Jump to content



Ποια ταινία είδατε πρόσφατα 2.0 (CineLab)


DJD

Recommended Posts

The Debt (2010) - IMDb. Καλοί ηθοποιοί, ωραία πλοκή, ανατροπές, δράση, δράμα, από όλα είχε ο μπαξές. Είχε μια-δυο τρύπες το σενάριο αλλά κατά τα άλλα μου άρεσε πολύ και προτείνεται!
Link to comment
Share on other sites

Οκ μπηκε στη λιστα...

Παντως η εκδοση [2005] που ειδα, μονο γελοια/αστεια δεν την λες...Ηταν πολυ καλη...

Δεν λέω ότι είναι γελοία.

Προσωπικά θεωρώ την original καλύτερη του remake ( I've seen both ).

Απλά σε μια φάση είναι

ένας τυπάς με καραμπίνα στημένος στο παράθυρο, ανεβαίνει ένας χοντρός την τρώει στην μούρη και πέφτει έξω σαν κοτρώνα, αμέσως δίχως καν σκέψη πάει στο ίδιο παράθυρο άλλος κακός... τσουπ, μπαμ, πίσω κάτω κι αυτός... και σαν έξυπνοι, ο επόμενος κακός πάει επίσης την ίδια στιγμή στο ίδιο παράθυρο... με το ίδιο αποτέλεσμα :p

Link to comment
Share on other sites

Αν είχε τέτοια εφέ όταν ήμασταν παιδιά, θα μιλούσαμε για την ταινία του αιώνα... :p

Δεν μιλαω για τα εφε.

Μιλαω για το feeling.

Ταινιες οπως το Goonies,E.T,Hook,Stand By Me που οσους της γενιας Χ ξερω ή και λιγο μεγαλυτερους εχουν ψηλα καπου μεσα στην καρδια τους απο οταν ηταν παιδια....

Γενικα η ταινια μου αρεσε τοσο πολυ που θα την ξαναματαδω οσο πιο συντομα μπορω.

Link to comment
Share on other sites

θα εισηγηθώ Thread ban.
Rise of the Planet of the Apes

Μια μια λεξη.

Ταινιαρα.

Υπεροχη και μαγευτικη.

Ειχα βαρεθει να βλεπω ΠΑΠΑΡΓΙΕΣ

και ναι αυτη η ταινια ειναι οαση,

αυτη τη στιγμη.

Ποιοτικο χολιγουντιανο σινεμα.

Αν την εβλεπα παιδι ισως να ηταν απλα η αγαπημενη μου ταινια εβερ.

και εγώ το ίδιο!

με αυτά που έγραψες λέω πωωωωωωωωω θα κάτσω να δω ταινιάρα σήμερα...

σιγά τη ταινία ρε μαν. νταξ καλούλα ήταν αλλά όχι και έτσι..

IMDb - The Help (2011) 8/10

Link to comment
Share on other sites

Δες το Grindhouse.

Εχει και τα τρεηλερς και ολα τα τζιριτζατζουλα μεσα.

Φοβερες.

και εγώ το ίδιο!

19-02- 1993 (18)

`1985 εγω...

Χασμα γενεων.

Έγινε επεξεργασία από Nephiλiμ
Link to comment
Share on other sites

Μην το πάμε ηλικιακά γιατί και εγώ του '86 είμαι, αλλά το βρήκα απλά καλό για να περάσεις την ώρα σου. Αν ήταν να προτείνω πιθηκοταινία, θα πρότεινα τις παλιές.

Link to comment
Share on other sites

Μην το πάμε ηλικιακά γιατί και εγώ του '86 είμαι, αλλά το βρήκα απλά καλό για να περάσεις την ώρα σου. Αν ήταν να προτείνω πιθηκοταινία, θα πρότεινα τις παλιές.

Eχω δει μονο αυτη με τον Χεστον και τη βλακεια του Tim Burton.

Προτιμω αυτη που ειδα προχθες, anyday.

Link to comment
Share on other sites

Μαμω τις ταινιες ηταν το Rise of the Planet of the Apes.

Τα παλια δεν τα χω δει και δεν νομιζω να τα δω.Αντε να δωσω μια ευκαιρια στα πρωτα.

Του 2001 ηταν για γελια ψιλο.

το πρώτο original δες

Link to comment
Share on other sites

Friends With Benefits

Οπως ειπα.Μου αρεσουν τελευταια οι ταινιες που παιζει ο Justin (Bieber της εποχης μας) Timberlake.

Mila Kunis γενικα πανω πανω στη λιστα.Καλουλα χαζορομαντοκομεντι με αρκετα ΟΚ διαλογους , ωραια πλανα και γενικα αρκετα πιο "σοβαρη" απο αντιστοιχες του ειδους.Βλεπεται ανετα και απο dudes.

Η Mila ....ζημΝια ρε.Α και το ΝΥ.

Hangover Part 2

επαναληψη μητηρ πασης μαθησεως λεει ο λαος.

ο Todd philips το κανει ξανα και ξανα.Ακομα και το Due Date "εμοιαζε" με δαυτο.

Γενικα φανηκε απλα να εχει επαναπαυθει στην πραγματικα τεραστια επιτυχια του προηγουμενου -αν στην τελικη το αξιζε η οχι , εμεις το ξερουμε-

Ακομα και το OST ειναι ΙΔΙΟ, και τα πλανα, και ακομα και ο Zach ειναι kinda ντεφορμε.

Τεσπα.

Δεν λατρεψα το 1, ουτε αυτο το λατρεψα.Moving on...

Mr.Poppers Penguins

"Ενηλικοανηλικη" κωμωδια που πριν 15 χρονια θα ειχε πρωταγωνιστήσει o Steve Martin ξερω γω.

Παλι Νεα Υορκη.Γενικα ειναι τοσο κλισε που απλα φανταζομαι οτι του χρονου θα παιξει στο χριστουγεννιατικο προγραμμα του MEGA μεσημερακι.

Crazy Stupid Love

Steve Carell χωρις καραγκιοζιλικια?πφ.οχι νταξ εκανε αρκετες γκριματσες και ηχους οποτε ειμαστε καλυμμένοι.

Η Emma Stone παιζει λιγο (QQ) ενω γενικα το σεναριο ειναι ενδιαφερων και καλογραμμενο.

Κατηγορια το βλεπω μονο με παρεα ή και με τη γυναικα μαζι αμα λαχει.

Thats about it.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.