Jump to content



Ποια ταινία είδατε πρόσφατα 2.0 (CineLab)


DJD

Recommended Posts

Hangover ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ.

Είδα ( αφού δεν είχα καμμία άλλη ταινία διαθέσιμη ) το 1 πριν κάτι μήνες.

Κάτω του μετριού με αρκετές ΕΝΤΕΛΩΣ ΣΑΧΛΕΣ σκηνές.

Δεν υπάρχει περίπτωση να δω ούτε 1 λεπτό από το 2.

No thank you!

Οι κωμωδίες γενικώς έχουνε πέσει πολύ, και στις 100 νέες ζήτημα να είναι 1 που να αξίζει ένα 6.5-7/10.

Οι υπόλοιπες είναι τα ίδια και τα ίδια, με του ίδιου τύπου γυμνοχαζοσκηνές που για να γελάσεις θες έναν αράπη με πούπουλα να σε γαργαλάει σε πατούσες και μασχάλες :p

Στο FWB θα του έβαζες 7/10 ας πούμε Neph ?

Σου αρέσει η New York ?

Link to comment
Share on other sites

Δεν βαζω βαθμους ρε συ.

Οσο μου αρεσουν οι βλακειες που εκαναν οι Farelli καποτε (βλεπε Dumb And Dumber) αλλο τοσο βλεπω Monty Python ,τα πρωτα American Pie και τις ταινιες των αδερφων Marx

Εκει που σπαζομαι ειναι στις spoof κωμωδιες (απο το Scary Movie 2 και μετα) ενω πχ ταινιες οπως το Sex Drive ενω ειχαν potential οι κλανιες και οι φουτσες καθε 3κ λιγο το κανει γελοιο.

Μου αρεσουν πολυ και τα stonerflicks, που αλλοι απλα δεν....

Δεν ξερω τι σκαλωμα εχω φαει με το Νew York lately....

Krepa βλεπε το SNL once a week.

Ανεξαντλητη πηγη γελιου.

Έγινε επεξεργασία από Nephiλiμ
Link to comment
Share on other sites

Δεν βαζω βαθμους ρε συ.

Οσο μου αρεσουν οι βλακειες που εκαναν οι Farelli καποτε (βλεπε Dumb And Dumber) αλλο τοσο βλεπω Monty Python ,τα πρωτα American Pie και τις ταινιες των αδερφων Marx

Εκει που σπαζομαι ειναι στις spoof κωμωδιες (απο το Scary Movie 2 και μετα) ενω πχ ταινιες οπως το Sex Drive ενω ειχαν potential οι κλανιες και οι φουτσες καθε 3κ λιγο το κανει γελοιο.

Μου αρεσουν πολυ και τα stonerflicks, που αλλοι απλα δεν....

Δεν ξερω τι σκαλωμα εχω φαει με το Νew York lately....

Krepa βλεπε το SNL once a week.

Ανεξαντλητη πηγη γελιου.

Όπως τα λες με τις κωμωδίες... του φούτσου και του νιού ( κυριολεκτικά lol )

Κάποιες έχουν όντως potential αλλά μάλλον η τεμπελίαση των σεναριογράφων τις μετατρέπει σε fail αργά ή γρήγορα στην διάρκεια τους.

Για την NY... μάλλον θες να γίνεις big city boy :p

Σε σύγκριση πάντως με NY προτιμώ το Chicago ( όσον αφορά το κέντρο ), πιο καθαρό, πιο όμορφο, και superb skyline την νύχτα ( και ειδικότερα τώρα τα χριστούγεννα ).

Προτιμώ πάντως "κωμοπόλεις" sub-urban φάση ( σαν τα ΒΠ ένα πράγμα, τουλ. φάση Σταμάτας, Δροσιάς, Εκάλης, Διονύσου ) όπως π.χ. Mt. Prospect, Northbrook, Glenview, κλπ

Link to comment
Share on other sites

The Mist (2007) 7.5/10

http://uk.imdb.com/title/tt0884328

Την ειδα πριν απο λιγο και επαθα καταθληψη απο το φιναλε...Μπορει καποιες ερμηνειες και διαλογοι να μην ηταν σε καποιες στιγμες αξιολογοι, οπως και τα εφε, αλλα αυτο που με συνταραξε και με εκανε να βαλω αυτη την βαθμολογια ειναι το συγκλονιστικο τελος...

Sent from my MB525 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χθες είδα το In Time. 6/10

Αίσχος που έπαιξε μόνο για 2 λεπτά η 13.

H Amanda βέβαια έσωσε την ταινία. Ήταν να την πιεις στο ποτήρι σε κάθε σκηνή.

Γι'αυτο βασικά κάθισα και το είδα και λίγο για το περίεργο σενάριο. Το οποίο κατέληξε σε Robin Hood φάση.

Link to comment
Share on other sites

Assault on Precinct 13 (1976) - IMDb 3.5/10

Εχοντας δει πρωτα την εκδοση 2005, το εργο του John Carpenter φανηκε πολυ φτωχο...

