Jump to content



Ποια τηλεοπτική σειρά παρακολουθείτε 2.0 (TVLab)


DJD

Recommended Posts

Μιας και το How to Get Away with Murder μας αφηνει για λιγο καιρο χωρις επεισοδιο, ειμαι προς αναζητηση σειρας και θελω τις γνωμες σας :p Τελειωσα νερακι House of Cards ( Kevin Spacey απλα για οσκαρ. Αν εβαζε υποψηφιοτητα για πλανηταρχης εγω θα τον ψηφιζα με κλειστα ματια :p ). Ειμαι 3η σεζον στο  The Blacklist και για καποιο λογο νιωθω οτι με κουραζει πλεον. Ενω ξεκινησε πολυ καλα και δυναμικα μετα στον 2ο κυκλο ενιωσα λες και βλεπω λουπα το ιδιο σκηνικο σε καθε επεισοδιο. Επισης το Mr Robot ενω 1η σεζον ολα καλα ολα ωραια μου αρεσε πολυ στη 2η σεζον νιωθω οτι καπου το εχασε και αυτο. 

Ειμαι αναμεσα σε : 1) GoT (ναι ναι το ξερω παιζει να ειμαι ο μονος στον πλανητη που δεν εχει δει ουτε μισο επεισοδιο. Σταυρωστε με :p 

                                      2) Agents Of Shield ( Εχει σχεση και με τις ταινιες της Μαρβελ ? Εχει δηλαδη αναφορες κανονικα ή ειναι εντελως αλλο σκηνικο ? ) 

                                      3) Person of Interest 

Δωστε τα φωτα σας :D Επισης για οποιον θελει ας ξεκινησει The Young Pope με Jude Law. Στην αρχη θα σας φανει λιγο παραξενη σειρα αλλα οσο περνανε τα επεισοδια γινεται καλυτερο θεωρω. Θελει υπομονη. 

Link to comment
Share on other sites

πριν 3 λεπτά, το μέλος apostonikos έγραψε:

1) GoT (ναι ναι το ξερω παιζει να ειμαι ο μονος στον πλανητη που δεν εχει δει ουτε μισο επεισοδιο. Σταυρωστε με :p 

 

Δεν εισαι ο μονος...

 

Το HoC το αφησαμε καπου στην 3η σεζον και ενω κορυφωνοταν το ενδιαφερον. Δεν υπηρχε χρονος... Θα συνεχιστει καποια φορα.

Για τα αλλα δεν εχω αποψη.  Εγω προτεινω το Chance με τον Hugh Laurie. Προτεινω οπωσδηποτε το The Night Of, που ειναι μινι σειρα. 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, apostonikos said:

Ειμαι αναμεσα σε : 1) GoT (ναι ναι το ξερω παιζει να ειμαι ο μονος στον πλανητη που δεν εχει δει ουτε μισο επεισοδιο. Σταυρωστε με :p 

                                      2) Agents Of Shield ( Εχει σχεση και με τις ταινιες της Μαρβελ ? Εχει δηλαδη αναφορες κανονικα ή ειναι εντελως αλλο σκηνικο ? ) 

                                      3) Person of Interest 

Δωστε τα φωτα σας :D Επισης για οποιον θελει ας ξεκινησει The Young Pope με Jude Law. Στην αρχη θα σας φανει λιγο παραξενη σειρα αλλα οσο περνανε τα επεισοδια γινεται καλυτερο θεωρω. Θελει υπομονη. 

 

1)Το got εχει επιπεδο φυσικα αλλα αν θα σαρεσει η οχι εχει να κανει και με τα γουστα σου.Μην περιμενεις πολυ ξυλο,μαχες και οπως μην περιμενεις πολυ fantasy στοιχειο

2)Nαι στο ιδιο συμπαν ειναι με αναφορες κανονικα(o phil colson παιζει),στην αρχη ειναι λιγο βαρετο αλλα πυροβολαει απο ενα σημειο και μετα

3)το poi ειναι απλα επος.Λιγο υπομονη θελει μονο στην αρχη γιατι αργει να παρει μπρος και να ξεπερασεις το γεγονος οτι εχει πολλα fillers επεισοδια

 

Αν εισαι του sci-fi μπορεις να τσεκαρεις το the expanse

Έγινε επεξεργασία από jesus
Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησα το Secrets and lies  πολύ καλό παρόλου που είχα καταλάβει ποιος θα είναι ο ένοχος από το 2ο-3ο επεισόδιο. Η εξέλιξη, η πλοκή, το αυτός είναι όχι αυτός ο ένοχος ήταν πολύ καλά. Τώρα μπήκα στη δεύτερη Season.

Οποιος δε το έχει δει αξίζει!

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος karmen1983 έγραψε:

Ξεκίνησα το Secrets and lies  πολύ καλό παρόλου που είχα καταλάβει ποιος θα είναι ο ένοχος από το 2ο-3ο επεισόδιο. Η εξέλιξη, η πλοκή, το αυτός είναι όχι αυτός ο ένοχος ήταν πολύ καλά. Τώρα μπήκα στη δεύτερη Season.

Οποιος δε το έχει δει αξίζει!

