Jump to content



Ποια ταινία είδατε πρόσφατα 2.0 (CineLab)


DJD

Recommended Posts

Απορώ πως δεν ντρεπόταν να βάλει το όνομά της στο τέλος. Ο πρωταγωνιστής έλεγε 2 προτάσεις και οι υπότιλοι έβγαζαν μία φράση με 5 λέξεις. Υπερ-απλουστέσεις σε σημεία. Λάθος μεταφορά του νοήματος σε άλλα.

Link to comment
Share on other sites

Απορώ πως δεν ντρεπόταν να βάλει το όνομά της στο τέλος. Ο πρωταγωνιστής έλεγε 2 προτάσεις και οι υπότιλοι έβγαζαν μία φράση με 5 λέξεις. Υπερ-απλουστέσεις σε σημεία. Λάθος μεταφορά του νοήματος σε άλλα.

Εφόσον είσαι σε τόσο καλό επίπεδο στα Αγγλικά... γιατί χρησιμοποιείς υπότιτλους; :p

Εγώ τους έχω κόψει, χρόνια τώρα. Μόνο σε κάτι Αγγλικές βάζω που παίζουν τίποτα Σκωτσέζοι μέσα, που δεν τους καταλαβαίνει ούτε η μάνα τους. :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τους έχω κόψει, χρόνια τώρα.

Αγγλικούς βάζω πάντα, εκτός από τις 20λεπτες σειρές.

Μόνο σε κάτι Αγγλικές βάζω που παίζουν τίποτα Σκωτσέζοι μέσα, που δεν τους καταλαβαίνει ούτε η μάνα τους. :hehe:

True story. Και όταν τρώω κάτι που κάνει θόρυβο. :p

Link to comment
Share on other sites

The Dark Knight Rises

MEGA SPOILER ALERT

Απογοήτευση. Κοινότοπο σε σχέση με το Dark Knight.

Κατευθείαν στο ψητό. Πηρυνική βόμβα που ο ήρωας στο τέλος θυσιάζεται για να σώσει όλη την πόλη, και την πέρνει εκτός εμβέλειας. ΧΑ, ΧΑ, ΧΑ. Πόσες φορές το έχουμε δει αυτό; Έλεος.

Επίσης δεν κατάλαβα γιατί υποβίβασαν τον Bane τόσο πολύ στο τέλος, ναι μεν απρόβλεπτο το ότι η Cottillard ήταν η κόρη του Ra's al Ghul αλλά κατευθείαν κάνεις τον Bane να φαίνεται σαν 2ος την τάξη κακός στην ταινία. Δεν μου άρεσαν και άλλα πραγματάκια στην σκηνοθεσία και στο σενάριο αλλά όχι τόσο σημαντικά.

Πολύ καλύτερη η Catwoman από αυτό που περίμενα. Φανταστικός ο Cane , χειρότερος ο Bale σε σχέση με τις προηγούμενες ταινίες. Πολύ καλός ο τρόπος που φέρνει τον Robin στο προσκήνιο.

Εν ολίγης η ταινία σαν ταινία είναι καλή (αλοίμονο), αλλά πολύ χειρότερη από το Dark Knight. Το μεγαλύτερο λάθος της ταινίας είναι ότι δείχνει τον Wayne τόσο αποξενομένο από τον υπόλοιπο κόσμο και από την ιδέα του Batman που εμένα προσωπικά δεν με έπεισε ότι το κίνητρο που του δόθηκε για να επιστρέψει ήταν αρκετό.

Έγινε επεξεργασία από winters
Link to comment
Share on other sites

The Dark Knight Rises

MEGA SPOILER ALERT

Απογοήτευση. Κοινότοπο σε σχέση με το Dark Knight.

Κατευθείαν στο ψητό. Πηρυνική βόμβα που ο ήρωας στο τέλος θυσιάζεται για να σώσει όλη την πόλη, και την πέρνει εκτός εμβέλειας. ΧΑ, ΧΑ, ΧΑ. Πόσες φορές το έχουμε δει αυτό; Έλεος.

Επίσης δεν κατάλαβα γιατί υποβίβασαν τον Bane τόσο πολύ στο τέλος, ναι μεν απρόβλεπτο το ότι η Cottillard ήταν η κόρη του Ra's al Ghul αλλά κατευθείαν κάνεις τον Bane να φαίνεται σαν 2ος την τάξη κακός στην ταινία. Δεν μου άρεσαν και άλλα πραγματάκια στην σκηνοθεσία και στο σενάριο αλλά όχι τόσο σημαντικά.