Οχι απο θεμα ηχου, εικονας ή εφφε...Προς θεου, ταινια του 1976 ειναι...

Ηταν φτωχο απο πλευρας πλοκης...Χαζο σεναριο και αργες σκηνες...

Link to comment
Share on other sites

Όπως τα λες με τις κωμωδίες... του φούτσου και του νιού ( κυριολεκτικά lol )

Κάποιες έχουν όντως potential αλλά μάλλον η τεμπελίαση των σεναριογράφων τις μετατρέπει σε fail αργά ή γρήγορα στην διάρκεια τους.

Για την NY... μάλλον θες να γίνεις big city boy :p

Σε σύγκριση πάντως με NY προτιμώ το Chicago ( όσον αφορά το κέντρο ), πιο καθαρό, πιο όμορφο, και superb skyline την νύχτα ( και ειδικότερα τώρα τα χριστούγεννα ).

Boston FTW! :p Μετα ΝΥ.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή βλέπω κοινό που του άρεσε το The Mist ( και πολύ καλά κάνει, μια χαρά γαμάτη ταινιούλα είναι, όποιος βάζει κακή βαθμολογία λόγο ότι δεν του άρεσε το τέλος, δεν υπάρχει πάντα happy end you know, get over it ), σε αντίστοιχο κλίμα είναι και το "The Happening", check it out ;)

Link to comment
Share on other sites

Επειδή βλέπω κοινό που του άρεσε το The Mist ( και πολύ καλά κάνει, μια χαρά γαμάτη ταινιούλα είναι, όποιος βάζει κακή βαθμολογία λόγο ότι δεν του άρεσε το τέλος, δεν υπάρχει πάντα happy end you know, get over it ), σε αντίστοιχο κλίμα είναι και το "The Happening", check it out ;)

Το the happening το εχω δει εδω και πολυ καιρο. Αυτη την περιοδο βγηκε μια αλλη παρομοια νομιζω ταινια, το take shelter, αν το ειδε καποιος να μας πει, μονο απο τρειλερ εχω αποψη...

Sent from my MB525 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Eden Lake (2008) - IMDb 2/10

Ειμαι ΚΑΤΑ των βιντεο που περιεχουν μεγα δοσεις κανιβαλισμου [δεν επιτρεπεται να λεγονται ταινιες αυτα τα εκτροματα]...

Βεβαια το κεντρικο θεμα, θιγει ενα εντονο κοινωνικο φαινομενο...

Το βιντεο αυτο που καποιοι το λενε ταινια σου γενναει αισθηματα θυμου, αδικιας, και απογοητευσης ειδικα για την καταληξη της καψερης κοπελας στη τελευταια σκηνη...

Έγινε επεξεργασία από mchls
Link to comment
Share on other sites

Φίλε [MENTION=19449]mchls[/MENTION] η ταινία για εμένα είναι διαμαντάκι,μόνο και μόνο γιατί σου γεννά τόσο έντονα τα συναισθήματα που ανέφερες.

Ούτε εγώ πολυβλέπω ταινίες με τόσο κανιβαλισμό,αλλά μην τις ακυρώνεις ,είναι και αυτό ένα είδος. ;)

Η συγκεκριμένη ξαναλέω ... must see!! :T:

Link to comment
Share on other sites

Real Steel. Πολύ καλή ταινία! Μπορεί να μην είναι αυτή που θα βγεις να δεις με φίλους να πωρωθείτε, αλλά είναι ιδανική για οικογένεια, κοπέλα, σύζυγο κτλ. Το αγοράκι είναι όλα τα λεφτά και ο Hugh Jackman αποδεικνύει για άλλη μια φορά ότι είναι ηθοποιός για οποιοδήποτε ρόλο. Τα εφέ της ταινίας δεν είναι κάτι τρομερό, αλλά τουλάχιστον δεν ενοχλούν. :T:

Link to comment
Share on other sites

Friends with Benefits (2011) - IMDb 7+/10

Κεφάτη ταινιούλα ότι πρέπει για να περάσει το δίωρο. Μια χαρά και οι δύο πρωταγωνιστές.

Υ.Γ. Η σκηνή στην αρχή που της δίνει το τσάι ώστε να πάει στη συνέντευξη ("This is great, by the way"), όλα τα λεφτά. :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Real Steel. Πολύ καλή ταινία! Μπορεί να μην είναι αυτή που θα βγεις να δεις με φίλους να πωρωθείτε, αλλά είναι ιδανική για οικογένεια, κοπέλα, σύζυγο κτλ. Το αγοράκι είναι όλα τα λεφτά και ο Hugh Jackman αποδεικνύει για άλλη μια φορά ότι είναι ηθοποιός για οποιοδήποτε ρόλο. Τα εφέ της ταινίας δεν είναι κάτι τρομερό, αλλά τουλάχιστον δεν ενοχλούν. :T:

μου άρεσε πάρα πολύ. με ενόχλησε ότι ήταν λίγο παραπάνω μελό απότι έπρεπε και έπεσε ΠΟΛΥ διαφήμιση άπο HP bing και Dr.Pepper ( και budweiser)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.