Spoiler

Wtf ηξερες οτι το κοριτσακι τον σκοτωσε? Πως ειναι δυνατον? 

 

Link to comment
Share on other sites

Θέλει γυναικείο μυαλό η σειρά :p 

Γι' αυτό και η αστυνόμος είναι γυναίκα :hehe:

 

 

πριν 41 λεπτά, το μέλος icy20 έγραψε:

 

Ειμαι απο κινητο και δεν το πολυ παλευω στα φαναρια να βαζω πολλα πολλα.

 

Το διόρθωσα εγώ αλλά έχε ρε παιδί το νου σου στο τιμόνι χρονιάρες μέρες!

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, karmen1983 said:

Θέλει γυναικείο μυαλό η σειρά :p 

Γι' αυτό και η αστυνόμος είναι γυναίκα :hehe:

 

 

Το διόρθωσα εγώ αλλά έχε ρε παιδί το νου σου στο τιμόνι χρονιάρες μέρες!

Κινηση ftw... 

Link to comment
Share on other sites

The Mick

To είδε κανείς? πλάκα είχε.

 

 

1 hour ago, Seafalco said:

NETFLIX ! ! !

THE OA [2016 SEASON 1]

 

The OA (TV Series 2016– ) - IMDb

 

Πάρα πολύ καλή !
Είμαι στο 5ο επισόδειο και όσο πάει γίνεται και καλυτερο ! :T:

 

 

Δεν την έχω δει αλλά υπάρχουν πολλές παρόμοιες, δεν νομίζω να έχει καλό τέλος.

 

Resurrection

Les Revenants 

The Returned

The 4400

Έγινε επεξεργασία από Havic
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που έχω να πω, αφού είδα και τα 8 επισόδεια του πρώτου κύκλου του "The OA" , είναι ότι ανυπομονώ για το δεύτερο !

Ελπίζω το Netflix να προχωρήσει γρήγορα σε αυτόν !

Δεν σε απογοητεύει, έχει όλες τις ανατροπές που σε αφήνουν "κάγκελο" και χρειάζεται, για να γίνει μια καλή ιστορία, και δεν είναι λίγες οι φορές

που στέκεσαι στη τσίλια καθώς ψυχανεμίζεσαι -ή δεν τολμάς να ευχηθείς-  το τι θα γίνει στη συνέχεια!

Οι ηθοποιοί παίζουν εξαίρετα και προσωπικά όχι μόνο δεν με κούρασε, αλλά αντίθετα μου έδωσε μια "μαγική" αίσθηση,

πράγμα που έχει πολύ  καιρό να το κάνει σειρά !

Χαλαρώστε -αν μπορείτε - και αφήστε την να σας πάρει μαζί της !

Καλό ταξίδι ! :)

 

Έγινε επεξεργασία από Seafalco
Link to comment
Share on other sites

Stranger Things Άνετα 9/10.

 

Εκπληκτικές ερμηνείες από τα πιτσιρίκια, αλλά και τους μεγάλους. Απίστευτο soundtrack, φανταστική μουσική, επιβλητική ατμόσφαιρα και ωραίο σενάριο χωρίς τρύπες.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

MV5BMzhlMzA1ZjgtOGNjMS00NDIxLTllOGUtOGUw

 

Την είχα αφήσει στο ράφι κάνα χρόνο τώρα, είπα να δω το pilot.

 

Έντονη εμπειρία, πειστική ερμηνεία χωρίς φλυαρίες,καλή μουσική, κλασικές σκηνές που θυμίζουν Sons of Anarchy χωρίς όμως τις υπερβολές δίχως λόγο.

 

Το γεγονός οτι βασίζεται σε πραγματική ιστορία περνα πολλές φορές απο το μυαλό στη πορεία των επεισοδίων και ταυτίζεσαι με την αγωνία του μπιφτ...εε , ήρωα ήθελα να πω :p

 

ΥΓ μια σύντομη εισαγωγή για Vagos, Mongols, Hell Angel's και Outlaws ->

      

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@tribΝαι είδα τα πρώτα 3 επεισόδια αλλά μου ήταν τελείως αδιάφορο το θέμα και την παράτησα, απλά δεν μπορούσα να “δώσω κανένα fck” για το τι έγινε, γιατί έγινε, το πόσο πατριώτες είναι οι αμερικάνοι και το για σύνταγμα τους… γενικά πέρασε και δεν ακούμπησε…

 

@Thresh86 Μετά το Son Of Moms απέκτησα μια έντονη αντιπάθεια προς το συγκεκριμένο θέμα, ωστόσο σχετικά πρόσφατα είδα το Bikie Wars: Brothers in Arms  και ήταν αρκετά καλό, θα τιμήσω και αυτό που λες.

Έγινε επεξεργασία από Havic
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 32 λεπτά, το μέλος trib έγραψε:

Το Designated Survivor το έχει αρχίσει κανείς; Πρώτη season είναι.

Προσπαθεί να γίνει House of Cards ή έστω Madam Secretary αλλά δε τα καταφέρνει by a long shot που λένε στο χωριό μου. Άντεξα 6Ε

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.