Πολύ καλύτερη η Catwoman από αυτό που περίμενα. Φανταστικός ο Cane , χειρότερος ο Bale σε σχέση με τις προηγούμενες ταινίες. Πολύ καλός ο τρόπος που φέρνει τον Robin στο προσκήνιο.

Εν ολίγης η ταινία σαν ταινία είναι καλή (αλοίμονο), αλλά πολύ χειρότερη από το Dark Knight. Το μεγαλύτερο λάθος της ταινίας είναι ότι δείχνει τον Wayne τόσο αποξενομένο από τον υπόλοιπο κόσμο και από την ιδέα του Batman που εμένα προσωπικά δεν με έπεισε ότι το κίνητρο που του δόθηκε για να επιστρέψει ήταν αρκετό.

Ο Tom Hardy έδωσε ρέστα ως Bane, μετέφερε όλα τα συναισθήματα μόνο μέσα από τις κινήσεις των ματιών του, ζωγράφισε!

Σημείωσε ότι ο ήρωας δεν θυσιάζεται στο τέλος, επίσης είμαι 100% σύμφωνος με τον θάνατο του Bane, μιας και το ενδιαφέρον μεταφέρθηκε στην αποκάλυψη της Cottilard και στην συνειδησιακή αλλαγή της Catwoman καθώς και την επάνοδο της πρώην ηρωικής σιλουέτας του Batman, οπότε ο Bane πλέον ήταν περιττός. Σίγουρα μπορούσε ο σκηνοθέτης του Inception να βρει εντυπωσιακότερο τέλος αλλά απλά δεν το έκανε.

Άψογη μεταφορά από τον Nolan και υπόσχεση για συνέχεια με ταινία που αφορά τον Nightwing (aka ex Robin) αλλά από άλλον σκηνοθέτη.

Πάντα μου άρεσε που ο Nolan στην ουσία προωθούσε στο κοινό τις αλλαγές στην ψυχοσύνθεση των κακών και παραγκωνούσε κάπως τον Batman.

Link to comment
Share on other sites

Ο Tom Hardy έδωσε ρέστα ως Bane, μετέφερε όλα τα συναισθήματα μόνο μέσα από τις κινήσεις των ματιών του, ζωγράφισε!

Σημείωσε ότι ο ήρωας δεν θυσιάζεται στο τέλος, επίσης είμαι 100% σύμφωνος με τον θάνατο του Bane, μιας και το ενδιαφέρον μεταφέρθηκε στην αποκάλυψη της Cotillard και στην συνειδησιακή αλλαγή της Catwoman καθώς και την επάνοδο της πρώην ηρωικής σιλουέτας του Batman, οπότε ο Bane πλέον ήταν περιττός. Σίγουρα μπορούσε ο σκηνοθέτης του Inception να βρει εντυπωσιακότερο τέλος αλλά απλά δεν το έκανε.

Άψογη μεταφορά από τον Nolan και υπόσχεση για συνέχεια με ταινία που αφορά τον Nightwing (aka ex Robin) αλλά από άλλον σκηνοθέτη.

Πάντα μου άρεσε που ο Nolan στην ουσία προωθούσε στο κοινό τις αλλαγές στην ψυχοσύνθεση των κακών και παραγκωνούσε κάπως τον Batman.

Αυτό ακριβώς λέω, ο Bane/Tom Hardy ήταν πολύ καλός στον ρόλο του, αντίθετα η Cottilard δεν έπειθε. Πολύ μελό για το τίποτα, η μικρή που σώθηκε από τον Bane και μπλα μπλα μπλα, πιο ωραία ήταν η υπόθεση πως ο Bane ήταν ο γιος του Ra's al Ghul.

Βασικά αυτό που με ενόχλησε ήταν ότι ενώ στην πρώτη ταινία είχε τους γονείς του για κίνητρο και στη 2η την Rachel, στην τρίτη τι είχε; Έλειπε το συναισθημα στην ταινία.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς λέω, ο Bane/Tom Hardy ήταν πολύ καλός στον ρόλο του, αντίθετα η Cottilard δεν έπειθε. Πολύ μελό για το τίποτα, η μικρή που σώθηκε από τον Bane και μπλα μπλα μπλα, πιο ωραία ήταν η υπόθεση πως ο Bane ήταν ο γιος του Ra's al Ghul.

