Jump to content




DJD

Recommended Posts

Τα "διαμάντια" που βγαίνουν από τα δάχτυλά μας, είναι μερικές φορές Απίστευτα!

Ευτυχώς τις περισσότερες φορές συναντούν την κατανόηση και απλά "βγάζουν γέλιο".

Εγώ, λόγω "τυφλού συστήματος", συνεπικουρούντων και των "αρθριτικών", συχνά πυκνά βγάζω διαμάντια!:computer:

Κλασικό -όχι βεβαίως του βεληνεκούς της φίλης μας :no: - είναι αντί του "τι κάνεις;" το :

"Τι κλάνεις;" :laughing:

Να είμαστε καλά!:T:

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ πίνω καφέ. Ούτε Red Bull και τα ρέστα. Υποθέτω ότι αν κάποια μέρα πιω έναν καφέ και ένα red bull απανωτά θα ανοίξει το μάτι σε τέτοιο βαθμό που θα βλέπω στο σκοτάδι.

Link to comment
Share on other sites

^^αθάνατε Ελληναρά..

Για να κανω λιγο το συνηγορο του διαβολου,μιας και εχω μηχανη αλλα σιγουρα δεν την αραζω ετσι...

που ακριβως θελετε να τις βαζουν?

αν τη βαλω αναμεσα στα αυτοκινητα μου τη ριχνουν κατω οπως ξεπαρκαρουν,φευγουν και αντε γεια η μηχανη

αν τη βαλω οπως λεει ο κοκ δηλαδη παραλληλα με το πεζοδρομιο,ειμαι ελληναρας

αν τη βαλω στο πεζοδρομιο ενοχλω

στους απειροεαχιστους χωρους παρκινγκ μηχανης βαζουν αυτοκινητα...

προσωπικα οταν παω καπου προσπαθω να τη βαζω πανω στο πεζοδρομιο αλλα τουλαχιστον να μην ενοχλω,δηλαδη να εχει επαρκη χωρο να περασει το οτιδηποτε

Link to comment
Share on other sites

[Όποιος θέλει να παρκάρει κάτω από το σπίτι του να φτιάχνει garage]

Έχω βαρεθεί να βλέπω γλάστρες κώνους καρέκλες κλπ για να κρατάνε θέσεις parking.

Οταν χρησιμοποιουσα αυτοκινητο τα εβγαζα ολα ετσι για το σπασιμο

ηταν το παλιο βεβαια και δε με ενοιαζε αλλα δε το αγγιζαν.

ας ηθελαν δηλαδη να το αγγιξουν κιολας...

Link to comment
Share on other sites

Για να κανω λιγο το συνηγορο του διαβολου,μιας και εχω μηχανη αλλα σιγουρα δεν την αραζω ετσι...

που ακριβως θελετε να τις βαζουν?

αν τη βαλω αναμεσα στα αυτοκινητα μου τη ριχνουν κατω οπως ξεπαρκαρουν,φευγουν και αντε γεια η μηχανη

αν τη βαλω οπως λεει ο κοκ δηλαδη παραλληλα με το πεζοδρομιο,ειμαι ελληναρας

αν τη βαλω στο πεζοδρομιο ενοχλω

στους απειροεαχιστους χωρους παρκινγκ μηχανης βαζουν αυτοκινητα...

προσωπικα οταν παω καπου προσπαθω να τη βαζω πανω στο πεζοδρομιο αλλα τουλαχιστον να μην ενοχλω,δηλαδη να εχει επαρκη χωρο να περασει το οτιδηποτε

Παράλληλα με το πεζοδρόμιο όπως ορίζει ο ΚΟΚ, ΑΛΛΑ όχι κάφρικα στην μέση του χώρου να μην χωράει άλλο αυτοκίνητο όπως ο τύπος.

Τα έχουμε πει πολλές φορές, πρόβλημα δεν είναι η έλλειψη νόμων, έχουμε αρκετούς από δαυτους, πρόβλημα είναι η έλλειψη παιδείας και η μη εφαρμογή των νόμων από το κράτος.

Αγαπημένο μου παράδειγμα ο αντικαπνιστικός νόμος.

Δεν έχει εφαρμοστεί σχεδόν ποτέ, και σε αυτό φταίνε τόσο οι αρχές και το κράτος, όσο και οι μαγαζάτορες και οι "ελα μωρέ" πολίτες..

Link to comment
Share on other sites

Και σου λεω...αν το εβαζε παραλληλα στην ακρη της θεσης παλι δε θα χωραγε αυτοκινητο αρα παλι ελληναρας

Και εαν το σφηνωσεις πουθενα δε θα μπορεις να βγεις μετα.

ασε που αν το βαλεις στην ακρη της θεσης παιζει να σε κλεισει το αυτοκινητο και να θες μετα 25 μανουβρες και αν για να βγεις...

Δε λεω οτι να ναι ειμαστε αλλα δεν ειναι ολα τοσο απλα

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.