Jump to content



Ποια τηλεοπτική σειρά παρακολουθείτε 2.0 (TVLab)


DJD

Recommended Posts

Να το πάω λίγο πιο μαλακά :p

Ξεκινάει πολύ καλά. Αλητεία κι έτσι φάση. Και κάπου στην 3η-4η σαιζόν αρχίζει και γίνεται "συμμορίτες σε απόγνωση". Δράμα, κλάματα, αγάπες, τρυφερότητες και λοιπές αηδίες. Εκεί το παράτησα, γιατί ήθελα κάτι να ξεχειλίζει τεστοστερόνη :p Αν ήταν έβλεπα και το κανονικό (νοικοκυρές σε απόγνωση), που είχε και την Έβα τη Λονγκόρια, να ανοίγει και το μάτι :hehe:

 

Strike back που πρότεινε ο @Delijohn πολύ ωραία action σειρά. Δύο τύπάδες, ειδικές δυνάμεις φάση, βρετανοί, και δαμάνε και γέρνουν σε όλον τον κόσμο. Έχει ντενίνιο'ς σιλ οφ απρούβαλ :T:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

@Delijohn 

Να σου πω την αληθεια 2 φιλαρακια μου την προτειναν γι αυτο και την ξεκινησα! Κατα τ αλλα δεν ξερω τιποτα! Απο περιεχομενο τωρα, αυτο που θα μ αρεσε πιο πολυ θα ηταν το αστυνομικο και οι πρακτορες που λες... Αν υπαρχει καποια προταση για ριχτην!!

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, virus777 said:

@FANISTELROOY

 

House of Cards

 

και αν σου αρέσει το sci-fi:

Χ-Files

Fringe (όχι την τελευταία σαιζόν)

To House of Cards νομιζω εχει να κανει με πολιτικη και δεν με ψηνει.

 

Ουτε τα sci-fi, αν και μου αρεσε το Lost. Ισως επειδη ηταν η πρωτη ξενη σειρα που εκατσα και ειδα...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που είπε ο @deninho για το breaking bad, ισχύει 100%. Ξεκινά καλά και σε μια φάση νομίζεις ότι βλέπεις λίγο νοικοκυρές σε απόγνωση.

Κι εγώ όταν ήμουν στην ίδια φάση με σένα, κάτι παιδιά από την τότε δουλειά, με έσπρωξαν στα ίδια (αστυνομικά, πράκτορες κ.λπ.). Ξεκίνησα με το 24 και πωρώθηκα τρελά με τον Jack F*** Bauer. Μετά εντελώς τυχαία έμπλεξα με το Alias, μια πολύ καλογραμμένη σειρά που έχει στοιχεία πρακτόρων/μυστηρίου/λίγο φαντασία κλπ. Την έγραψε ο J.J. Abrams που μετά έφτιαξε αριστουργήματα. Είχα κολλήσει πολύ. Υπάρχουν κι άλλα... π.χ. και το chuck είχε να κάνει με πράκτορες, αλλά είχε γερή πινελιά κωμωδίας. Το Ηomeland είχε μια πινελιά δράματος, ενώ είδα και το The Americans, που ναι μεν είναι αυτό ακριβώς.. αλλά ήταν λίγο βαρετό γιατί έδειχνε τη ζωή τους παράλληλα με το τι έκαναν.. ήταν κ σε άλλη εποχή (ψυχρός πόλεμος) οπότε με χάλασε λίγο. Το Person of Interest είναι πιο ξεχωριστό, αλλά θέλει λίγο υπομονή στα πρώτα επεισόδια. Όλοι εδώ έρχονται κ ρωτάνε, παιδιά είδα 4-5 επεισόδια.. γίνεται καλύτερο μετά; Και πάντα απαντάμε όλοι με μια φωνή ΝΑΙ ΓΙΝΕΤΑΙ :p Α! Πρόσφατα είδα και το Luther.. μα τι ωραίο... φοβερός πρωταγωνιστής και μυρωδιά αγγλίας..! :wub:

Μετά σε πιο στρατιωτικό μου άρεσε το Strike Back ή σε πιο ξυλίκι είχα λατρέψει το Banshee. 2-3 επικές σκηνές ξύλου.

Όλα έχουν μια πινελιά από κάτι άλλο... για να κρατάνε και άλλα είδη θεατών εκτός από τους σκληροπυρηνικούς. Έχω δει νομίζω κι άλλα με πράκτορες ή αστυνομικά, αλλά δεν έχω τόσο καλή άποψη όσο για τα παραπάνω.. ή κάποια ίσως ξεχνάω.. 