Βασικά αυτό που με ενόχλησε ήταν ότι ενώ στην πρώτη ταινία είχε τους γονείς του για κίνητρο και στη 2η την Rachel, στην τρίτη τι είχε; Έλειπε το συναισθημα στην ταινία.

Συμφωνώ εδώ, έχεις δίκιο, ίσως τον πίεσαν οι παραγωγοί για να το τελειώσει γρηγορότερα, ένα μέγα ερώτημα, όταν απέδρασε από την φυλακή...πως κατάφερε και μπήκε ξανά μέσα στο Gotham...??? Στην τρίτη είχε ως κίνητρο την ίδια την πόλη , γι'αυτό τον φυλάκισε και ο Bane ενώ τον άφησε να παρακολουθεί τις βιαιοπραγίες του εναντίον των πολιτών. Ίσως ήταν αρκετά emo ο Batman εδώ....Το ιδανικό τέλος θα ήταν ο Bane να σκότωνε σαν μύγα τον Emo Batman και να έριχνε κανα ψιλό στην Catwoman...ROFL

Link to comment
Share on other sites

Είναι ο batman, έχει εκπαίδευση ninja και μπορεί να χάνεται στο σκοτάδι εύκολα :p

ΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧ! Και μπήκε και με καλά ρούχα κιόλας, βρήκε χρόνο να φορέσει και ένα καθαρό βρακί βρε αδερφέ! Τελικά ο Batman έζησε ή απλά ήταν μία επιθυμία του Alferd και φαντάστηκε το όλο σκηνικό?? Καλή ερώτηση αν και πιστεύω ότι επέζησε αφου έφτιαξε και τον αυτόματο πιλότο στο Τhe Bat , είπαμε μην το κάνουμε Inception εντελώς!!!

Έγινε επεξεργασία από Typhonios
Link to comment
Share on other sites

ΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧ! Και μπήκε και με καλά ρούχα κιόλας, βρήκε χρόνο να φορέσει και ένα καθαρό βρακί βρε αδερφέ! Τελικά ο Batman έζησε ή απλά ήταν μία επιθυμία του Alferd και φαντάστηκε το όλο σκηνικό?? Καλή ερώτηση αν και πιστεύω ότι επέζησε αφου έφτιαξε και τον αυτόματο πιλότο στο Τhe Bat , είπαμε μην το κάνουμε Inception εντελώς!!!

Έζησε. Είχε φτιάξει τον αυτόματο πιλότο και έφτιαξε και τον προβολέα στην ταράτσα της αστυνομίας.

Link to comment
Share on other sites

The Dark Knight Rises (2012) - IMDb

Χαλαρα η χειροτερη απο τις τρεις. Το ψιλοπεριμενα βεβαια μετα την καθοδο που ειχε κ το 2 σε σχεση με το πρωτο. Αλλα οχι κ τοσο πολυ χαλια. Δεν ειμαι κ ο μονος . Μεσα στην αιθουσα ακουγα σχολια χλευης απο ολες τις κατευθυνσεις.

Ενα 5/10 απο μενα.

Το 1ο review με βρισκει απολυτα συμφωνο

Reviews written by seniorlimpio

Έγινε επεξεργασία από liakjim
Link to comment
Share on other sites

Έζησε. Είχε φτιάξει τον αυτόματο πιλότο και έφτιαξε και τον προβολέα στην ταράτσα της αστυνομίας.

Καλά, ποτέ μου δεν έδωσα σημασία εάν κάτι κάποιος χλευάζει κάτι, είναι γούστα αυτά , 10/10 pure για το The Dark Knight Rises,δεν θα μπορούσε να κλείσει καλύτερα. Τo Batman βλέπουμε, σκοτεινό και μακάβριο όπως αρμόζει ,όχι τον Spiderman.

Για να ετοιμαζόμαστε να γίνουμε σαν τον Bane:neo:[ame=http://www.youtube.com/watch?v=g_scQR80-hI]TRAIN FOR BANE Official Dark Knight Rises Workout #GETFIT #FURYSTYLE - YouTube[/ame]

[ame]

[/ame] Έγινε επεξεργασία από Typhonios
Link to comment
Share on other sites

The Raven (2012) 6/10

Δεν ήταν κακή.

Ξεκίνησε καλά και με προοπτικές, αλλά κάπου στη 1 ώρα και κάτι, άρχισε να κάνει κοιλιά και έστρωσε προς το τέλος.

Έγινε επεξεργασία από papajim
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.