Jump to content



Ποια τηλεοπτική σειρά παρακολουθείτε 2.0 (TVLab)


DJD

Recommended Posts

Μολις το ειδα και εγω , αρχικα περιμενα να εχει 4 επεισοδεια οπως ολες οι προηγουμενες σεζον αλλα θεωρησαν το επεισοδειο-ταινια που εβγαλαν περσυ ως το πρωτο ..... 

 

Η αληθεια ειναι δεν ξερω τι περιμενα , τα προηγουμενα με ειχαν εντυπωσιασει παρα πολυ - κυριος στον τροπο που ο σερλοκ ελυνε τους γριφους αλλα και στον τροπο που ολα συνδεοταν μεταξυ τους . Ο Moriarti ειχε παιξει τοσο γ@μ@τ@ που απλα δεν γινοταν να δωσουν κατι περισσοτερο στην σειρα και μαλλον το καταλαβαν και την τελειωσαν . 

 

Συνεπως για εμενα ..... , 2 χρονια αναμονης σε ανταλαγμα 4μιση ωρων "εχ-εχ καλο ειναι "  , εκτος και αν μου ξεφυγε κατι σουπερ φοβερο στο τελος ...

 

Έγινε επεξεργασία από kpetros
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν τα ειχα δει.

Ειμαι τωρα στο πρωτο της τριτης σεζον.

Ψιλοmehh την εχω βρει την σειρα μεχρι στιγμης.Τα τελευταια 1,2 της δευτερης σεζον ηταν συμπαθητικα αν και τραβηγμενα απο τα μαλλια σε μερικα σημεια

Αν δεν ηταν το τζιτζιφιογκος ο cumberbatch παιζει και να μην με εχει κρατησει καν να την δω ολη.

 

 

Έγινε επεξεργασία από jesus
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ειδα το Stranger Things. Ειλικρινα, χωρις κανεναν απολυτως λογο , συνεχιζα να το βλεπω. Φανταζομαι οτι σκεφτηκα καποια στιγμη, πως θα εχει κατι καλο στο τελος, κατι διαφορετικο. Δυστυχως επεσα θυμα αυτων που οτι Horror + Fantasy δουνε το βαφτιζουν τρομερο και φοβερο. Τα κλισε ολα μαζεμενα. Για τα δικα μου γουστα, ειναι απλα μια @@ρια. Κριμα

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, tommybertsen said:

Ειδα το Stranger Things. Ειλικρινα, χωρις κανεναν απολυτως λογο , συνεχιζα να το βλεπω. Φανταζομαι οτι σκεφτηκα καποια στιγμη, πως θα εχει κατι καλο στο τελος, κατι διαφορετικο. Δυστυχως επεσα θυμα αυτων που οτι Horror + Fantasy δουνε το βαφτιζουν τρομερο και φοβερο. Τα κλισε ολα μαζεμενα. Για τα δικα μου γουστα, ειναι απλα μια @@ρια. Κριμα

 

Ποσο χρονων εισαι αν επιτρεπεται?

Παιζει υπερβολικα με το συναισθημα το stranger things.

Ανθρωποι απο καποια ηλικια και κατω που δεν τους συνδεει κατι με αυτα απο τα οποια δανειζεται στοιχεια η σειρα ναι θα τους ειναι εντελως αδιαφορη.

Έγινε επεξεργασία από jesus
Link to comment
Share on other sites

Φιλε σορρυ αλλα να σαι 32 και να μην σαρεσει το stranger things δεν το καταλαβαινω.

Εκτος αν δεν σαρεσε το ειδος που προσπαθησε να αντιγραψει.

Επιασε αψογα την ατμοσφαιρα καποιων ταινιων των 80's αρχες 90's.

 

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς ειμαι πολύ δύσκολος όσον αφορά το θέμα horror / fantasy / sci-fi ... Έπιασε το feeling αλλά μόνος σου είπες τη μαγική λέξη ( αντέγραψε ) . Πρωτότυπες ιδέες διάβαζα παντου, δε νομίζω ότι τις είδα. Με χάλασε στο τέλος , κάτι διαφορετικό περίμενα,δε ξέρω.. Αν πήγαινα να τη λογική ότι Απλά είναι κουλ επειδή αντιγράφει τα 80s ίσως να το έβλεπα αλλιώς... Τώρα η 2η σεζόν θα είναι στο ίδιο μοτίβο φαντάζομαι; 

Link to comment
Share on other sites

Οχι μαζι σου πρωτοτυπία καμια η σειρα.Aν μιλησε καποιος για πρωτοτυπια αγνοει πολυ πραγμα απο την εποχη εκεινη.

Ουτε horror ηταν τουλαχιστον με την σημερινη εννοια.Η εστω ειναι οσο horror θεωρείτε σημερα και το poltergeist ξερω γω:p

 

Η δευτερη το ιδιο πραγμα την κοβω καπως πιο τραβηγμενη

 

Έγινε επεξεργασία από jesus
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

MV5BOTc3MDYwNTg4NF5BMl5BanBnXkFtZTgwMTk0

 

Το 1ο ξεκίνησε μέτρια , τέλος 2ου είσαι ήδη στο κόσμο του  και από 3ο και μετά

απρόβλεπτο.

Διατηρεί πολλά στοιχεία νεο-noir , πολύ καλός Χιου , ενδιαφέροντες οι συμπληρωματικοι .

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι, τελείωσε. Είμαι στο 5ο επεισόδιο γιατί περίμενα να τελειώσει και γω για να το ξεκινήσω.

Είναι ok υποθέτω. Στα πρώτα επεισόδια δεν συμβαίνουν και πολλά.

Link to comment
Share on other sites

Meh. Μετά το GoT αμφιβάλλω αν θα ξαναδεθώ με κάποιον χαρακτήρα σε οποιαδήποτε σειρά.

Μετά το red wedding έχω αποκτήσει ανοσία :hehe:

Έγινε επεξεργασία από virus777
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, sstav said:

Ο τελευταίος κύκλος των  vikings ολοκληρώθηκε; τον παρακαλούθησε κανείς;

Πολύ δυνατή σειρά για τους fans του είδους. Στο Β' μέρος της 4ης σεζόν συμβαίνουν κάποια συνταραχτικά σκηνικά αλλά είναι μεμονωμένα. Βέβαια είναι και προάγγελος για το τι θα ακολουθήσει αλλά μου δώθηκε η εντύπωση ότι ξεκινάει ο κορεσμός. Ίσως φταίνε και τα 20 επεισόδια με Α και Β μέρος σε μια σεζόν.

 

Σκέφτομαι να ξεκινήσω Peaky Blinders. Ήδη βλέπω το Τaboo (2017) και ενώ φαίνεται υποσχόμενο είναι και ψυχεδελικό εξίσου. Black Sails είχα ξεκινήσει αλλά κάπου με κούρασε και το σταμάτησα. Τι άλλη σειρά λέτε;

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.