Jump to content



Ποια ταινία είδατε πρόσφατα 2.0 (CineLab)


DJD

Recommended Posts

Κάποια στιγμή θα δω και το

In the Name of the King: A Dungeon Siege Tale (2007) - IMDb

διότι έχω την ίδια απορία με πολλούς στα σχόλια. Πως ένας αποτυχημένος σκηνοθέτης που φτιάχνει τραγικές ταινίες κατάφερε και μάζεψε τέτοιο cast...

3.5/10

Τώρα κατάλαβα γιατί αυτοί οι ηθοποιοί παίξανε σε αυτή την ταινία. Η ταινία είναι μια τραγική κόπια - κάποιες σκηνές βγάζουν όχι απλά μάτι, αλλά μάτια - της τριλογίας Lord Of the Rings (μήπως να το πω περίληψη?!). Προφανώς ο σκηνοθέτης τους έπεισε ότι πρόκειται για το επόμενο Lord Of The Rings. Πιθανόν χρησιμοποίησε και την τακτική από το γνωστό ανέκδοτο (με τον πατέρα που πάει να κάνει τον γιο του γαμπρό του Bill Gates) λέγοντας σε κάθε ηθοποιό ξεχωριστά

- Θέλω να παίξεις στην ταινία μου.

- Δεν τρελάθηκα να παίξω σε ταινία σου ( ο εν λόγω "σκηνοθέτης" είναι επιπέδου 3,5/10 αν κρίνω από το γεγονός ότι οι περισσότερες ταινίες του παίρνουν κατά μέσο όρο τέτοιο βαθμό στο IMDB).

- Μα έχουν ήδη δεχτεί να παίξουν αυτός, αυτός, αυτός, αυτή και ο άλλος

- Ε τότε αλλάζει το πράγμα.

Λυπάμαι τα λεφτά των παραγωγών και τον χρόνο που σπατάλησαν οι ηθοποιοί. Ο Statham είναι ο γνωστός Statham σώζοντας σε έναν μικρό βαθμό την ταινία, ο Ray Liotta προσπαθεί να δείξει όσο ποιο ανισόρροπος μπορεί στον ρόλο του κακού, οι υπόλοιποι προσπαθούν μάταια να παίξουν ποδόσφαιρο, παίρνοντας οδηγίες από προπονητή... πινγκ πονγκ. Κομπάρσοι μπόλικοι, σκηνικά τρώγονται, ενώ... bonus(???) είναι και κάποιες σκηνές που θυμίζουν Matrix και κάποιες σκηνές με πολεμικές τέχνες στο στυλ των Κορεάτικων ταινιών! Η μουσική τέλος, είναι ΕΚΝΕΥΡΙΣΤΙΚΗ!

Δείτε το με παρέα για τις λίγες καλές σκηνές, για το cast, για να εκτιμήσετε πολύ περισσότερο το Lord of the Rings και τον Peter Jackson, για το γέλιο που βγάζουν κάποιες άλλες σκηνές και για τα ΑΠΕΙΡΑ FACEPALMS που θα κάνετε κατά την διάρκεια της ταινίας. :baby:

Link to comment
Share on other sites

The Prestige 8,5/10

Συναρπαστικη ταινία, έκανα λάθος που ανέβαλα συνεχώς να την δω. Ο Νόλαν έκανε καταπληκτική δουλειά με ένα πολύπλοκο σενάριο, συνδέοντας το παρελθόν με το παρόν τέλεια. Η ταινία σε κρατά κολλημένο στην οθόνη καθώς συνέχεια υπάρχουν ανατροπές μεταξύ των πρωταγωνιστών και αυτό σε κρατά σε αγωνία μέχρι το ανατρεπτικό τέλος. Όσο για τον πρωταγωνιστή Christian Bale όσες περισσότερες ταινίες του δω τόσο πιο πολύ μου αρέσει...Σειρά παίρνει το the illusionist του άλλου αγαπημένου μου ηθοποιού Edward Norton.

Link to comment
Share on other sites

3.5/10

Τώρα κατάλαβα γιατί αυτοί οι ηθοποιοί παίξανε σε αυτή την ταινία. Η ταινία είναι μια τραγική κόπια - κάποιες σκηνές βγάζουν όχι απλά μάτι, αλλά μάτια - της τριλογίας Lord Of the Rings (μήπως να το πω περίληψη?!). Προφανώς ο σκηνοθέτης τους έπεισε ότι πρόκειται για το επόμενο Lord Of The Rings. Πιθανόν χρησιμοποίησε και την τακτική από το γνωστό ανέκδοτο (με τον πατέρα που πάει να κάνει τον γιο του γαμπρό του Bill Gates) λέγοντας σε κάθε ηθοποιό ξεχωριστά

- Θέλω να παίξεις στην ταινία μου.

- Δεν τρελάθηκα να παίξω σε ταινία σου ( ο εν λόγω "σκηνοθέτης" είναι επιπέδου 3,5/10 αν κρίνω από το γεγονός ότι οι περισσότερες ταινίες του παίρνουν κατά μέσο όρο τέτοιο βαθμό στο IMDB).

- Μα έχουν ήδη δεχτεί να παίξουν αυτός, αυτός, αυτός, αυτή και ο άλλος

- Ε τότε αλλάζει το πράγμα.

