Jump to content




DJD

Recommended Posts

Καλά νοιώθω στόκος τώρα. Τόοοοοσα χρόνια, το "lime" και "lemon" νόμιζα ότι ήταν το ίδιο πράγμα... Απλά υπέθετα ότι το lime ήταν το "άγουρο"/πράσινο λεμόνι ενώ το lemon ήταν το ώριμο...

Άκουγα τις κυράτσες στη τελεόραση να λένε βάλε το "λάιμ" στο φάι και νόμιζα ότι πούλαγαν "επίπεδο"....

Υπάρχει ελληνική ονομασία;

Link to comment
Share on other sites

ναι :p:p:p , μα ρε παιδια την αληθεια λεω...αφου ετσι λεει το θεμα..ειπα να το ποσταρω εδω...εφαγα και κοκκινη σαν την αεκ χτες! :dirol:

Ναι έτσι γράφει αλλά το "Πείτε ό,τι θέλετε που να μην ανήκει στις άλλες κατηγορίες" παρα είναι μακρύ.

Όταν πας στη κοπέλα σου δεν της λες "ξέρεις έχουμε να συνευρεθούμε ερωτικά δυο εβδομάδες συν 20 ώρες και καταλαβαίνεις η τεστοστερόνη μου είναι 5 φορές πιο ανεβασμένη αυτό το διάστημα επειδή είμαι άνδρας μπλα μπλα μπλα". Απλά τις ψιθυρίζεις "είσαι πολύ σέξυ απόψε", τα υπόλοιπα έρχονται μόνα τους.

Κάπως έτσι είναι και ο τίτλος του thread.

Απλός, σύντομος, περιεκτικός και τα ευκόλως εννοούμενα παραλείπονται!

Link to comment
Share on other sites

Αν ήταν Ελλάδα, είναι η 1η περίπτωση που ακούω. Αμερική ο μεγάλος χαμός γινόταν όταν πρωτοβγήκαν τα WinXP και για 4-5 χρόνια. Κυρίως Ινδοί από τα callcenter με τσάμπα προγράμματα που έβγαζαν κατιτίς για πάρτη τους. Κυκλοφορούν απίστευτα βίντεο με τρολλάρισμα, highly recommended.

Ελλάδα, σήμερα το πρωί πριν φύγει για δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

Καλά νοιώθω στόκος τώρα. Τόοοοοσα χρόνια, το "lime" και "lemon" νόμιζα ότι ήταν το ίδιο πράγμα... Απλά υπέθετα ότι το lime ήταν το "άγουρο"/πράσινο λεμόνι ενώ το lemon ήταν το ώριμο...

Άκουγα τις κυράτσες στη τελεόραση να λένε βάλε το "λάιμ" στο φάι και νόμιζα ότι πούλαγαν "επίπεδο"....

Υπάρχει ελληνική ονομασία;

Μοσχολεμονο κι αστες να κουρευονται...

Link to comment
Share on other sites

αναρωτιέμαι αν γίνετε το βραδυ του πάσχα να κανεις καταγγελία την εκκλησια τις γειτονιάς σου για διατάραξη κοινής ησυχίας.

Άμα γίνετε θα γίνω διάσημος σε όλη την ελλάδα. και μαζί με εμενα ο δικηγόρος μου XD

Link to comment
Share on other sites

αναρωτιέμαι αν γίνετε το βραδυ του πάσχα να κανεις καταγγελία την εκκλησια τις γειτονιάς σου για διατάραξη κοινής ησυχίας.

Το αρνάκι όμως που ψήνεται την άλλη ημέρα από το πρωί, δεν σε ενοχλεί φαντάζομαι?:p

Link to comment
Share on other sites

Εχω χασει το μετρημα το ποσες φορες εχω ψωνισει απ'εξω, απο φακελους μεχρι 300κιλες παλετες, αλλα αυτο το πραγμα που εγινε σημερα δεν εχει ξανασυμβει. Εχτες παραγγελνω μια αντλια (2.5kg) απο Αγγλια, 27 λιρες μεταφορικα με ΤΝΤ, μου λεει ο πωλητης αν πληρωσεις πριν τις 11 ωρα Αγγλιας το στελνω την ιδια μερα, delivery 3-4 μερες. Πληρωνω 11:30 ωρα Αγγλιας.

Μολις ηρθε... :nada:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.