πολλά από αυτά σκέψου τα έβαλα με υπότιτλους και στον πατέρα μου να τα δει και τον μετέτρεψα μεγάλο άνθρωπο σε series junkie.. με φώναξε η μάνα μου να μη του κατεβάζω άλλα.. :p

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, FANISTELROOY said:

Χρειαζομαι βοηθεια να διαλεξω την επομενη σειρα.

 

Οι τελευταιες που ειδα ηταν το Boardwalk Empire και το Sopranos.

Eχω δει τις εξης (μπορει να ξεχναω καποιες):

The Wire

The Shield

Dexter

Breaking Bad

Rome

Band of brothers

Spartacus

Game of Thrones

The Walking Dead

Sherlock

True Detective

Oz

Better Call Saul

Vikings

Homeland

Lost

Prison Break

 

Για πειτε καμια καλη?

Αξιζει το Sons of Anarchy που εχει τελειωσει κιολας;

Ή να πιασω καποια καινουρια εκ των Narcos, Stranger things, Westworld?

Ή καποια αλλη καλη που μου εχει ξεφυγει;

Επειδη απο οτι θυμαμαι ησουν spartacus fan,δλδ ανθρωπος που του αρεσει να διασκεδαζει:p

δες banshee.

Ιδια επιπεδα διασκεδασης με spartacus για μενα.

Το strike back που αναφερθηκε ,της ιδιας εταιριας διασκεδαστικο full αλλα ενα click κατω απο banshee.

Δες τα και 2 παντως.

Έγινε επεξεργασία από jesus
Link to comment
Share on other sites

To House of Cards νομιζω εχει να κανει με πολιτικη και δεν με ψηνει.


Ήμουν ακριβώς στη φάση σου. Τη πρώτη σαιζόν την είχα στο σκληρό 1 χρόνο μέχρι να αποφασίσω να τη δω. Λίγο αυτό που λες με την πολιτική (και δη την αμερικάνικη), λίγο ότι μου την είχανε προτείνει τα λάθος άτομα, δεν αποφάσιζα να την ξεκινήσω.
Όταν τελικά διστακτικά ξεκίνησα, είδα τις 2 σαιζόν που είχαν βγει τότε μονορούφι σε λίγες μέρες.

Δεν έχει να κάνει τόσο με την πολιτική αυτή καθαυτή, ούτε μας τα πρήζει για το πόσο γ@μ*τη είναι η αμερικάνικη πολιτική σκηνή (κάνει ακριβώς το αντίθετο). Πιο πολύ με το πως ένας άνθρωπος χωρίς τις σωστές -αν όχι καθόλου- ηθικές αξίες πατάει μεταφορικά αλλά και κυριολεκτικά επί πτομάτων για να βρεθεί σε θέση ισχύος. Πισώπλατα μαχαιρώματα, δολοπλοκίες, ραδιουργίες και παρασκήνιο ενός σάπιου εκ των ένδων συστήματος.
Θα σου πρότεινα να κάνεις ένα try, και αν δεν...

Και φυσικά, να μην το ξεχάσω, παίζει ο καλύτερος Kevin Spacey των τελευταίων ετών. Πραγματικά η ερμηνεία του συγκλονίζει και είναι από μόνος του λόγος για να παρακολουθήσει κάποιος την σειρά.
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Delijohn said:

Αυτό που είπε ο @deninho για το breaking bad, ισχύει 100%

για το Sons of Anarchy μίλαγα. Για το BB έχω να πω πολύ καλά λόγια

 

ΥΓ @FANISTELROOY Αν δεν έχεις δει Band of Brothers, πήγαινε δες το, και μετά ξαναέλα :p

Link to comment
Share on other sites

On 10/28/2016 at 11:04 PM, honda22 said:

Ξεκίνησα Westworld. Φαίνεται δυνατή :T:

Συμπαθητικό ειναι,απλα με 100 millions budget και τετοιο cast μπορουσαν να κανουν κατι πολυ καλυτερο.

Ειλικρινα απορω που χαλασαν τοσα λεφτα.(στην συνταξη του hopkins υποθετω:p)

Το σημερινο ηταν καλο.Αρχιζει και αποκταει καποιο ενδιαφερον.

 

Το βλημα ο πιτσιρικας στο the strain εσπασε τα κοντερ βλακειας στο τελευταιο επεισοδιο.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, jax7480 said:

Το arrow ειπώθηκε πως έστρωσε. Αληθεύει ή να προσπεράσω;

Κοιτα εχω δει τα πρωτα 2, εχει πιο πολυ δραση απο την σαπουνοπερα της προηγουμενης σεζον ειναι η αληθεια, θα δειξει

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.