν στην εφορια μου στο διπλο (η τετραπλο, δεν θυμαμαι ακριβως)

Οποτε πληρωσε την να εχεις τον πωπο σου καλυμενο ;)

Α, και να μην παρανομεις! :p

Link to comment
Share on other sites

Πολύ έξυπνη ιδέα πάντως ο δακτύλιος, αποτέλεσμα της γνωστής Ελληνοπολιτικής "πονάει χέρι, κόβει χέρι"...

Εγω εδώ στα βόρεια και να θέλω να με γράψουνε για κάτι ( πέραν της ταχύτητας, σε ασφαλή πάντα όρια και σημεία, δεν παραβαίνω το παραμικρό ) δεν μπορώ, δεν βρίσκεις τροχαία,μπάτσο κλπ πουθενά ( εντάξει, βρίσκεις το απόγευμα και το βράδυ στα everest, και αργά το βράδυ έξω από τις τράπεζες :p )

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.