Jump to content




DJD

Recommended Posts

Χάνω κάποιο pun?

Όχι, απλά, μάλλον οι moderators από πάνω έχουν δει τις κόντρες μας με τον Hydra και (σωστά) υποθέτουν ότι δεν γουστάρω τέτοια αστειάκια από μέρους του..

Αλλά δεν βλέπω και νόημα να αμυνθώ της ερώτησης μου.

Link to comment
Share on other sites

Το 3ημερο που μας περασε ειχα δηλωσει συμμετοχη στα σεμιναρια του ερυθρου σταυρου για πολιτες.

Την 2η μερα ειχαμε μεταξυ αλλων μια πολυ καλη κυρια εκπαιδευτρια.

Αφου καναμε την θεωρια της ανανιψης κλπ περασαμε στη πρακτικη.

Ημασταν γυρο στα 40ατομα και ο καθενας επρεπε να κανει αναπαρασταση του οτι βρισκει καποιον κατω καλει εκαβ με τον αλγοριθμο που πρεπει κλπ.

Αφου ερχεται εθελοντικα (@@ ο απο πισω μου με εσπρωξε :hehe:) ξεκιναω και κανω τη αναπαρασταση.

Η εκπαιδευτρια πανω στη πλακα αρχισε να κανει τη και καλα συζυγο του ατομου που ειναι πεσμενο.

Φυγε απο δω πας να πειραξεις τον αντρα μου λεει, ασε με κυρα μου της λεω ξερω ΚΑΡΠΑ κλπ, ολη η αιθουσα ειχε λιωσει στα γελια.

Κανω τη κληση στο εκαβ, ναι ειμαι ο ταδε εκει και κει εχω εναν αντρα με ανακοπη και μια υστερικη :hehe:

Αφου τελειωσαν ολοι τη πρακτικη παω και μαζευω τη κουκλα απο κατω.

Της βαζω το μπουφαν αλλος της βαζει γυαλια ηλιου και ο 3ος παντελονι φορμας :hehe:

Τη βαλαμε πανω σε μια καρεκλα και τη αφησαμε, μπαινει η εκπαιδευτρια...

Στη αρχη δεν τη ειδε, αφου ξανα ελιωσε ολη η αιθουσα στα γελια το καταλαβε και δεν μπορουσε να συνεχισει για κανα 10 λεπτο απ'τα γελια :hehe:

Οσο αφορα το σεμιναριο τωρα για οσους ενδιαφερονται

Η συμμετοχη ειναι στα 50ε.

Το σεμιναριο διαρκει 20ωρες

Γενικα μαθαινεις απεγκλοβισμους, τροχαια περιστατικα κλπ κλπ

Αρχική Σελίδα - Τομέας Σαμαρειτών, Διασωστών & Ναυαγοσωστών του Ελληνικού Ερυθρού Σταυρού

Link to comment
Share on other sites

...Οσο αφορα το σεμιναριο τωρα για οσους ενδιαφερονται ...

Το έχω κάνει και ήδη μου έχει χρειαστεί 2 φορές. Είναι πολύ σημαντικό να νοιώθεις ασφαλής και να μπορείς να βοηθήσεις αυτόν που σε χρειάζεται. Βέβαια, θέλει μια επανάληψη κάθε μερικά χρόνια γιατί ξεχνάμε λεπτομέρειες που είναι σημαντικές.

Ειδικά οι γονείς θα πρέπει να κάνετε έστω τις 3 ώρες για CPR (ΚΑΡΠΑ) πριν τύχει να σας χρειαστεί.

Link to comment
Share on other sites

Κατι αναλογο καναμε στο Πολεμικο Ναυτικο. Ετυχα σε μια νεα παραλαβη πλοιου και μαζι με το "πακετο" αγορας ηταν και 1 μηνας εκπαιδευση σε αγηματα πυρκαγιας-διαρρoης αλλα και Πρωτες Βοηθειες. Ισως το μονο καλο σε αυτους τους 21 μηνες...

Link to comment
Share on other sites

Το έχω κάνει και ήδη μου έχει χρειαστεί 2 φορές. Είναι πολύ σημαντικό να νοιώθεις ασφαλής και να μπορείς να βοηθήσεις αυτόν που σε χρειάζεται. Βέβαια, θέλει μια επανάληψη κάθε μερικά χρόνια γιατί ξεχνάμε λεπτομέρειες που είναι σημαντικές.

Ειδικά οι γονείς θα πρέπει να κάνετε έστω τις 3 ώρες για CPR (ΚΑΡΠΑ) πριν τύχει να σας χρειαστεί.

+1

Για μενα ειναι τα καλυτερα 50ε που εδωσα στη ζωη μου.

Κατι αναλογο καναμε στο Πολεμικο Ναυτικο. Ετυχα σε μια νεα παραλαβη πλοιου και μαζι με το "πακετο" αγορας ηταν και 1 μηνας εκπαιδευση σε αγηματα πυρκαγιας-διαρρoης αλλα και Πρωτες Βοηθειες. Ισως το μονο καλο σε αυτους τους 21 μηνες...

Παιζει επισης πολυ καλο προγραμμα

Εθελοντισμός

"προστατευω τον εαυτο μου και τους αλλους"

Εχω δηλωσει συμμετοχη και περιμενα να ανοιξουν οι θεσεις.

Link to comment
Share on other sites

Εχθές ακούω τηλεφωνική ομιλία μεταξύ της αδερφής της γυναίκας μου (22 ετών, τελειόφοιτη) και της πεθεράς μου. Ακούω την πλευρά της μικρής που έχει πάρει το αμάξι της μαμάς (χωρισμένη) και έχει δίπλωμα μόλις 1 χρόνο....

-Έλα... Με έγραψαν εχθές (Σάββατο βράδυ).

-...

-Τι πάλι ρε μαμά, εγώ φταίω που γράφουν όλη την ώρα;!

-...

-Στο Γκάζι, το είχα βάλει πάνω στο πεζοδρόμιο

-...

-Σιγά μωρέ, όλοι εκεί τα βάζουν

-...

-Έλα μωρέ, μόνο 40€ είναι.

-...

-Όχι, θα μου δώσει ο μπαμπάς, αλλά μάλλον θα τη σβήσω

Μετά μην αναρωτιέστε αν θα αλλάξει τίποτα σε αυτή τη χώρα... :whip:

Link to comment
Share on other sites

Εχθές ακούω τηλεφωνική ομιλία μεταξύ της αδερφής της γυναίκας μου (22 ετών, τελειόφοιτη) και της πεθεράς μου. Ακούω την πλευρά της μικρής που έχει πάρει το αμάξι της μαμάς (χωρισμένη) και έχει δίπλωμα μόλις 1 χρόνο....

-Έλα... Με έγραψαν εχθές (Σάββατο βράδυ).

-...

-Τι πάλι ρε μαμά, εγώ φταίω που γράφουν όλη την ώρα;!

-...

-Στο Γκάζι, το είχα βάλει πάνω στο πεζοδρόμιο

-...

-Σιγά μωρέ, όλοι εκεί τα βάζουν

-...

-Έλα μωρέ, μόνο 40€ είναι.

-...

-Όχι, θα μου δώσει ο μπαμπάς, αλλά μάλλον θα τη σβήσω

Μετά μην αναρωτιέστε αν θα αλλάξει τίποτα σε αυτή τη χώρα... :whip:

Καλά όλα αυτά αλλά δεν είπες το βασικό, ΟΜΟΡΦΗ είναι¨?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.