Jump to content




DJD

Recommended Posts

Είχα πάρει παλιότερα τον Ερυθρό Σταυρό για μαθήματα στο Ηράκλειο αλλά μου είπαν απλά να αφήσω τηλέφωνο και θα με έπαιρναν αν γινόταν. Δεν με πήραν ποτέ...

Link to comment
Share on other sites

Κυριος 55ετων με γουρουνα χωρις κρανος.

Μια μηχανη του εκλεισε τον δρομο και επεσε.

Με το κεφαλι χτυπησε στις μπαρες που ειναι για τα εργα.

Επαθε ανακοπη καρδιας

Ξεκινησα καρπα και μετα απο 8-9λεπτα ανανηψε.

Τον σκεπασα με αλουμινοκουβερτα που εχω παντα μαζι μου.

Εβαλα το χερι με σπασμενη κλειδα σε μια πιο ανετη σταση και υστερα περιμεναμε το εκαβ.

Απ'οτι εμαθα απο το αττικο που τον πηραν εζησε

Οτι και να πω λίγο είναι.

Μου σηκώθηκε η τρίχα.

Εύγε αγόρι.

Link to comment
Share on other sites

δεν θέλω να αρχίσω τπτ αλλά χωρίς κράνος,χωρίς ζώνη,με το κινητό,καφέ,τσιγάρο στο χέρι ο οδηγός είναι Νο1 κίνδυνος πρώτα για τον ίδιο και αυτούς που κουβαλάει μαζί και μετά για όλους εμάς,αν μάλιστα αποδειχθεί υπαιτιότητα στο ατύχημα πρέπει να του κόψουν τα πόδια στο δικαστήριο και να επιβαρυνθεί όλα τα έξοδα.δικά του και αυτών που είχαν την ατυχία να είναι δίπλα του....

πείτε με με σκληρό αλλά ο τραυματίας είναι ο μοναδικός υπεύθυνος αφού άφησε το κράνος στο σπίτι,τώρα θα κληθούμε όλοι μας να καταβάλουμε τα έξοδα νοσηλείας και αποκατάστασής του

Έγινε επεξεργασία από wrong method
τυπο
Link to comment
Share on other sites

polone άξιος !!!

παιδιά με ότι έχει ρόδες δεν παίζουμε και ιδίως με τις ζωές μας !!!

περιστατικό που έγινε πριν μια βδομάδα στον θείο μου ! (περιμένω φωτογραφίες να δείτε πως έγινε το αμάξι) , βγήκαν άθικτοι και μια χαρά επειδή φόραγαν ζώνη !

Ανέβαινε στην Άμφισσα με την γυναικά του να πάει στην πεθερά του που είναι στο νοσοκομείο (μεγάλη σε ηλικία) , ήταν η μέρα όπου καίγονταν 3/4 χλμ πριν την Λιβαδειά, είχε πυροσβεστικές κακό κλπ , για να μην τα πολυλογώ κάτι είχε χυθεί στην άσφαλτο (πιθανόν λάδια) και όπως πέρασε με κάποια χλμ (κάτω από 100) , με αποτέλεσμα το αμάξι έχασε τα αυγά και τα πασχάλια (πρόσφυση), προσπάθησε και το έριξε στην δεξιά μεριά (κατα το βουνό και όχι από την άλλη μεριά) , πέφτει στο χαντάκι δεν κόβει ταχύτητα μέχρι που βρίσκει μια κοτρόνα και σκάει το δεξί λάστιχο με αποτέλεσμα να το φέρει και δύο κολοτούμπες (το μόνο καλό ότι έσκασε μετά κάτω κανονικά και όχι ανάποδα), βγήκαν έξω ήρθε η πυροσβεστική (μιας και τους είδαν , διότι δίπλα ήταν και σβήνανε την φωτιά, οπότε τρέξανε και για να μην πάρει φωτιά το αμάξι) !

α ξέχασα να πω ότι το αμάξι ήταν skoda fabia station classic

Link to comment
Share on other sites

polone άξιος !!!

παιδιά με ότι έχει ρόδες δεν παίζουμε και ιδίως με τις ζωές μας !!!

περιστατικό που έγινε πριν μια βδομάδα στον θείο μου ! (περιμένω φωτογραφίες να δείτε πως έγινε το αμάξι) , βγήκαν άθικτοι και μια χαρά επειδή φόραγαν ζώνη !

Ανέβαινε στην Άμφισσα με την γυναικά του να πάει στην πεθερά του που είναι στο νοσοκομείο (μεγάλη σε ηλικία) , ήταν η μέρα όπου καίγονταν 3/4 χλμ πριν την Λιβαδειά, είχε πυροσβεστικές κακό κλπ , για να μην τα πολυλογώ κάτι είχε χυθεί στην άσφαλτο (πιθανόν λάδια) και όπως πέρασε με κάποια χλμ (κάτω από 100) , με αποτέλεσμα το αμάξι έχασε τα αυγά και τα πασχάλια (πρόσφυση), προσπάθησε και το έριξε στην δεξιά μεριά (κατα το βουνό και όχι από την άλλη μεριά) , πέφτει στο χαντάκι δεν κόβει ταχύτητα μέχρι που βρίσκει μια κοτρόνα και σκάει το δεξί λάστιχο με αποτέλεσμα να το φέρει και δύο κολοτούμπες (το μόνο καλό ότι έσκασε μετά κάτω κανονικά και όχι ανάποδα), βγήκαν έξω ήρθε η πυροσβεστική (μιας και τους είδαν , διότι δίπλα ήταν και σβήνανε την φωτιά, οπότε τρέξανε και για να μην πάρει φωτιά το αμάξι) !

α ξέχασα να πω ότι το αμάξι ήταν skoda fabia station classic

και 50 μέτρα να κάνω απόσταση δεν βάζω μπρος το αμάξι αν δεν φοράω ζώνη

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ούτε να ξεπαρκάρω δε μπορώ χωρίς ζώνη. Νιώθω ο χειρότερος οδηγός του κόσμου. Έκανα από περιέργεια μια απόσταση 50m χωρίς ζώνη και νόμιζα πως θα μου φύγει στην ευθεία :p.

Πολωνέ respect.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.