Jump to content



Ανέκδοτα, αστείες φώτος και video (FunLab)


DJD

Recommended Posts

ααααχ καλά του έκανε. πόσο εκνευριστικοί αυτοί που μονίμως χώνονται και αλλάζουν λωρίδες στο έτσι

Εγώ πάλι έχω δει πολλούς μοτοσυκλετιστές σαν τον εν λόγω ποδηλάτη, οι οποίοι πιστεύουν ότι ο δρόμος τους ανήκει και οι αυτοκινητιστές πρέπει να τους ανοίγουν και δρόμο λες και έχουν προτεραιότητα αντίστοιχη ενός ασθενοφόρου. Σε καμιά περίπτωση δεν θα δώσω δίκιο στον ποδηλάτη την στιγμή που είναι μέσα στον δρόμο και όχι σε κάποια λωρίδα ειδικά για ποδήλατα. :getlost:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι έχω δει πολλούς μοτοσυκλετιστές σαν τον εν λόγω ποδηλάτη, οι οποίοι πιστεύουν ότι ο δρόμος τους ανήκει και οι αυτοκινητιστές πρέπει να τους ανοίγουν και δρόμο λες και έχουν προτεραιότητα αντίστοιχη ενός ασθενοφόρου. Σε καμιά περίπτωση δεν θα δώσω δίκιο στον ποδηλάτη την στιγμή που είναι μέσα στον δρόμο και όχι σε κάποια λωρίδα ειδικά για ποδήλατα. :getlost:

το θεμα ειναι οτι οι πιο πολλοι περνανε τις μηχανες για ποδηλατα με κυλινδρο.δεν ειναι ετσι.κανονικα εχει τα ιδια 'δικαιωματα' στο δρομο με το αυτοκινητο.αντε να το εξηγησεις στον ελληναρα με το suv που θα κορναρει στον αλλο μπροστα με το μηχανακι για να του ανοιξει δρομο...

βεβαια το ιδιο γινεται ακομα και μεταξυ μικρης-μεγαλης μηχανης(και αντιστοιχα ακριβου-'φθηνιαρικου' αυτοκινητου),οποτε τι να λεμε τωρα.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=188]yanni[/MENTION] : Κάπου διάβαζα ΚΟΚ για ποδήλατα. Φυσικά και οι ποδηλάτες πάνε στο δρόμο. Μάλιστα ΠΡΕΠΕΙ να πας στην μέση του δρόμου και όταν μαζέψεις μία καλη ουρά πίσω, περιμένεις λίγο στην άκρη να αποσυμφοριστεί ο δρόμος και συνεχίζεις. Αν το βρω θα το ποστάρω...στο άλλο thread :)

2761119_700b.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι έχω δει πολλούς μοτοσυκλετιστές σαν τον εν λόγω ποδηλάτη, οι οποίοι πιστεύουν ότι ο δρόμος τους ανήκει και οι αυτοκινητιστές πρέπει να τους ανοίγουν και δρόμο λες και έχουν προτεραιότητα αντίστοιχη ενός ασθενοφόρου. Σε καμιά περίπτωση δεν θα δώσω δίκιο στον ποδηλάτη την στιγμή που είναι μέσα στον δρόμο και όχι σε κάποια λωρίδα ειδικά για ποδήλατα. :getlost:

Το ότι δεν υπάρχουν λωρίδες για ποδήλατα δεν είναι λάθος τον ποδηλατών και δεν σημαίνει ότι δεν πρέπει να κυκλοφορούν, στα υπόλοιπα που λες συμφωνώ, ο συγκεκριμένος πρώτα πάει πάνω στη διαχωριστική γραμμή, χώνετε ανάμεσα στα αμάξια και μετά θυμάται ότι είναι κανονικό όχημα και δικαιούται τον χώρο που του αναλογεί.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι έχω δει πολλούς μοτοσυκλετιστές σαν τον εν λόγω ποδηλάτη, οι οποίοι πιστεύουν ότι ο δρόμος τους ανήκει και οι αυτοκινητιστές πρέπει να τους ανοίγουν και δρόμο λες και έχουν προτεραιότητα αντίστοιχη ενός ασθενοφόρου. Σε καμιά περίπτωση δεν θα δώσω δίκιο στον ποδηλάτη την στιγμή που είναι μέσα στον δρόμο και όχι σε κάποια λωρίδα ειδικά για ποδήλατα. :getlost:

Ναι και επειδη εχετε πηξει εσεις στη κινηση πρεπει να κατσουμε κ εμεις εκει να σας κραταμε παρεα ? :fist:

Οταν ειμαι με το αμαξι και βλεπω πισω μηχανη που προσπαθει να περασει του ανοιγω δρομο.

Οταν ειμαι με τη μηχανη οι περισσοτεροι ανοιγουν δρομο η απλα κλεινουν τον καθρεπτη να περασουν οι μηχανες.

Που ειναι το περιεργο ?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.