Λυπάμαι τα λεφτά των παραγωγών και τον χρόνο που σπατάλησαν οι ηθοποιοί. Ο Statham είναι ο γνωστός Statham σώζοντας σε έναν μικρό βαθμό την ταινία, ο Ray Liotta προσπαθεί να δείξει όσο ποιο ανισόρροπος μπορεί στον ρόλο του κακού, οι υπόλοιποι προσπαθούν μάταια να παίξουν ποδόσφαιρο, παίρνοντας οδηγίες από προπονητή... πινγκ πονγκ. Κομπάρσοι μπόλικοι, σκηνικά τρώγονται, ενώ... bonus(???) είναι και κάποιες σκηνές που θυμίζουν Matrix και κάποιες σκηνές με πολεμικές τέχνες στο στυλ των Κορεάτικων ταινιών! Η μουσική τέλος, είναι ΕΚΝΕΥΡΙΣΤΙΚΗ!

Δείτε το με παρέα για τις λίγες καλές σκηνές, για το cast, για να εκτιμήσετε πολύ περισσότερο το Lord of the Rings και τον Peter Jackson, για το γέλιο που βγάζουν κάποιες άλλες σκηνές και για τα ΑΠΕΙΡΑ FACEPALMS που θα κάνετε κατά την διάρκεια της ταινίας. :baby:

Director: Uwe Boll

Αυτό τα λέει όλα για την ταινία.-

Link to comment
Share on other sites

Director: Uwe Boll

Αυτό τα λέει όλα για την ταινία.-

Τις εχω δει ΣΧΕΔΟΝ ολες.

Μεγας θεος ο τυπος.

He is living the dream.

Thanks Yanni οπως και να χει που προτιμας να "ξοδεψεις" λιγο χρονο να γραψεις για το τι ειδες απο το να μας δωσεις ενα βαθμο ωσαν την Παπαριζου.

Link to comment
Share on other sites

Margin call. Μου τα εσπασε λεμε αβλεπι.

Η πρωτη μιση ωρα περναει χωρις να σου πουν τι κανει η εταιρεια ή τι προβλημα υπαρχει (παρολο που το "εξηγει"). Μετα ερχεται λιγο δραμα χωρις υποθεση και μετα τελειωνει εντελως ακυρα. Ναι οκ, το μηνυμα ηταν ποσο ευθραστα ειναι ολα στην οικονομια και ποσο ευκολα οι εταρειες μπορει να καβαλησουν τον κοσμο αλλα wtf ρε νταϊρεκτορ...

Link to comment
Share on other sites

Priest: μακριά...απλά..στην αρχή ήμουν meh , μετά "βρε λες?" , μετά meh κ.ο.κ .

Ειδικά εκεί που σκοτώνει το hybrid human/vampire και πρώην priest , και πάει πίσω στην εκκλησία και λέει"the war has just started(or something like that

:p)και μετά τελειώνει μένεις με το μην πω τι στο χέρι..ΞΕΝΕραα

Το τέλος είναι έτσι είτε γιατί δεν είχαν budget είτε γιατί πάνε για Priest 2..όπως και να έχει μακριά!

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου αρεσε αρκετα -συνυπολογιζομενο και το budget.-

Αν ειχαν εναν Statham/McGregor πρωτη μουρη στο καβουρι και πιο πολλα δολλαρια ολοι θα παραμιλαγανε.

Το ειδα και προσφατα...Δεν ειχα γραψει για αυτο, ε?:p

Link to comment
Share on other sites

Statham ;

Όπως και στην ταινία του yanni έτσι και εδώ θα ήταν η χειρότερη επιλογή.

Είναι για ταινίες "τρέχω - πυροβολάω" και μέχρι εκεί.Και μάλιστα εκεί είναι κορυφή ο άνθρωπος.

Link to comment
Share on other sites

Statham ;

Όπως και στην ταινία του yanni έτσι και εδώ θα ήταν η χειρότερη επιλογή.

Είναι για ταινίες "τρέχω - πυροβολάω" και μέχρι εκεί.Και μάλιστα εκεί είναι κορυφή ο άνθρωπος.

Οι 2 πρωτες και ΜΟΝΕΣ πραγματικα ΥΠΕΡΟΧΕΣ ταινιες του δεν ηταν "τρεχω-πυροβολω" κ.Κωστα.

Link to comment
Share on other sites

Μαι τις έχω δει και πάλι δεν έχουν σχέση με κάστρα,ιππότες και δαίμονες.

Αυτό το στυλ δεν του πάει θέλω να πω... :)

Υ.Γ: Μου άρεσαν και άλλες του,ακόμα και κάποιες πρόσφατες.

Link to comment
Share on other sites

Margin call. Μου τα εσπασε λεμε αβλεπι.

Η πρωτη μιση ωρα περναει χωρις να σου πουν τι κανει η εταιρεια ή τι προβλημα υπαρχει (παρολο που το "εξηγει"). Μετα ερχεται λιγο δραμα χωρις υποθεση και μετα τελειωνει εντελως ακυρα. Ναι οκ, το μηνυμα ηταν ποσο ευθραστα ειναι ολα στην οικονομια και ποσο ευκολα οι εταρειες μπορει να καβαλησουν τον κοσμο αλλα wtf ρε νταϊρεκτορ...

Έχασες το context :p

Μιλάει για την ιστορία της GoldMan Sachs και πως έγινε και φαλίρισε συμπαρασέρνοντας το σύμπαν, άσχετα που δεν το αναφέρει πουθενα, για λόγους μάλλον νομικούς...

Γενικά κάνει drag σε αρκετά σημεία, αλλά έτσι πρέπει να γίνανε τα πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Ψιτ στη γατα σου.

Εδώ που τα λέμε έχει ένα δίκιο. Χρησιμοποιώ το άλλο θέμα με τις "προσεχώς" για να προγραμματίζω τις εξόδους μου στον κινηματογράφο. Εδώ το post σου χάνεται... ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.