Jump to content




DJD

Recommended Posts

βρήκαμε καρκίνο στο πάγκρεας του πατέρα μου......

Επειδή τα έχω περάσει:

Ψυχολογία. Άμα πιστεύει ότι δεν είναι τίποτα και θα το ξεπεράσει, θα είναι πολύ καλύτερα από το αν τα βάψει μαύρα. Επειδή δεν είναι εύκολο πάντα, ψάξε να βρεις άρθρα που λένε για ποσοστά, το πως γιατρεύεται, πόσο καιρό ζούνε μετά και μόνο τα θετικά από αυτά, δώσε του τα να τα διαβάσει.

Στον πατέρα μου διαγνώστηκε σε 5 σημεία και του έδωσαν 6 μήνες το πολύ. Έζησε 7 χαρούμενα χρόνια γιατί η πρώτη του απάντηση ήταν "πρόβλημά σας, εγώ έχω πολλά να κάνω ακόμα"

Link to comment
Share on other sites

βρήκαμε καρκίνο στο πάγκρεας του πατέρα μου......

Κουράγιο. Προσπάθησε να μην αφήσεις τίποτα για μετά. Πες του πως νιώθεις, πες του ότι τον αγαπάς και να ξέρεις, ότι ακόμα και αν φύγει, θα ζει πάντα μέσα σου, μέσα από αυτά που σε έμαθε, μέσα από αυτό που είσαι. Κουράγιο.

Link to comment
Share on other sites

ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ αστρολαβε τον εφαγες τον ανθρωπο! Σιγα μη του τα πει αυτα τωρα!

Ακου εκει " ότι ακόμα και αν φύγει, θα ζει πάντα μέσα σου". Στα υπολοιπα συμφωνω να τον μαλακωνει αυτο δε θα του φερει θετικες σκεψεις στο 100% !! ! ! ! !

ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΝΑΝΕ και αναβε και ενα κερακι!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κουράγιο. Προσπάθησε να μην αφήσεις τίποτα για μετά. Πες του πως νιώθεις, πες του ότι τον αγαπάς και να ξέρεις, ότι ακόμα και αν φύγει, θα ζει πάντα μέσα σου, μέσα από αυτά που σε έμαθε, μέσα από αυτό που είσαι. Κουράγιο.

θενξ. υπομονή και υποστήριξη.... αυτό θα κάνω.. το θέμα είναι ότι μάλλον μόνο εγώ αντιδράω ψύχραιμα

Link to comment
Share on other sites

το θέμα είναι ότι μάλλον μόνο εγώ αντιδράω ψύχραιμα

Κι έτσι θα πέσει σε εσένα όλο το βάρος της ενημέρωσης. Αυτό που σου έγραψα παραπάνω, για έρευνα, είναι για όλους όσους δεν αντιδρούν ψύχραιμα, γιατί μπορεί να χαλαρώσεις τον πατέρα σου, αλλά να τον τσακίζουν οι άλλοι μετά ξανά κι έτσι επιστρέφεις στο μηδέν.

Κυκλοφορεί κι ένα torrent, λέγεται The Secret. Δες το.

Edit: Και μια επίσημη άποψη: http://www.cancer.gov/cancertopics/factsheet/Risk/stress

Έγινε επεξεργασία από Wizard!
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω εάν το έχω ξαναγράψει δημόσια, αλλά πριν μια πενταετία περάσαμε το ίδιο λούκι με την 26χρονη τότε αδερφή μου. Το μόνο που έχω να σου πω είναι να προσπαθήσεις να δείξεις ψυχραιμία, αλλά παράλληλα να μην πιέσεις τον εαυτό σου εάν δεν μπορέσεις να το κάνεις αυτό. Και πάνω από όλα μην τα βάλεις με όσους (εάν και εφόσον) έχουν μια πιο αρνητική αντιμετώπιση του θέματος.

Πάντως η θετική ψυχολογία είναι μεγάλο συν σε αυτές τις περιπτώσεις, την αδερφή μου πλέον την αποκαλώ Terminator μιας και τα κατάφερε!

Link to comment
Share on other sites

θενξ. υπομονή και υποστήριξη.... αυτό θα κάνω.. το θέμα είναι ότι μάλλον μόνο εγώ αντιδράω ψύχραιμα

φίλε τα πέρασα με την μητέρα μου...κουράγιο και το παν είναι η ψυχραιμία από όλους...

σε άλλο μήκος κύματος τώρα να ξαλαφρώσουμε το κλίμα...

Οι τρίχες του Τζάστιν Μπίμπερ πωλούνται ακριβότερα από εκείνες αυτοκρατόρων - Ειδήσεις - Περίεργα - in.gr

δηλαδή οι τρίχες από τα @@ του πόσο θα πηγαίνουν;

Link to comment
Share on other sites

φίλε τα πέρασα με την μητέρα μου...κουράγιο και το παν είναι η ψυχραιμία από όλους...

σε άλλο μήκος κύματος τώρα να ξαλαφρώσουμε το κλίμα...

Οι τρίχες του Τζάστιν Μπίμπερ πωλούνται ακριβότερα από εκείνες αυτοκρατόρων - Ειδήσεις - Περίεργα - in.gr

δηλαδή οι τρίχες από τα @@ του πόσο θα πηγαίνουν;

Αν είχε (διφορούμενο), αξία: ανεκτίμητη.

Link to comment
Share on other sites

μάγκες τι έγινε με τις τιμές των μνημών?

Υπολογιστές & Hardware :: Προϊόντα Αναβάθμισης :: Μνήμες :: Kingston HyperX Beast 8GB (2x4GB) 2400MHz DDR3 KHX24C11T3K2/8X - E-Gate | Η πύλη στον κόσμο των υπολογιστών

αυτό εδώ το είχα τσιμπήσει 60Ε πριν κανα 3μηνο...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.